Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 22:38:45
EUR 34.7667 22:38:45
USD 32.3633 22:38:45
ALTIN ONS $2360.4100 22:38:45

Grafiği gönderen: karahilal

⭐⭐⭐karahilal ()
Gram Altın
FRANK
(GÜNLÜK GRAFİK)

Her mum bir günü ifade eder...

Euro için bu ay görmeyi beklediğimiz zirvenin şimdilik gerçekleşmemesi durumu frank için de geçerli. Hafta içinde 2.90 üzerine yönelik birkaç deneme başarısız kaldı. Altta görülen RSI ve CCI araçlarında yükseliş trendinin tersine doğru kırılma başlangıcı var. MACD göstergesinde geri dönüş başlangıcı olduğu gibi, histogram çizgilerinde kısalma ve zayıflama mevcut.

08 Haziran 2015'den başlayan ve bugüne devam eden kırmızı düşey trend çizgisi Altın da yapılan günlük kapanış bundan sonra da 2.8667 (kırmızı rakamın üzerine çıkış olup olmadığını gözlememizi gerektirecek. 2.9030 bu ay deneyip üzerine geçemediğimiz rakam. düşüş trendinin yükselişe döndüğünü ancak bu rakam üzeri kapanış ile teyit edeceğiz. 2.8532 kuvvetli bir destek. Hem dört saattliklerde hem de günlüklerde bu destek şimdiye kadar iyi çalıştı. Aşağı kırılma olursa bu noktadan sonra alım yapmak yerine siyah kesik çizgilerden oluşan diğer desteklerden dönülüp dönülmediğine bakmak sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Günlük %32.8 fibonacci desteği 2.8294 noktasından geçiyor. Fiyatların buradan dönüp dönmediğini dönmez ise daha önce olduğu gibi 100 günlük hareketli ortalamadan(yeşil çizgi) tekrar yükselen fiyatlar izleyebiliriz.

Benim için siyah fiyatlar parçalı alım yerleri olacaktır diye TAHMİN ediyorum. Sabırla göstermelik ani yükselişlerin bitmesini bekleyeceğim. Bu alım için gelecek haftayı feda etmemi gerektirebilir.

Eleştiri ve düzeltmelere açığım.

Yorumlar (5)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

whitedream ()

Emeğinize sağlık şimdi gördüm grafiğinizi çok faydalı bir paylaşım, teşekkürler hilal hanım

0BeğenmedimŞikayet

karahilal ()

Frank alacak arkadaşlar,

Altyorumdaki grafiği hatırlatayım tekrar... Banka makası düşük olanlar için 2. 8667 desteği kırıldı. Altındaki 2. 8532 desteği daha da sağlam. Günlük alım- satım için bu iki nokta arası al- sat mümkün olabilir. Bu ikinci desteğin kırılması ya iç piyasada TL'nin güçlenmesi ile olur ya da Euro tahvil programının başlaması ve İsviçre Merkez Bankasının düşen Euro ile paralel olarak franka müdahalesi ile olur ki bunu haftalardır izliyoruz.

Banka makası nisbeten daha yüksek olan ben alım için mavi hat ve aşağısını bekleyeceğim.

1BeğenmedimŞikayet

Tim ()

Hocam elinize sağlık

1BeğenmedimŞikayet

Fx_trader ()

Emeğinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

DOKTOR_ ()

Elinize sağlık: ))
Ufak bir katkıda bulunmak istiyorum.
İsviçre İthalat- İhracat dengesi bu günlerde
pek de iç açıcı değil Temel yaklaşım olarak
bu konuyu göz önünde bulundurulmasının faydalı
olacağı kanaatindeyim: )))
Not: Basel de yaşıyorum.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum