Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 11:38:21
EUR 34.7339 11:38:21
USD 32.5072 11:38:21
ALTIN ONS $2392.1450 11:38:21

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş ETF'leri son 3 gündür alım görüyor. Çok özel bir anlam ifade etmiyor ancak yatırımcıların bu düşüşleri alım fırsatı olarak görmesi bence genel beklenti açısından önemli. Önümüzdeki günlerde yukarı bir hareketi tetikleyebileceğini düşünüyorum bu alımların. Ayrıca hedge fundların pozisyonlanması da aynı şekilde net long. Bu gelişmeler gümüş pozitif. Tapering hususunun negatif etkisinin ise bu aşamadan sonra çok sınırlı olacağını düşünüyorum. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (17)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam altın yorumunuzu bekliyorum bu hafta böylemi devam edecek sizce

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet hala o noktadayım. Bu bantta biraz oyalanabileceğini düşünüyorum. Selamlar.

Frankenstein_ için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar. Benim bu konudaki fikrim düşüşlerin kademeli olarak alım fırsatı olarak değerlendirilebileceği yönünde. Genel trend hala yukarı. Hem TL bazında hem de dolar bazında. O yüzden maliyet düşürerek alım yapmayı kendi adıma uygun görüyorum. Fakat sizin durumunuzda maliyetiniz yüksek olduğundan dediğiniz gibi bir süre beklemeniz gerekebilir. İmkanınız varsa maliyeti düşürmeye çalışabilirsiniz. YTD. Selamlar.

Burtvinli88 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Burtvinli88 ()

Hocam iyi günler. Üslubunuz gereği sizleri büyük bir dikkatle takip ediyor ve saygı duyuyorum. Hocam gümüş ekseninde sormam gerekirse sizce gümüş için önümüzdeki dönemde nasıl bir yol haritası olacaktır. Aç gözlü ve pek de becerikli olmamamın verdiği hevesle 7,69'dan terste kaldım ve bir süre daha terste kalacağım görünüyor. Sizlerin öngörülerini de merak ediyorum. Yanıt verirseniz çok mutlu olurum. İyi günler.

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Merhabalar hocam BTC için 48-52k arasına geldiğinde 42k bölgesine düşüş olabilir demiştiniz, o ihtimal hâlâ olabilir mi yoksa düzeltme olmadan daha da yukarılara çıkar mı?

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Mesela 17 18 dolar falan gelmesi için şöyle bi ortalama 60-70 milyon ons satmaları gerekebilir tahminen.
Tersine 60-70 ml ons alırsalar yine 29 30 civarına gidebilir takip edebildiğim görebildiğim kadarıyla. ytd
Ha alış satış yapmadan bu rakamlar geliyorsa işte o durumda bunun rasyonel hareketler olacağını düşünmüyorum olsa olsa tuzak hareket olur aşağı da yukarı da. ytd

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Haklısın gerçekten.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Piyasanın çok fazla değişkeni var etki eden gerçekten fiyatlamalar üzerinde. Lakin temelde bu oyuncular son noktayı koyabilecek hareketi istediği yöne evirebilecek güce ve potansiyele sahipler. ytd

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Seninde bu yönde görüşlerin olduğunu bildiğim için görmeni istedim. Gerçekten çok verimli bir paylaşım olmuş dediğin gibi Shaokhan üstadında emeğine sağlık

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet bu kısaca açık şekilde düşüşlerin spekülatif kalacağını ve artık yükselişler gelmeye başlayacağını ifade ediyor. Benim de nacizane beklentim ve görüşlerim bu yöndeydi biliyorsunuz. Burada yani büyük fonlarda çok derin satışlar gelmedikçe korkacak bir durum olduğunu düşünmediğimi ifade ettim zaman zanan. Eğer hacimli alış ya da satışlar olursa o zaman durum farklı olacaktır. ytd
Shaokhan üstad da gayet güzel açıklamış durumu. Gümüş piyasası nasıl şekilleniyor vs. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

@BossVurguncu bir bakabilirmisin?

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Emeğinize sağlık hocam

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Sn shaokahn bilgilendirme ve ayrıca grafik içinde teşekkürler. Saygılar

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bunun birkaç sebebi var.

1- Değerli metaller öncelikle enflasyondan korunma aracı olarak görülüyor ve bu sebeple bir yükseliş vardı ancak FED yatırımları enflasyon beklentilerinin geçici olduğuna inandırdı. Dolayısıyla o sebeple gelen yükseliş törpülendi.

2- Covid sonrası ekonomilerin açılmasıyla yaşanan yüksek sanayi talebi kademeli olarak azalmaya başladı. Özellikle 3 trilyon dolarların konuşulduğu altyapı paketinin 1 trilyon dolarlık bir büyüklüğe düşmesi bu gümüş talebinde beklendiği kadar talep olmayacağını gösterdiğinden spekülatif longlar azaldı.

3- Hemen hemen her emtia da spot fiyat vadeli fiyatı belirler. Ancak değerli metallerde tam tersine. Vadeli işlemler spot fiyatı belirliyor. Dolayısıyla burada büyük oyuncuların aldığı short pozisyonlanmalar baskı oluşturabiliyor. Bkz JPM..

4 - Son olarak artık nur topu gibi "dijital paralar" ımız var. Ve son zamanlarda artan kurumsal yatırımcı talebi bu anlamda değerli metallere olan para akışında azalmaya yol açıyor.

Ancak genel bağlamda gümüş yüzyıllardır var olmuş bir enstrüman ve var olmaya da devam edecek. Yenilenebilir enerji ve sanayi konusu ise zaten malum. Onunla ilgili 2030'a kadar nasıl bir talep patlaması olacağına dair notu daha önce de paylaşmıştım. TL olarak ise gümüş tarih boyunca hep yeni yüksek yaparak ilerlemiş. Yani düşüşler uzun vade de hep alım fırsatı oluşturmuş. Bu konuda kişinin beklentileri elbette önemli. Yani trade eden ile nakdini park etmek isteyenin yatırım amacı aynı değil. Fakat ben genel olarak orta- uzun vadeli yatırım amacı güdenler için gümüşün ve değerli metal kompleksindeki genel düşüşlerin alım fırsatı olduğunu ve portföylerde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. Selamlar.

fizik3846 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KISMETTEVARSA ()

Eyvallah hocam ozaman umut var nerelerde ilave yapmak lazım hocam senin fikirlerin önemli benim için saygılarımla

0BeğenmedimŞikayet

fizik3846 ()

Sayın shaokahn, sizin yorumunuz nedir acaba 7,86 dan düşmüş bir gram gümüş, 28,33 ten düşmüş bir ons gümüş var. Bu seviyeler balondu da havası mı indi, yoksa düzeltme yapması gerekiyordu da bu yuzden mi düştü, yatırım tavsiyesi olmadan değerlendirebilir misiniz acaba?

1BeğenmedimŞikayet

Net22 ()

Eline emeğine sağlık hocam hoşgeldin hayırlı işler hayırlı kazançlar dilerim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum