Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0771 18:14:55
EUR 34.8002 18:14:55
USD 32.2878 18:14:55
ALTIN ONS $2323.1200 18:14:55

Grafiği gönderen: celik2119

Enflasyon olan bir ülkede paranın değeri düştüğü için dolar dahil herşeyin fiyatı yükselir. Ama bazen çok yüksekten alanlar uzun süre terste bekler. 4 liradan dolar alanlar 12 ay, 7.20'den alanlar 22 ay, 8.50'den alanlar 8 ay terste beklemişti. Acemi arkadaşlara anlatılmaya çalışılan sadece bu. Yoksa dolar tabii ki yükselip 20'yi de geçecek.

Yorumlar (26)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Enflasyon artmasa sonsuza kadar para basarlar ama enflasyonun artması çok rahatsız ediyor. Onlarda vatandaş gelirinin son kuruşuna kadar harcayacak şekilde kredi çektiği için fiyatlar biraz artınca aç kalıyorlar.

Naxet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Naxet ()

Salgın patlarsa abd tepering i bitirdik para basıyoruz diyebilir mi. Abd zaten faiz artırmak istemiyor sırf tahvil azaltma kararını 6-7ayda aldılar bu onların işine gelmez mi?

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

btc'yi salgın değil ABD'nin para basması yükseltti. Tekrar para basarlarsa yükselir, tek başına salgın düşürür.

Naxet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Naxet ()

Hocam varyant patlarsa aşılar işe yaramazsa btc yeni bir tepeye gider mi? (olasılık olarak)

0BeğenmedimŞikayet

Vlkyasan ()

tesekkür ederim bereketli kazançlar diliyorum

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Pancake swap borsasında satılıyormuş. oraya para aktarıp alabilirsiniz. ben kullanmıyorum.

Vlkyasan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vlkyasan ()

çelik hocam bereketli kazançlar hamster almak isitiyorum coinmarketcap ta alınıp satılıyor nasıl yapabilirim

0BeğenmedimŞikayet

Carli1 ()

Çelik hocam 12356 dolar sattım .11800 gelirmi sizce bekliyorum . sizde bekliyordunuz

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

2.98 oranında artış mi?

_sans_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Umarım düşündüğümüz gibi hareket ederler.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Faizleri indirdikçe hazine tahvil faizi yükseliyor. Kredi faizleri de yükselecek. Faizi indirdikçe faizlerin yükseldiğini görecekler :)

Panalgine için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Yeni bir şeyler deneniyor deniyoruz diyorlar Mayıs'a kadar devam diyorlar ama bilmiyorum belli olmaz. Murat Çetinkaya gibi agresif artırım gelebilir gibi. 3 Aralık'ta enflasyon sonucu merakla bekliyorum.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Evet. Faiz indirimleri sonlanmıştır demelerini bekliyorum. Bundan sonra indirmeleri zaten çok zor çünkü enflasyon artacağı için faizle enflasyon arasındaki fark neredeyse 10 puana çıkacak. yani de. vlet %24 ile borçlanırken %14 ile para dağıtacak. Buna kimse dayanamaz.

0BeğenmedimŞikayet

Pala61 ()

Anladım hocam mesajı aldım ben saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Siz Aralık'ta faiz düşüşü bitmiştir kararıni mi bekliyorsunuz?

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bugün tether çok yükselince dayanamadım, bir parça daha yolladım. Son parçayı da faiz kararı öncesi yollarım muhtemelen.
12'nin altına gelirse parçalı almaya başlarım.

Pala61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pala61 ()

Faiz kararı öncesi çıkacaktıniz hocam fikriniz neden değişti tekrar alım rakamınız neresi olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam MB kararına göre belli olur. Bir ara düzeltme yapacak ama bu seneye yetişir mi emin değilim.

Kayserimanisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Aynen,

Anlatılmak istenen bu.

Döviz her zaman yükselecek bu kesin.

Lakin, dalgalanmalardan döviz artırımı yapmak amaç olmalıdır.

Örneğin, 4.50 ortalamalı usd yi 7.20 de satmadım, satsaydım tekrar 5.10 dan alabilirdim.
8.50 olan usd yi satmadım, satsaydım, 6.90 dan tekrar alabilirdim.

Bu iki hamleyi yapsaydım, elimdeki usd ler net hesaplamadım ama rahat 2 katı olurdu.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Kademeli çıkıyorum. Bugün bir parça daha tether çıktım. Bir parça kaldı.

0BeğenmedimŞikayet

Kayserimanisa ()

Merhaba çelik bey 2021 yıl sonu tahmininiz 11 üzerinde mi yoksa aşağısında mı?

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Siz de dolar var mı şuan?

0BeğenmedimŞikayet

AtmacaaFatih ()

Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam..

0BeğenmedimŞikayet

ALTAŞ50 ()

Kısa vadede beklentiniz nedir

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum