Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 20:27:48
EUR 34.8238 20:27:48
USD 32.3379 20:27:48
ALTIN ONS $2301.8900 20:27:48

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinden geçtiğimiz hafta gerçekleşen çıkış 328.3K ons oldu. Total büyüklük 98.2M ons ve yıl başından bu yana değişim -8.2%. Hedge fundlarda ise 13%'lük bir değişimle net shortların arttığını görüyoruz. Her iki tarafın negatif sinyal vermesinin ana sebebi FED'in sıkılaştırıcı adımlarını hızlandıracak olması. Özellikle Aralık toplantısında tapering miktarında artış piyasa dinamiklerini de etkileyecektir. Elbette bu taraftan bakıldığında kısa vade de negatif yön çizen bir değerli metal kompleksi görüyoruz. Öte yandan jeopolitik risklerin devam etmesi, Merkez Bankalarının Altın a kaçışı, enflasyonun kontrolden çıkma ihtimali vs. değerli metallerin önümüzdeki 1-2 sene güçlü tutunabileceğine işaret ediyor. Elbette halihazırda neredeyse 2 yıldır altın taşıyan yatırımcı dolar bazında ciddi bir kazanım elde edemedi (TL bazında enflasyona ya da kur artışına yenilmedi) ancak ben buraya kadar sabredenlerin bundan sonra da portföylerinde değerli metal taşımalarının uygun olabileceğini düşünüyorum. Kısa vade de teknik anlamda ise 1750 önemli bir seviye ve kırılmamasını isteriz. Yukarıda ise 1810'lar kırılabilirse daha güçlü bir altın hareketi görmemiz mümkün. Elbette herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (23)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Camloj ()

Dolar altın gümüş bu tren kactimı ? Gümüş enuygunu herhalde ne dersiniz.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sinannihal ()

Aynen katılıyorum. Çok doğru bir tespit.

10BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Valla öyle bir noktaya geldik ki artık buradan dolar, altın vs alınmaz dediğimiz neresi varsa ertesi gün almadığımıza pişman ettiler. O yüzden artık bir öngörüde bulunmak zor. Ben daha önce de söylediğim üzere herhangi bir satış yapmıyorum çünkü makro anlamda bir değişiklik yok. Böyle durumlarda yukarı noktanın sınırı olmuyor maalesef. O yüzden nereye kadar çıkar sorunuzun ucu açık. Müdahale dediğiniz de artık bir anlam ifade etmiyor. Geçtiğimiz hafta MB 4 milyar dolarlık müdahale yaptığında ve 13.20'de Aralık sonu vadeli Viop dolar sattığında 14'lerin aşılmayacağını düşünüyorduk fakat ironik bir şekilde çok kolay aşıldı. Faiz indirimi ile bir kere daha ateşe benzin döküldü. Yine müdahale etmeye çalışılıyor olmayan rezerv ile ama gördüğünüz üzere hiçbir anlamı yok. Dolayısıyla şu anda TL dışındaki varlıkları TL'ye dönmenin bir anlamı yok. Ben kendi açımdan portföyü bu şekilde tutmaya devam edeceğim. TL'ye geçiş yapmayı henüz düşünmüyorum. Selamlar.

EyyupHan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

@shaokahn Hocam Gram için şuan öngörünüz nedir. Nereye kadar çıkar.. Nerelerde müdahale olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

atmaca3455 ()

Merhabalar hocam gala coin hakkında bilginiz var mı teşekkür ederim

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

FED'in tapering miktarında bir artış yapması fiyatlamaları bozacaktır. Halihazırda FED'in şahin tutumu zaten piyasalar tarafında endişe uyandırıyor. Faiz arttırım beklentisi de Mayıs ayına kadar çekilmiş durumda. Hal böyle olunca sıkılaştırıcı adımların varlık fiyatlarını aşağı çekeceği aşikar. Çünkü likidite kuruyacak. Ancak benim beklentim bu değişimin fiyatlara yansıması 2022 ortalarını bulacaktır. Sebebi ise her ne kadar FED parasal anlamda sıkılaştıma yapsa da, aslında piyasaya hala para veriyor. Sadece aylık 120 milyar dolar yerine giderek daha az para veriyor. Öte yandan Biden'ın borç limitini yükseltmesi ve demokratların klasik genişlemeci tutumu piyasadaki likiditeyi bir süre daha canlı tutacaktır. Dolayısıyla direk sert bir krizden ziyade ben piyasaların olumlu seyretmeye devam edeceği bir 3-4 ay daha göreceğimiz kanaatindeyim. Elbette yanıladabilirim. Fakat hala kripto varlıklar için yükseliş hareketinin bitmediğini düşünüyorum. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar bu hafta Fed tahvilleri 30 milyara yukseltirse BTC nasıl etkilenir bundan, siz ne düşünüyorsunuz önümüzdeki Fed toplantısi hakkında teşekkür ederim simdiden

0BeğenmedimŞikayet

atmaca3455 ()

Hocam buralardan daha aşağıları var mıdır tahminizce

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

@shaokahn Hocam tşk ederim. Evet usd 14 ün üzerine çıkarmak istemiyorlar müdahale geliyor çok haklısınız. Gram Altının düşebileceği rakam ne olabilir sizce.. Önümüzde MB kararı var. Karar ne olabilir ve gram altına etkisi düşüş mü yoksa yükseliş mi olur.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hiç bir zaman BTC'den tamamen çıkmak gibi bir düşüncem yok :) Hep 5 kademe alıp yükselişlerde 4 kademe satarım. 1 kademeyi hep taşırım. Aşırı derecede bir yükseliş gelmediği takdirde. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yakın zamanda satmayı pek düşünmüyorum ancak satmak isteyenler için 780-800 arası iyi bir satış bölgesi. Hem zirveye çok yakın hem de MB 14'ün üzerinde bir doları pek müsaade etmeyebilir kısa vade de. Dolayısıyla kurdaki gerilemeler gram fiyatını da aşağı çekecektir. Tabi ons fiyatı ayrı bir konu, onu detaylıca zaten paylaştım. Kısacası, eğer yakın zamanda nakit ihtiyacım vs olacak olsaydı ve gram satacak olsaydım 780-800 aralığında satmayı uygun görürdüm. Umarım sorunuza cevap olmuştur. Selamlar.

1BeğenmedimŞikayet

Sergio_ ()

Değerli hocam uzun bir aradan sonra seni görmek gerçekten çok güzel! Lütfen bu güzel yorumlarından bizi mahrum bırakmayın.

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

@shaokahn Hocam Bende sizin gibi uzun vadedeydim. Siz daha uzun beklemeyi düşünüyorsunuz imkan dahilinde.. Yakın bir süreç için satış düşünür isek hangi rakamları beklerdiniz.

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar BTC için tamamen çıkmak için bir zaman diliminiz var mi yada rakam teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

gumus ons - tl dusunceniz nedir ustat
")

0BeğenmedimŞikayet

yiğit78 ()

Gramları dolara dönüştürmeyi düşünüyorum hocam. Yazın kullanacağım bir miktar param var altın ve gümüşte. Sizce temmuz ağustos aylarına kadar nasıl bir yol izlesem daha doğru olur. Teşekkürler

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Aklımda çıkmak için bir rakam yok çünkü makro görünümde bir değişim yok. Hem TL'ye değer kazandıracak bir hamle göremiyorum hem de onsun önünde önümüzdeki birkaç yılda bir ralli olabileceğini düşünüyorum. Zaten maliyetlenmem hayli düşük hatırlarsanız 386'da alımları bitiriyorum diye defaatle paylaşmıştım. Ve o dönemden beri de satmayı düşünmedim. Eğer makro görünümde bir değişim görürsem satarım, buradan da paylaşırım. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

Hocam Aklınızda bir rakam varmı. Çıkmak için hangi rakamları bekliyorsunuz söylemeniz mümkün mü.

0BeğenmedimŞikayet

müslim93 ()

Günaydın hocam
Ons grafiğinize baktım gram grafiginizi göremedim,500 TL den %95 gramdayım dolar bacaklı ciddi bir düşüş imkanı var mı?
Aslında uzun vaade kalabilir ama dolardaki bulanık hava biraz tedirgin ediyor. değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdikten tşkür ederim

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet, hala gram taşıyorum, herhangi bir kademe satışı da yapmadım işin doğrusu. Sadece opsiyonları kapattım. Onun dışındakiler duruyor. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

Hocam elinize sağlık.. Halen Gram altın tutuyormusunuz elinizde?

1BeğenmedimŞikayet

kaktüss ()

Eline emeğine yuregine saglik bocam yuregimize su serptiniz hersey gonlunuzce olsun ins.

1BeğenmedimŞikayet

Gloroius ()

Emeğine sağlık sizi takib e ekleyebilirmiyim.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum