Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0690 17:43:01
EUR 34.7332 17:43:01
USD 32.4671 17:43:01
ALTIN ONS $2332.7050 17:43:01

Konu: Gram altın orta - uzun vade

EMA21 : 492
EMA50 : 490.6

Fiyat ortalamaların üzerinde günlük kapanışlar yapıyor ve ortalamalar pozitif konuma geçtiler. Bu nedenle orta - uzun vadeli bir yükseliş trendinin başlayabileceğini düşünüyorum.

Hedef 1 : 540
Hedef 2 : 620
Hedef 3 : 690
Hedef 4 : 700 (Kanal tavanı) "Kanal tavanı sürekli yükseldiği için sabit bir hedef koymak mümkün değil."

Kabaca 490 üzerinde günlük kapanışların gelmesi gayet olumlu, benim açımdan. Fiyat yükseliş trendindeyken ortalamalara kadar devam eden yükselişler normal olacaktır. EMA21, EMA50 seviyesini aşağıya kesene kadar yükseliş trendinin devam edeceğini düşünüyorum.

Yorumlar (22)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BAFRALI_ENES ()

Zaman çok hızlı geçiyor

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Zaman ne çabuk geçiyor

2BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bir ay önce gram altın fiyatı 500 lira civarındayken verdiğim 4 hedefte gelmiş durumdadır. Bu saatten sonra alım yapmayı düşünen kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Alihandroo ()

Bir gün gramda 700 ün geleceğini söylemek için grafik çizmene gerek yok o zaman çünkü gramda 1000 tl de hedef.

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Onu bilen birini bulursanız bana da söyleyin. Birlikte takip edelim :)

Alihandroo için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alihandroo ()

700 ne zamana gelir önemli olan onu bilmek.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Gram altın için 1 ay önce yaptığım analiz bu şekildeydi. 540 olarak belirttiğim ilk hedef geldi. Diğer hedeflerin de geleceğini düşünüyorum, orta vade için. Güncel görüntüyü ve ortalamaları birazdan paylaşacağım.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Altın için 3 hafta önce yaptığım analiz geçerlidir ve ilk hedef seviyesine ulaşılmıştır.

1BeğenmedimŞikayet

erkgnr ()

Tmm Allah razı olsun hocam

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Şahsen benimde çok fazla hatalı işlemim oluyor. Herkes hata yapar bu piyasada. Size özgü bir durum değil yani. Önemli olan yapılan hatalardan ders çıkarabilmek ve uygulamaktır.540 seviyesi çokta uzak görünmüyor bana. Önümüzdeki haftalarda gelebileceğini düşünüyorum şahsen. Ama 540 seviyesi hemen geçilemeyebilir. Sizin gibi çok terste olan kişi olduğu için, bu seviye geldiğinde satış yapacağı için fiyat düşer genelde. Şahsen ben böyle grafiklerde tepe seviyelerinden satış yapıyorum. Eğer tepe seviyesi geçilir ve kalıcı olur ise re- test yaparken alım yapıyorum.

ÖzLem_09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ÖzLem_09 ()

Bence de var illaki vardır da ben diyorum ki iste çıkayım keşke çıksaydın 538 gordum sonra altlardan alsaydım şimdi tekrar çıksaydın ne güzel olurdu ama beceremiyorum :))

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

O zaman size bir tavsiye vereyim. Şimdiden bir strateji seçin kendinize. Mesela 3 hafta sonra altın 540 olur ise ne yapacaksınız ? Şimdiden satış yapacağınız miktarları ve seviyeleri seçmenizi tavsiye ederim. Eğer bir plan yapmazsanız, o seviye geldiği zaman kafa karışıklığınız olur ve hatalı işlemler yapma ihtimaliniz yükselir. Sadece satış için değil, alım yaparken de bir stratejiniz olmalı.

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Kim ne dedi bilmiyorum. Geçmiş bütün analizlerime bakabilirsiniz. Daha önce 6xx seviyelerden bahsetmedim. Bu seviyeleri hedef olarak vermemin sebeplerini açıkladım. Öncelikle ben günlük grafikte EMA21 ve EMA50 seviyelerini baz alarak trend takibi yaparım. Ortalamalar pozitif konuma geçtikleri için yukarısı için hedefler belirledim. Fiyatın 2 kere sert satış yediği seviye ilk hedeftir(540). 540 seviyesine fiyat ulaştığı taktirde (fincan - kulp) formasyonu oluşmuş olacaktır. Kulp hedefi(620) ve fincan hedefi(690). Eğer fincan hedefi de geçilir ise daha uzun vadeli olan bir kanal takip ediyorum. Bu kanalı geçen gün paylaşmıştım. Kanal tavanı ise son hedeftir. Yani beklentilerimin hepsinin teknik olarak geçerli sebepleri var bence :)

0BeğenmedimŞikayet

ÖzLem_09 ()

Umarim goruruz daha dusunmem 2 kez yapamadım bu kez hiç gaza gelmeden direk çıkış:))

0BeğenmedimŞikayet

ÖzLem_09 ()

600 gelecek dediler bir yıl başa dönmekte kalmayıp terse düştüm yine başladık 600ler aman 535gorsek 540 oo daha ne

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu tarz analizler yaparken duygusal düşünmemek gerekiyor. Ama 540 seviyesi önemli bir direnç olduğu için satış yapmak çokta mantıksız olmaz tabi :)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Net bir zaman hedefim ya da analizim yok. 540 geçildikten sonra gelecek dalganın gücüne bağlı. Ama tahminen 2022 yılı içerisinde olabilir.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ÖzLem_09 ()

620 Cook uzak geliyor şuan 540gorsem dakika düşünmem:)

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Ne kadar uzun süre peki

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Emeğine sağlık kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

@erkgnr alttaki güncel grafiği inceleyiniz

0BeğenmedimŞikayet

Zaza_Bingöllü ()

Emeğine sağlık dostum

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum