Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 12:20:12
EUR 34.7748 12:20:12
USD 32.4684 12:20:12
ALTIN ONS $2337.9850 12:20:12

Konu: gram altın elliott dalga sayımı

EMA50 : 687

Gram Altın EMA50 seviyesinin aşağısına sarkmış durumda. Birkaç gün aşağısında kapanış geldiği taktirde ortalamaların pozisyonu olumsuz konuma geçecektir. EMA50 üzerinde günlük kapanışlar gelmesi yükseliş için önemli bir etken benim için.

Elliott dalga teorisine göre 4. dalga beklentim devam ediyor. Teknik olarak 540 aşağısına fiyat inmediği sürece ABCDE şeklinde bir üçgen yapı beklentim devam edecek.

Gram altın için şu an önemli olan (620 - 637) destek bölgesidir. Bunun aşağısında 554 ve 464 destekleri mevcut. Ama fiyat destek (620 - 637) bölgesinin aşağısında kapanış yapmadığı için, fiyatın buralardan yükseleceğini düşünerek işlem yapmak daha mantıklı olur.

Teknik olarak alımlar destek seviyelerinden, satışlar ise direnç seviyelerinden yapılır. Risk oranı düşürülmek istenirse parçalı işlem yapılabilir.

Özetleyecek olursak fiyatın (620 - 637) aralığından yükselişe başlayabileceğini düşünüyorum. B dalgasının potansiyel hedefi ise 940 civarıdır.

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

El_Dorado_ ()

Anlıyorum azizim saygılar sizi takibe alıyorum

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Ben de sadece teknik analiz yapıyorum. DÜnyada ne olmuş, ne bitmiş pek ilgilenmiyorum :)

El_Dorado_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

El_Dorado_ ()

Bu bakış açısıyla temel analizci olduğumun farkına vardım :))

1BeğenmedimŞikayet

El_Dorado_ ()

Bak bu konudada sana sonuna kadar hak veriyorum bu yönden hiç bakmamıştım bu güzel ve açıklayıcı yorum için like sana gelsin dostum

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Şahsen ben temel ve tekniğin karmaşık bir ilişki içinde olduklarını düşünüyorum. Şöyle açıklamaya çalışayım; Teknik analiz dediğimiz olay zaten fiyatın geçmişte yaptığı hareketlere bakarak, gelecekte ne tür fiyat hareketleri yapabileceğini tahmin etmeye çalışmak. Aslında yapılan bütün fiyat tahminleri ve analizler birer ihtimaldir. Böyle düşünülürse belki de milyonlarca farklı ihtimal olabilir. Zaten bu ihtimallerden birinin olması için temel olarak bir dayanağı(bahanesi) olması gerekiyor. Mesela dolarda gelen son sert satış dalgasını örnek alalım. Aslında doların fiyatı çok hızlı bir yükseliş yaşadığı için, sert bir düşüş dalgası gelme ihtimali mevcuttu. Ama bu düşüş dalgasının gelebilmesi için temel olarak bir durumun/olayın gerçekleşmesi gerekmekteydi. Şimdi böyle düşünürsek aslında "temel olaylar, teknik analizin bahanesidir" sözü pek yanlış gelmiyor bana, tabi önemli olan bakış açısı :)

El_Dorado_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaptan__ ()

Her gün farklı fiyata almak daha güzel elbet birgün çıkacak

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Kısa vade için önemli bir seviye olabilir belki, bilemiyorum. Benim yaptığım analizlerde daha çok günlük müm kapanışları önemli.

Kaptan__ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

El_Dorado_ ()

Temel işin içine girdimi işler değişir dostum saygılar

3BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teknik analiz her koşulda işleyen bir şeydir. Yağtığım teknik analizler neticesinde hafta sonu "bu hafta için dolarda satışlar gelebilir ve hedef 11.90" olabilir demiştim. Kendimi övmek için söylemiyorum, bu sadece bir ihtimaldi ve gerçekleşmeyebilirdi. Ama bu ihtimalin yüksek olduğunu düşündüğüm için böyle bir paylaşımda bulunmuştum. Burada anlatmak istediğim teknik analizin her koşulda işleyeceğidir. "Temel olaylar, teknik analizin bahanesi niteliğindedir" düşüncesindeyim.

YeSiLKaN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teknik olarak alımlar destek seviyelerinden, satışlar ise direnç seviyelerinden yapılır. Ek olarak risk azaltılmak istenirse parçalı işlemler yapılabilir. Sizin stratejinizi, risk yönetiminizi ve vadenizin ne olduğunu bilmediğim için bir tavsiye vermem doğru olmaz. Elden geldiği kadar farklı senaryolara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Mesela bu seviyeden bütün bakiyenizle alım yaptınız ve fiyat düşmeye devam ediyor. Bu senaryoda nasıl bir yol izleyeceksiniz ? Ya da daha düşük seviyeleri bekleyip alım yapmadınız ve fiyat yükselişe geçti. Bu senaryoda nasıl bir yol izleyeceksiniz ? Stratejinizi bu sorulara yanıt verebilecek bir şekilde oluşturursanız riskinizi azaltıp, başarı oranınızı yükseltebilirsiniz.

Zey25 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gold87 ()

Emeğinize sağlık Teşekkürler takibe devam

0BeğenmedimŞikayet

YeSiLKaN ()

Resim orda duruyor

YeSiLKaN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zey25 ()

O zaman Emir vermek mantıklı mı olur 620-637 arasında?

0BeğenmedimŞikayet

Eudora ()

Bir şeyler dönüyor ülkede sessiz sedasız ama her şey yakında çözülür inşallah

0BeğenmedimŞikayet

YeSiLKaN ()

Yaw kardeşim iyi diyorsun da bu işler artık. Teorik değil ki adamlar resmen katliam yaptı şimdi sen istediğin kadar resim ciz dur onlar şuan ne istiyorlarsa. Eşim orda duruyor

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan__ ()

Güzel grafik ancak merak ettim sürekli 659 tetikliyor ve üstüne atması olumlu mu

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum