Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0793 01:57:30
EUR 34.8299 01:57:30
USD 32.2914 01:57:30
ALTIN ONS $2346.6650 01:57:30

Konu: BTC Saatlik Grafik Görünümü 18.08.2021

Dün btc 'de en yüksek test edilen 47183.37$'in ardından bugün en düşük 44218.73$'a kadar bir düzeltme ve sağlıklı geri çekilme yaptığı görünüyor geçtiğimiz günlerde ve günlük grafiktede uyumsuzluklardan bahsetmiştim ve şuanda BTC hala konsolide olmaya ve güç toplamaya çalışıyor fakat ayıcıklar kısa vadede güçlü olsa da günlük MA200'den de şimdilik red yediği gözüküyor ve günlük MA200 bugün 45.600$'a yakın bir seviyedir ve bugünlük kapanışı ise bu seviyenin Altın da gerçekleştirmiş olduğudur.. Bu seviyenin altında kalması ise nötr bir durum göstergesidir.. Şuanda saatlik grafik akışında ise MA20 seviyesinin üstünde fakat üstünde ve kısa vadede kapanışlar yapması önemarzediyor ve (45.500$-45.800$) bölgesindeki kapanışları izlemek ve dik4gen içinde belirttiğim seviyenin ve düşüş trendi çizgisinin üstünde risk almak istemeyenler gün kapanışlarına odaklanması da daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.. Piyasa yapıcılar sizin duygularınızla, duruşunuzla ve sabrınızı da en iyi şekilde test ettiğini bilmenizi isterim.. BTC'de 44218.73$'in altında kapanışlar yapması durumunda ise 43800.02$-43.500$ bölgesi önemli ve haftalık MA20 42.730$ civarı altında haftalık kapanışlar yapmadığı sürece hedef yeniden üst seviyeler 200 günlük MA ve adım adım en son test edilen 48.190$ seviyesidir.. Şimdilik HO'larin üstüne çıkmasıyla birlikte adım adım ve sağlıklı bir şekilde takip etmeniz olsun..

Unutulmamalı ki kişiler ve yatırım yapanlar her daim strateji ve hedef belirlemelidir.. Stratejiler kişilere kesinlikle ve her zaman kazanç vaat etmeyebilir.. Ancak sürekli ve stratejik olarak uygulandığı takdirde düşüşlerde az zarar edip, yükselişlerde de kâr fırsatlarının kaçırmamanıza yardımcı olur.. Özellikle altkoinler konusunda BTC'nin hareketleri, gidişatı ve önemi oldukça büyüktür ve bu bağlamda hangi altkoin alımı yapıyorsanız şayet, ilgili altkoinin teknik analizi hariç BTC hareketlerini de yakından takip etmeniz gerekiyor (bazen istisnai durumlar ve yükselişler olabilir).. Yani BTC'de bahsedilen seviyelerin kaybedilmesiyle altkoinlerde de stop olma yolu tercih edilebilir(bu kişilere bağlı).. Bu süreçte haberlerin bile piyasa üzerinde çok fazla etkisi olduğu için teknik analizin yanında temel haberlerin takibi de az çok sıkı bir şekilde yapılması önemlidir..
Bol kazançlar..

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Merhaba,

ARDR/USDT haftalık görünümde şuan pozitif durumda olduğu ve 0.25550$ civarinin üstünde kalmasi ve tutunması önemli ve altında haftalık kapanışlar yapmaması önemlidir.. Günlük grafik akışında ise (50 günlük MA 0.1990$- (100 günlük MA 0.20450$)- (200 günlük MA 0.24200$) gibi önemli HO'larin üstünde ve pozitif durumdadır.. 0.25550$ hem günlükte hemde haftalık görünümde çok önemli bir seviyedir.. Bu seviyenin üstünde uzun soluklu kaldığı sürece adım adım haftalık üst bollinger band hedefide olan düzeltmelerle birlikte 0.46500$ ve Nisan'da test edilen zirvesine doğru 0.79$'a adım adım gitmesi beklenebilir.. Nisan'da test edilen en yüksek 0.79$'dan 22 Haziran'da ki en düşük seviyesi olan 0.08713$'a doğru aşağı yukarı yönlü dalgalanmanın kısacası FiB direnç seviyeleri şöyledir; haftalık MA20 0.2550$'in üstünde tutunması durumunda üst bollinger band hedef hedefi 0.30$ ve sırasıyla % 0.382 FiB 0.35563$ ve 31 Temmuz'daki iğne seviyesi olan 0.37798$ ve % 0.5 FiB 0.43587$ - % 0.618 FiB 0.52150$ - % 0.63959$ ve zirve seviyesi de olan 0.79$'a gitmesi sözkonusu olacaktır.. Yukarıya doğru uzun iğneleri göze çarpıyor projesi nedir ne değildir markette kaçıncı sırada arzi ve piyasada ne kadar dolaşımda olduğunu felan biraz araştırmanı parçalı alımlar yapmanı tavsiye ederim..
Bol kazançlar..

Mirzo için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mirzo ()

Üstadım merhabalar ardr için bir yorum alabilirmiyim.

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Ne yapalım abi, inan aldığımız paranın yarısı bizim yarısı komisyondu resmen :) şimdi bakma %10 çok çok büyük rakam bi alsatçı için ama millet beğenmiyor. Senin tecrübenin çok büyük nimetlerini gördüm zamanında, hep diyorum marifet iltifata tabiidir. Varol müdürm

0BeğenmedimŞikayet

farketmez07 ()

Gerçekten bende şait oldum sizle beraber ama önceki gibi sert sert 3.000$ ler gelmez çok zor ama hep manipülasyon yapıldı ve en sonunda değerlendiğini görenler şimdi düşürmek için ellerinden geleni yapıyolar neden değer gördüğü için

0BeğenmedimŞikayet

Nasuh8486 ()

emeklerinize sağlık hocam teşekkür ederim şahsım adına

5BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Çok tşkler değerli dostlar

@Nasuh8486 @Tekkoşin bu kripto piyasasında olanların az ve öz bilmesi gereken bazı hususlardan sadece bir kaçı diye düşünüyorum..

@vedatblg07 zarar etmeden kar ettim diye ifade eden kişiden de şüphe duyun özellikle bu piyasanın ne kadar riskli olduğunu bilmek çok önemlidir.. Ayı piyasasını yaşayanlar ve bu zaman diliminde günlerini geçirenler birer tecrübeli kişilerdir ve o zamanlar gün içinde yaprak kipirdamadigi zamanları çok çok iyi bilirler.. % 2-5 arası kar marjiyla işlem yaptığınızı Fazilet hanımla çok iyi bilirim ve hatırlarım..

Nasuh8486 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hocam yine fevkaladeninfevkinde bir yorum ile sayfaya yatırımcı arkadaşlara rehber oldunuz güzel tavsiyeleriniz için tebrik ve teşekkür ederim Makbule geçti elinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

Nasuh8486 ()

teşekkürler hocam vermiş olduğunuz bilgiler ile yol aydınlığı sağladığınız için

1BeğenmedimŞikayet

Tekkoşin ()

Teşekkürler kardeşim eline emeğine yüreğine sağlık.

2BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Okadar kıymetli bi yorum ki.. forumun başına iğnelenmeyi bile hakediyor. Sabrın istikrarın önemini bu piyasayı görerek değil yaşayarak anlamak çok önemli. Yaşayabilenler çok şanslı. Şuanda yeni olan herkeste ileride aynı tecrübelere sahip olacaklar. Umarım herkesin acı değil tatlı tecrübeleri olur.. ellerine sağlık müdürüm

19BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bu işin içindeyiz yıllardır değerli kardeşim BTC'nin 3.122$'i test ettiği ve geçen sene ki pandemi döneminde ve Mart ayındaki 3.850$'i da gördük 2017'nin sonu 2018 başlangıcından sonra ki ayısına da bizzat tanıklık ettik.. BTC'nin 10.000$-10.500$ bölgesinde ki kapanışlar yapması durumunda hedefin 20.000$ ve 2017 Aralık'ta görülen zirvesi olduğu zamanlarina da an be an yaşadık.. Ayı piyasasında sayfalar dolusu günlerce dostlara yazdığımıda sayfayı doldurduğumu da burda ki eski dostlar çok iyi hatırlar.. BTC'nin altından çok sular aktı ve geçti.. BTC artık eskisi gibi olaylara çok sert düşüşler göstermiyor.. Büyük kurumsal firmaların alımları hergün ve devamlı olarak üstüne ekleye ekleye artıyor.. Bugün BTC bu seviyelerdeyse altından çok sular aktı ve bugünlere gelebilmek için ne ETF'lerden red yedi ne DXY'ler ne ONS'la aynı zamanda hareket etti ve bu piyasanin manipülasyona bağlı BTC'ye herşey ve tüm haberler bile alet edildi.. BTC'yi kaç kere öldürdüler bitirdiler ama o yine 12 yılı aşkın bir süreden beri hep ayakta kaldı ve üstüne basa basa hep yükseldi..

Bu yolda sabredenler daima yoluna BTC'nin zirvelerini yenilemesini görecektir.. Bu yol dikenli, taşlı, engebeli ara ara düzeltmelerle, korkutularak ve yoluna uzun vade de devam edeceğidir ve bundan hiç kimsenin şüphesi dahi olmasın..

Bu altın tavsiyeleri de herkesin dikkate almalarını ve aklının bir köşesine yazmasını tavsiye ederim..

Kripto para piyasasında bu tarz düşüşlerin son derece normal olduğunu ve, genel yatırım stratejisi anlamında şu tavsiyelere kulak asılması da önemlidir..

*Malı düşerken toplayın..
*Yükselirken satın..
*Destek seviyesinden alıp, direnç seviyesinden satın(BTC'ye odakli)..
*Sığ yerlere (% 0.8 gibi) stop konulmamalıdır ama mutlaka kişiye göre stoplu gidilmelidir.. Uzun vadede olanlar hariç..

Her zaman ilk önce kaybetmemeye odaklanın.. Fırsatı kaybetme korkusu FOMO ile yükselirken yüksek fiyat seviyesinden ASLA ama ASLA koin almayın bekleyin.. Fiyat seviyesi sizin ayağınıza gelsin sabredin.. Tüm paranızla tek bir koine ASLA ama ASLA girmeyin.. Stratejinize bağlı ve hedeflerinize odaklı parçalı alım ve parçalı satım yapın..
Herkese bol kazançlar..

farketmez07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Çok tşkler değerli @Pimapenci bol kazançlar, hayırlı işler, iyi çalışmalar..

Pimapenci için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Pimapenci ()

Teşekkürler sayın @CoDeX© usta elinize emeğinize sağlık

1BeğenmedimŞikayet

farketmez07 ()

Çok doğru tespit likenizi verdim aga

9BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Geri çekilme ve düzeltme ne derseniz olabilir.. BTC'de şuan takip edilen ve ettiğimiz haftalık grafikte de gözüken MA20'nin altında haftalık kapanışlar yapılmadığı sürece yükselişin düzeltmesi ve yay'in gerilip ileri doğru ok'un firlatilmasidir diyebilirim..

farketmez07 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

farketmez07 ()

Düzeltmedir bu dediğin gibi düşüş olsa dün gece çökerdi gene 350.000 bi 42.000-40.000 USDT ye

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum