Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0927 15:24:01
EUR 37.3969 15:24:01
USD 34.2832 15:24:01
ALTIN ONS $2656.5450 15:24:01

Grafiği gönderen: ASRN

Yorumlar (27)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

arap_abdurrahman ()

cevap1 evet kabul etmiş oluyoruz. cevap2 paylaşım yapanlar cevap 3 sizler değer görmelisiniz cevap 4 elbette saygı çok önemli. Sevgili kardeşim siteye yeni üyeler başlangıçta elbette bilmiyorlar ancak benim gibi sürekli takip edenler gerçekten iyi niyetle bilgilerini ve tecrübelerini paylasanlari biraz da hayranlıkla okuyoruz ve pozisyonlarımızı kendi programını za göre alıyoruz. Zarar- kar ikisi de hayatın için de var zaten sizin nezdiniz de hepinize teşekkür ederim.

hakan7038 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

E, tabii ki:) atsaydınız keşke, benim için sadece düşecek çıkacak meselesi değil, o da önemli tabii ama zamanım olunca buradaki grafikleri teknik çalışmış olmak için de inceliyorum.

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Eksik olmayın sağolun hocam sizlerde öyle

Beyzax için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Beyzax ()

Çok haklısınız hocam, seviyeyi korumak önemli, öğrenirken hatalar yapabiliriz, risk her kararda vardır, önemli olan hatalardan ders almaktır. Kötü söz sahibine aittir, o yüzden seviyesiz insanları görmezden gelin, bizim için yorumlarınızda siz de değerlisiniz, saygılar...

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Sabah dolar grafiği hazırladım çok kez düşündüm neticede atmadım ama yine düştü atsaydim da düşecek ti :)

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Çok güzel olmuş, valla

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Lütfen devam edin, izliyoruz fikir alıyoruz öğreniyoruz

3BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Hocam bu soruların cevabı için örnekler vererek onlarca sayfa yazı yazılır ki daha öncede bu hususta yazılara sitemlere şahit olduk lakin değişen bir durum söz konusu değil

Bizlerin burada bulunma amacı bilmediklerimizi öğrenmek bildiklerimizi tekrar etmek ve bilmeyenlere aktarabilmek

Hiç birimiz profesyonel değiliz yillarca bu işin içinde de olsak bu eşsiz deryada birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var

Saygı ve bilgi çerçevesinde hepimiz birbirimizin yorumlarını eleştirebilir begenmeyebilir yada aksini anlatmaya çalışabiliriz

Haksız mesnetsiz si. ya. sal ithamlar iftiralar bilgiye tekniğe temel analize ve tecrübeye dayanmayan yorumlar farklı görüşte olduğunu bildiğimiz kişilere tenkitler
Bize birşey kazandırmadığı gibi otekilestirmekten öteye gitmez

Eldeki enstrümana göre yorum bekleyenler aksi yorumlara hakaret edenler
Öğrenme çabası içinde olmayanlar hazıra konmayı adet edilenler coşkuya kapılıp gidenler gozleri tamamen kapalı kisilere baglananlar gibi uzunca liste içerisindekiler sürekli olacak birileri gidecek diğerleri gelecek biz bunları değiştiremeyiz biz sadece kendimizi daha da geliştirmeliyiz saygılar bizden hocam

hakan7038 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

hakan7038 ()

Asrın hocam, şu soruyu senin nezdinde siteye bir soralım istersen.
1. Usta, hoca, üstad ya da öngörüsüne güvendiğiniz bir kişiye piyasa ile ilgili soru sorduğunuzda ve cevap istediğinizde, kendi kararınızla değil onun kararıyla hareket etmeyi kabul etmişseniz, kar ve zararda da ortak değilmisiniz.
2. Grafik, indikatör ve haber- veri akışlarına vs. inanmıyor iseniz bu sitenin amacı gereği, bu tip paylaşım yapanlar mı sitede var olmalı yoksa inanmayanlar mı?
3. Karşı tezle bilgi paylaşımı yaparak, benim gibi site üyelerine hem öğretici hem de doğruyu göstermek varken, hiç bir dayanağı olmadan düşecek çıkacak diyerek, sonrasında ortadan kaybolan ya da şapkada saklanan tavşan gibi ortaya çıkanlar mı değer görmeli...
4. Kendi pozisyonuna göre ortaya laf salanlar mı, siteye saygısından dolayı, duygularını bu işe karıştırmayanlar mı rağbet görmeli.
Biz de seninle beraber öğrenelim ki değerli hocam, yerimizi bilelim. Sevgiler saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Aynen kardeşim

Murat5635 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Kardeşim aynen haklısın. Sen çalışmalarını paylaşmaya devam et bizler faydalanıyoruz emeklerin için teşekkür ederiz

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

O kadar okuyorum, ben bunu nasıl yeni öğrenirim aklım almıyor. Neyse, geç olsun da güç olmasın

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Evet çok güzel özetlediniz. Sayfada genelin doğru kabul ettiği yanlışlar var. Onlardan birisi de budur. DXY yükselince dolar tl kurunun otomatik yükseleceği zannedilir. Halbuki çoğu zaman dxy artarken dolar düşer.

Menekşe_menekşe için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Haklısınız

0BeğenmedimŞikayet

Menekşe_menekşe ()

Anladım, doların bir nevi rakiplerinin arasından sıyrılacagini , parlayacagini anlatan bir terim. tl bazında yükselmek anlamı taşımıyor.
Evet, düzgün anlatınca anlayabiliyorum. ne mutlu anlayabilen bana ve düzgün cümle kurup anlatabilenlere.

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

hocam bende atmayayım diyorum zaten genel olarak ta fazla atmamaya başladım isteyen olursa atıyorum

5BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Hocam nacizhane grafikte teknikte ne gözüküyor ise onu çizme gayretindeyiz düşüş diyorsa düşüş tepki çıkış yükseliş diyorsa onu çiziyoruz beklenti bazlı cizersek bende yükselsin isterim elimdeki enstrümana göre

Sürekli düşecek grafiği paylaşımı yapıyorum diye eleştiri yapacağına arkadaşlar 7.60 da 7.25 de gumuste sinyal verdiğimizde 523 de gram altında düşüş sinyali verdiğimizde satıp şimdi alttan alıp ellerindeki mali çoğaltıp teşekkür edeceklerine ki beklemiyoruz böyle bişe biz çizdik diye düşüyor diye linç etmesinler bari eğer siteyi grafiklerimiz rahatsız ediyorsa daha emek sarfedip atmayalım @Murat5635

ibrahim45_555 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bu dxy denen şey doların Avro, sterlin, yen, frank gibi paralara karşı değerini gösteren bir değer. Yani dxy yükselince dolar bu paralara karşı değer kazanıyor. Bu paralar arasında tl yok. Tlye benzeyen diğer gelişmekte olan ülke paraları da yok. O yüzden dxy yükselince dolar avro karşısında büyük ihtimalle yükselmiştir ama tl karşısında ne olacağı hakkında fikir vermez.

1BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

anladım abim şu vebal alma işi de her şeyde var yükselecek diyen de alıyor düşecek diyende :)

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Dixy neden yüksekken dolar düşüyormuş yok bu arkadaş hep düşecek grafiği paylaşıyormuş yok vebal alıyormuş yanıltıyormuş muş muş :)

0BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

hocam ne oldu arada engelli arkadaşlar olunca konuyu kaçırıyorum @ibrahim45_555

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Terste kalmak olabilir bende tersteyim metalde değil olsun yine de tersteyim emek veren hiçbir kimseye sataşmıyorum dediğiniz gibi eğer kazanamıyorsam benim eksikliğim benim hatam hiçkimse sorumlu tutulamaz her görüşe seviyeli olduğu sürece saygılı olmak lazım

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Tamam terste olanların psikolojisini anliyorum zaman zaman bizde kalıyoruz

Ama 1 yıldır terste kalıyorsa kişi bu işleri bıraksın kimseye sataşmasın önce para nasıl kaybedilmezi yatırım nezaman nasıl yapılırı ve teknik analizi öğrensin

yapmıyorsa da parasına zamanına yazık etmesin

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim45_555 ()

Kardeşim boş boş muhabbet yapıyorlar

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Evet dolar, dolar TL kuru değil
@Gün_olur__ömre_bedel herşey düşerken yükseliş grafiği atmamı nasıl beklersiniz?

Dxy ve dolar TL kuru arasındaki ilişkiyi defalarca anlattık grafikle, yazıyla hâlâ dxy yükselirken dolar TL neden yükselmiyor diyenlere nasıl anlayabiliriz bilemiyorum @celik2119 @Kayserimanisa

0BeğenmedimŞikayet

Menekşe_menekşe ()

Bu dxy denen şey mi. hani yukselince dolar da yükseliyor o mu bu acaba.

1BeğenmedimŞikayet

Beyzax ()

Teşekkür ederiz hocam

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum