Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0753 23:03:16
EUR 34.7213 23:03:16
USD 32.2667 23:03:16
ALTIN ONS $2315.3250 23:03:16

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin

Sezon etkisi bize Kasım ve Aralık aylarında yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Özellikle altlarda Kasım ve Aralık aylarında bir coşku görebiliriz. Ayrıca btc 80K ya göz kırpıyor. Malum BTC arzı %13'lere kadar düştü ve fiyatın yukarı itilmesi şimdilik kaçınılmaz. Ancak ETF başvuruları sonuçlandığında "buy the rumor, sell the news" durumu görebiliriz.. Çünkü retail traderlar tarafından açılmış vadeli piyasada çok aşırı long yığılması var bunları törpüleyip, likidite oluşturup yukarı hareketin devamını görebiliriz. O yüzden benim fikrim kısa vade de bir geri çekilme görüp aşırılıkların temizlenmesinin ardından önümüzdeki 2-3 aylık dönemde bull trendinin altlarla beraber devam edeceği yönünde.. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (29)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tahvil alımlarını azaltma takvimi aşağı yukarı zaten belli. Kasım veya Aralık ortası itibariyle her ay 15 milyar dolar azaltacaklar ve zannımca Temmuz'da bitecek. Kripto varlıkları şimdilik olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum. Selamlar.

Naxet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Naxet ()

Hocam fedin tahvil alımlarını azaltma takvimi yayınlaması halinde btc ve alt coinlerde durum ne olur, alt coinler Kasım aralıkta güçlü olarak devam edebilir mi?

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

Telefonda sorsam olur mu?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Orta vade de önümüzde bir alt rallisi olduğunu düşünüyorum. BTC biraz durulsun, altlar kıpırdamaya başlayacaktır. Ancak bunun için ilk etapta bir BTC düzeltmesi dünde belirttiğim üzere göreceğimizi düşünüyorum. O yüzden olası alt yükselişleri bu düzeltme sonrası başlayabilir. Şimdilik (1-2 hafta) bekleyip izlemekte fayda var. Selamlar.

New_world_Bitcoin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

The_AVANOS ()

Merhaba usta CHZ DOGE hakkında bir analiziniz varmı teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

New_world_Bitcoin ()

Şefim saygılar bu altlara daha çok varmı hareketlenmesine şimdiden tesekkurler

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Günümüzde bilgiye ulaşmak zor değil :) Sadece bu kadar karmaşık ve yanlış bilginin arasında doğru kaynakları bulmak mesele. Ben yaklaşık 3 yıldır kriptoyu yakından takip ediyorum ve çoğunlukla bu alanda kitap, makale, araştırma raporları vs okuyorum. Genel finansal birikimim de zaten teknik ve temel kısmı halletmeme yetiyor. Dolayısıyla yaptığım sadece bu karmaşık bilgi havuzunda boğulmamak, onun dışında yaptığım özel bir şey yok :) Selamlar.

Mustafa_23 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

Hocam telefonda sorabilirmiyim. telefonunuz?

0BeğenmedimŞikayet

Mustafa_23 ()

Hocam coinler hakkında bu kadar bilgiyi nerden ogreniyorusnuz

0BeğenmedimŞikayet

Mustafa_23 ()

Hocam çok teşekkür ederim çok haklısınız zaman ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

Resitalci_ ()

Hocam merhaba eos için öngörünüz nedir?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Her coin yükselecek diye bir şey yok.. Yatırım yaptığınız coinin ne yaptığına, işbirliklerine, yönetimine, ürettiği gelire vs iyi bakın. Elbette spekülatif ralliler gelebilir ancak genel çerçeveye baktığınızda hep hikayesi olan projeler sağlam tutunmuştur. O yüzden beklentilerinizi ve stratejinizi ona göre oluşturmanızda fayda var. BTT'in başı davalarla dette, HOLO biraz daha başarımı çalışmalar yürütüyor. Ancak kripto dünyası da çok hızlı değişiyor. Getirebildikleri yenilikler fiyat hareketinin devamı için önemli olacak. Ben iksini de taşımıyorum şahsen ama önümüzdeki alt coin rallisinde ikisi de genel rallide prim yapabilir. O yüzden size kalmış. Selamlar.

Mustafa_23 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Garantina ()

Teşekkürler hocam

0BeğenmedimŞikayet

Mustafa_23 ()

Hocam btt ve holo da mi Çin coini çünkü yükselmek bilmiyor

0BeğenmedimŞikayet

Kuzeykent ()

Teşekkür ederim hocam.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

NEO iyi planlanmış bir proje. Başarılı da bir ekipleri var. Ancak NEO'daki sıkıntı Çin'de olması. Çin'in kriptoya yaklaşımı hepimizin malumu. Koskoca Alibaba'ya ne yaptıklarını gördük. Kripto şirketlerini baskılamak 2 dk'larını almaz. O yüzden ben Çin merkezli projelere biraz mesafeli yaklaşmayı tercih ediyorum. Dediğim gibi proje olarak güzel, fiyatı da uygun.. Ancak projenin kaderi Çin'in kripto şirketleriyle ilgili olası yeni bir kararına bağlı.. O yüzden bu tip coinlerde riski yönetebilecek kadar taşımanızı öneririm. Yine de takdir sizin . Selamlar.

Kuzeykent için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kuzeykent ()

Hocam merhaba neo hakkında ne dusunuyorsunuz ? Teşekkür ederim

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Chilliz'in önceki yükselişini hatırlıyorsunuzdur. Ani ve çok sert şekilde geldi. Yeni bir yükselişte muhtemelen benzer şekilde herkes yıldıktan sonra gelecek. Ancak dediğiniz gibi uzun süredir hala aynı noktada bir yükseliş gerçekleştiremedi. Fakat temel olarak baktığımızda dünya genelinde 100'den fazla takımla fan token başlattı ve farklı sektörlere 100 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Son olarak tenis sektörüne girdi ve oradaki ünlü sporcularla fan token çalışması başlattı. Bu anlamda Chilliz'in rakibi yok ve bu sektör biraz kıpırdamaya başladığında (NFT ve DeFi sektöründe olduğu gibi), Chz ilk nemalanan coin olacak. O yüzden ben uzun vade de CHZ'yi portföyde tutmayı uygun görüyorum. Bence bu coinde biraz sabırlı olun, elbette elinizde farklı sektörden farklı coinlerde olsun ama bunu biraz daha unutup kenarda tutulacak bir proje olarak düşünün. Potansiyel olarak gerçekten geleceği parlak. YTD. Selamlar.

Garantina için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Garantina ()

Hocam merhaba öncelikle emeğinize saglik her zamanki gibi chz sorumu üç ayda bir yineleyerek sorayim:)hocam neden yukselmiyor bu coinya sene sonu 3 4 dolarlar konuşulurken 1 dolar bile hayal oldu gibi

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben içinde bulunduğumuz konjonktürde taşımaya devam ediyorum ancak önümüzde PPK var ve olası bir TL değerlenmesinde alttan alım yapmak için bir kademe kar realizasyonu yapıp nakit bulundurabilirsiniz. Ancak o risk tamamen size kalmış. Ben şimdilik değerli metallerde kalmayı sürdüreceğim kendi adıma beklentim uzun vadeli olduğu için. YTD. Selamlar.

Bursa_Kartalı_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sorunuzdan bir şey anlamadım. Biraz daha net sorarsanız cevap vermeye çalışayım. Selamlar.

irfan1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bursa_Kartalı_ ()

Gr altın için düşünceleriniz buralardan satış önerir misiniz full devam ediyorum

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

mesala 23.60 da güçlü al demek gümüşün onsunun 24 e doğru gideceği anlamı mı taşır.

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Teşekkürler hocam. Saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben 52K'ı takip edeceğim. Eğer gelirse o bölgeden ekleme yapmayı planlıyorum. Selamlar.

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Alice'i bende takip ediyorum. Kripto bazlı gaming sektörü git gide gelişiyor. Özellikle BTC ve diğer ana coinler geri çekildiğinde gaming coinleri sağlam duruyor. Tabi bu alanda aylık 400 milyon dolara ulaşan cirosu ve günlük 1 milyondan fazla aktif üyesi ile Axie başı çekiyor, ancak MANA, SAND, GALA, ALICE, TLM gibi diğer gaming coinleri potansiyel olarak iyi noktalarda. Portföyünüzde seçeceğiniz 1 gaming coinini taşıyabilirsiniz ancak çok fazla ağırlık vermeyi de uygun görmüyorum açıkçası. Burada uzun vadeli olup seçtiğiniz bir tanesini hem stake edip hem de taşımayı düşünebilirsiniz. Teknik olarak ise ALICE hem 21 günlük hem de 100 günlük ortalamalarının altına düşmüş durumda. Bu ortalamaları yukarı yönde kıramadığı müddetçe aşağıda 8.50-9.00 arasına doğru bir geri çekilme görebiliriz ki bence iyi bir alım fırsatı olur. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bu geri çekilmelerde hangi seviyeleri takip etmeliyiz hocam ? Kötünün kötüsü nereleri görebiliriz?

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@shaokahn hocam merhabalar

Alice ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim rica etsem.

Saygılar
Teşekkürler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum