Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 22:23:10
EUR 34.9839 22:23:10
USD 32.2051 22:23:10
ALTIN ONS $2414.8350 22:23:10

Grafiği gönderen: Ben_Demiştim

⭐⭐Ben_Demiştim ()
Sterlin
Bakın düşüşlerin ve yükselişlerin dinamikleri nasıldır ve 1, 2, 3 ve 4 saatlik grafiklerin önemi nedir konulu kısa bir açıklama yapayım.

Dolar düştükten sonra 1 saatlik grafikte belirttiğim saatlerde sat sinyali geldi. Mavi çizgi bir anda kırmızının Altın a düşüp dolar a kafanı kaldırma dedi. Ama bulut tabanı düşüşü engelledi. Ancak bulut tabanının da bir dayanma gücü ve süresi var.

1 saatlik grafiklerin etkisi bitince, 2 saatlik grafiklerin etkisi başlar. Onun da kendine göre indikatörler, bulutu falan vardır. Mesela 2 saatlik grafiklerde erken sat sinyali bu gece 22:00'de, gerçek sat sinyali 02:00'de gelecek. O mavi çizgiye dikkat etmeli. Grafiklerde görüldüğü gibi yükselirken düşmeni engelleyen şey düşüşte yükselmeni engelleyen çizgiye dönüşür.

Sonra 3 ve 4 saatlik grafiklerin etkisi başlar yavaş yavaş.
Peki bunların önemi nedir? Şudur: parite yi yukarı göndermeyen dirençler saatler geçtikçe katılaşmaya başlar. İşte bu grafikler bizi bunu gösterir. Direnç katılaşırsa bu defa destek kırmaya gider.

Direk 4 saatlik grafiğe gidersek şunu göreceğiz. Gördüğünüz gibi yükseliş trendi bitmiş ve kırmızı çizginin altına kadar düşmüş. Erken sat sinyalinin oluşumu hesaplarıma göre yarın yarın 12:00 gerçek sat sinyalinin oluşumu ise yarın 20:00'de.

Peki ne zaman alınır? Mavi kırmızının üstüne çıktıysa ve fiyat da mavinin üstüne çıktıysa alınır. Şu an böyle bir durum var mı? Yok. O zaman ne yapmalı?

1. Ya fiyat geri mavinin üstüne çıkacak, o zaman doların sahte düşüş yaptığını sonucuna varacağız.
2. Ya da fiyat yukarı çıkamayacak, o zaman indikatörlerin önce aşağı inip sonra yatırım yaptığımız şeyi kaldırmasını ve al sinyali vermesini bekleriz.

Bunlar bazen günler içinde olur. Bazen haftalar sürer. İşte düşüşlerin ve yükselişlerin dinamikleri böyledir.

Sonuç: Ichimoku öğrenin!

Yorumlar (12)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

gümüşşşşş ()

Altin veya gümuse girecek belkide yada bitcoine.

Seres için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

Almayı düşünmüyorum bile.. :)

0BeğenmedimŞikayet

feryal82d ()

Tamam çok teşekkür ederim.

Ben_Demiştim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

Hocam şu bağlantıda eski kullanıcı hesabımın (@Hüzünbaz_Gram_Altıncı_) mesajlarının 13. sayfasında zayıf al, orta güçte al, güçlü al ve bunların sat versiyonlarını nasıl yorumlarız konulu açıklamalar yapmıştım. Aşağıdaki bağlantıya girin, (not: Giremezse bağlantı adresinin arasında boşluklar vardır. O boşlukları silerek bağlantıya girin) ardından sayfanın en sonundaki mesajdan itibaren yukarı doğru okuyun. Orada bütün kuralları yazmıştım.

https://altin.in/huzunbaz_gram_altinc i_/13

feryal82d için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

feryal82d ()

Sanırım şunu demek istiyorsunuz yanlış anlamadıysam eğer teknik grafiğe baktığımızda Hem mavi kırmızıdan büyük olacak hem de Altının değeri artacak. Şu anda fiyatı artsa da kırmızı maviden büyük olduğundan henüz artış başlamadı.

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

Ben size cevap vereyim.. fiyat bollinger bandin disinda oldugu zaman ustadim kacis yaptigini belirtmisti o yuzden oldugunu dusunuyorum farkli bir sebebi varsa bende ogrenmis olurum.. :)

0BeğenmedimŞikayet

Kayserimanisa ()

Üstadım cidden oldukça gerçekçi harika bir çalışma olmuş. Anlatımınızla da kafada şüpheye yer bırakmamış. Naçizane puanlamak istiyorum

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

Emeginize saglik ustadim.. ichimoku bagimlilik yapti sayenizde bende gercekten cok iyi bir indikatör. üstadlarin grafikleriyle birlestirince cok iyi firsatlar cikiyor karsima

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum