Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0721 04:24:46
EUR 34.9058 04:24:46
USD 32.5431 04:24:46
ALTIN ONS $2329.2750 04:24:46

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
Merhabalar Gümüş Dostları: Kendi işlemlerim için takip ettiğim Haftalıkta durumumuzu gösteren ve kendi çalışmam olan gümüş ons grafiği incelediğimde, teknik grafiğe göre gümüş son üç haftalık zaman diliminde yavaş yavaş ta olsa kademe kademe toparlandı bildiğiniz gibi geçen hafta boyunca da sürekli belirttiğimiz (27.20-28.70 bandı aralığında hareket ettik-28.30 ların üzerine çıktık izimizi ve kırma niyetimizi bıraktık ancak kalıcı olamadan desteklere kadar da sert çekildik.), gün içi paylaşmıştım dünya ekonomileri tarafından gelen veri ve açıklamalar da bana göre şimdilik olumlu. Grafikte son sarı yuvarlak içine aldığım ve bir önceki haftalıkta doji bırakmış olmasına rağmen (Olası dojinin geçen hafta içi günlükte olumsuz yapısını bura da arkadaşlarımız ile ortaklaşa değerlendirmiş ve sonucunu da birlikte görmüştük.) son haftalık kapanışı doji üzerinde kapatmış olduk ve bana göre bu olumsuz tehlikeli yapı da ortadan kalkmış oldu. Teknik indikatörler grafiğe sığmadığı için ve grafik çok kalabalık olsun istemediğim için paylaşamadım, macd toparlandı, srsi aşırı alım bölgesin de, rsi ise aşırı alım bölgesine yaklaşmış durumda diğer iki indikatör olan parapolik sar ve ichimoku grafik üzerinde olumlu. Tabi gümüşte deneyimli olan arkadaşlarımız geçmiş hareketlerinden bilirler spek genel de indikatörleri- grafikleri bozarak mal toplayıp yukarıya götürmeyi seviyor, bunu da bir yere not etmeliyiz.

Gelelim Önümüzdeki hafta beklentime; Bu haftayı da haftalık ta yükseliş hareketinin devamı için önemsediğim haftalık pivot 27.3382 rakamı üzerinde kapattık. Aşağıdan gelen siyah ile açılı olarak çizdiğim ve 27.9498 (haftalıkta ilk direnç) rakamı kalıcı aşıp aşmadığımızı takip edeceğim tabi ki aşağı da da pivot rakamı- ki dün yokladık (27.3382) destek için önemli olacaktır. Gün içi bura da arkadaşlarımız da alt destek noktalarını paylaştılar, ben Önümüzdeki hafta içi olası günlükte speğin korkutup elimizdekilerini alma çabası ile yapacağı (1-2 usd ) satış- düzeltme- desteğe çekme olsa dahi (vadem olduğu için olası 1-2 usd geri çekilmeyi kendi paramın risk sigortası olarak düşünüyorum.) dikkate almayıp yukarılarda hedeflediğim (10-20 usd) rakamlarını bekleyeceğim, yani ben artık ağırlıklı kısa günlük değil haftalık kapanışın nereden gerçekleştiğine bakıp o doğrultuda işlem yapmayı tercih edeceğim.

Dünya da Tekniğin yanında Ekonomilerde ki temel veri, açıklama, gelişme vb. olaylarında olası onslara yapacağı etkisinin de mutlaka takibimiz de olması gerekiyor, kendi adıma haftalıkta pozitif olduğumu ve sakin, sabırla hedeflerimi beklediğimi, ani yükselişler de- fiyat değişimlerinde 1/10 oranında işlem açtığımı ifade etmek isterim. Benim bu çalışmam kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, çalışmamı dikkate alıp almamak, işlem yapıp yapmamak keyfiyeti- kararı- takdiri sizlerindir. Şimdilik kalın sağlıcakla, Saygılar.

Yorumlar (17)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Inş serra aldik artık yapicak şey sadece bekleyip izlemek olacak

Biraz bekletebilir bizi ama illaki guzel seviyeler gelir

Bak 6.15 sonra 6.30. lar 6.45ler.

Sonra 7.15 ler 7.30lar .7.45 ler oldu
Bunlar oyle çok degil 1.1.5 ay oncesiydi

Serra16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Teşekkür ederim hocam ins

Gap li olurda terste kalanlar biraz rahatlar

drtunahan için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

hoşbulduk kardeşim

Ddincer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

evet öyle oldu

Emelll için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Serra16 ()

Azracım keşke öyle bişi olsada elimizdekilerdne kurtulsak fazla maliyetli aldık birazcık

Azra35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ömer11 ()

Merhabalar sn. Uzmn bu kapsamlı ve faydalı analiz için kendi adıma teşekkür ediyorum. Zannetiniz için hakkınızı helal edin çok faydalı oldu.

0BeğenmedimŞikayet

Emelll ()

Umarım olur , hoşgeldiniz bu arada

Sizi görünce aklıma sürekli ay döngüleri geliyor , yine öyle bir dönemde gelmişşiniz:)

0BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Yarın ola hayrola öyle bir ihtimal mümkün, yeni gelen haberler önem kazanacak

Azra35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Hosbulduk kardeşim

Ddincer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ddincer ()

Tunahan hocam hosgeldiniz.

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Sayın tunahan hocam hoş geldiniz

Nerelerdesiniz
Sizin grafik icin pzr gece gapli yukarı açılış bekleyenler var
Sizde bekliyormusunuz

1BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Allah razı olsun
İyi ki varsın hocam

2BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Saygı ve hürmet bizden üstadım

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

elinize emeğinize sağlık tşkr ederiz hocam

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Rica ederim saygıdeğer @drtunahan hocam, ben teşekkür ederim. Sizin de paylaşımlarınız çok değerli kıymetli, hani biraz da zaman ayırabilseniz sizi aramızda görmekten daha çok mutlu olacağız. saygılar.

2BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

elinize sağlık Hocam güzel paylaşım için teşekkür ederiz sağolasınız takipteyiz

2BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Teşekkür ederiz güzel yorum ve paylaşımınız için

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum