Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 17:03:52
EUR 34.7748 17:03:52
USD 32.4684 17:03:52
ALTIN ONS $2337.9850 17:03:52

Grafiği gönderen: Hüzünbaz_Gram_Altıncı_

Yorumlar (27)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Seres ()

W hedef kaç hocam

Ben_Demiştim için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

66da66 ()

Dolarda7.33 kırılırsa w formasyonu kaç oluyor hocam sizi uzaktan takip ediyorum da

1BeğenmedimŞikayet

memp ()

güç toplamak için belki kısa bir usd için 7.4x yolculuğu ytd sonra halil hocamın 7.06 lık bir ihtimali vardı oraları görür W hareketini bitirmeye gideriz diye düşünüyorum üstadım ytd

2BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

Yine de Dolar 7.33 bölgesine dikkat etmek lazım hocam. Kırılırsa geçen günlerde düşündüğüm W formasyonu bu defa cidden gerçekleşir. O nedenle hala elimde TL tutmaya devam ediyorum. En dibe yaklaştığımızı hissettiğimiz zamanda temkinli olmak iyidir.

memp için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

memp ()

4teyiz hocam:).. çok teşekkür ederim üstadım

3BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

@memp Haftalık grafiğe bak ve alt yorumu hatırla hocam. Önceki profilimde bir durumdan bahsetmiştim. 7 haftalık tenkansenin yükselişiyle ilgili. O zaman yazdığım şey şimdi öngörülü Ichcimokuda da görünmeye başladı. Neydi o?

Hüzünbaz_Gram_Altıncı_ için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

Akif44 ()

Sayın hocam ayrılma kararını beklemiyordum. Az önce sayfaya baktım görünce üzüldüm . Hüzünbaz hocam senin ayrılman sayfa için zaten büyük kayıp işin o kısmı tartışılmaz. Benim üzüldüğüm konu ise senin gibi dostlarda ayrı kalmak olacak. hakkım varsa helal olsun. sende hakkını helal et bize. Allaha emanetsin

1BeğenmedimŞikayet

Polis55 ()

Eyv abim tskler

1BeğenmedimŞikayet

Hüzünbaz_Gram_Altıncı_ ()

Çok spekülatif hisse. Fiyat hareketlerini anlamlandırmak güç.
Ama önümüzdeki iki hafta dikkat etmek gerekiyor. Çünkü aylık grafikler henüz olmasa da haftalık grafikler sata geçecek gibi görünüyor.

Polis55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Ben sattım ama umarım tekrar alabilirim

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Polis55 ()

Hüzünbaz hocam hayırlı akşamlar nasılsınız :) sizin ichimoko ile mrshal hissesine bi bakar mısınız teşekkürler normalde bakabilirsiniz :)

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Çekiç yesede durmuyor hocam

1BeğenmedimŞikayet

Bence her şeye rağmen sağlıklı yükseliyor sterlin hocam. Mesela Euro geçenlerde o siyah çizgiyi ihlal etti. Ona rağmen düzeltmeye gitmedi. Çizginin üstünde yükseldikçe yükseldi. Şimdi ne oldu? Düzeltmesi haftalar sürüyor o nedenle. Daha bir süre toparlayamayacak euro kendini. Uzayınca bekletmeden saçları kestireceksin. Daha gür çıkar. İyidir böyle düşüşler. Ben o nedenle keşke biraz düzeltmeye gitse diyordum ama nedenini anlatmam uzun sürerdi soranlara.

Horozuğur için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Horozuğur ()

Hocam sizin bu yorumunuz dan sonra sterlin mümkün değil düşemez. :)

2BeğenmedimŞikayet

Sterlin düşmedi ki.. Altını da Euroyu da doları da dövmeye devam ediyor.
Kırmızı çizgi üstündeysen yükseliyorsun demektir. Mavi çizgi üzerindeysen boğa piyasasındasın demektir. En yukardaki siyah çizgiyi görüyorsun. Gereğinden fazla değerlenip sağlıksız yükselirsen, yani siyah çizgiyi sertçe ihlal edersen kafana çekici yersin. Sterlin onu yaşadı sadece.

0BeğenmedimŞikayet

Horozuğur ()

Hocam teşekkür ederim bilgilerin için peki sterlin de düşüş bitti mi? Saygılar.

2BeğenmedimŞikayet

Al sat tavsiyesi elbette veremem. Ama düşüş bitmedi ki?

0BeğenmedimŞikayet

Horozuğur ()

Hocam gram altına geçeyim mi. saygılar ytd.

1BeğenmedimŞikayet

memp ()

süpermiş hocam.. elinize emeğinize sağlık

4BeğenmedimŞikayet

Ben teşekkür ederim. Bu arada şunu söylemeyi unuttum. İlk bakacağımız şu: Düşüş trendi varsa bir önceki haftanın tepe noktası ile sonraki haftanın tepe noktası arasındaki yükseklik farkı nedir? Yükseliş trendinde ise bir önceki haftaki dip noktası ile sonraki haftanın dip noktası arasındaki yükseklik farkı nedir?

Haftalık dip ve tepe noktalarına hep dikkat etmek gerek. Mesela geçen haftalarda altın bir 1785'e düşüp hemen ardından 1850'lere kadar geri çıkmıştı. Arkadaşlar kuvvetli tepki aldı demişti ama ben uyarmıştım: "Haftalık dip noktasını aşağı indirdiler, bu sonraki haftalara hazırlık" demiştim. Çünkü bir sürü indikatörün hesabını değiştiriyor bu. O zaman dediğim anlaşılmadı. Şu sıralar anlaşılmıştır.

Dolar TL konusunda şöyle bir senaryo düşünelim. 15 Şubat haftasında dolar kaça düşmüştü? 6.90 olsun. Sonraki hafta, 22 Şubat'ta yükseldi. Ama o haftanın dip noktası neydi? Diyelim ki 6.95 olsun. İşte Nisan'ın ilk haftasına kadar bir daha 6.95'e düşmezse o 5 kuruşluk fark Nisan'ın ilk haftası 7 haftalık tenkanseni kaldırır. Gibi, gibi.

1BeğenmedimŞikayet

memp ()

Çok tesekkur ederim üstadim emeginize yureginize saglik

3BeğenmedimŞikayet

İstediğiniz yerden başlatabilirsiniz hocam. En küçük bir hareketin bile sonraki grafiklere etkisi vardır. Ama büyük veya büyük olmasa bile önemli hareketlerden sonra başlattığınızda etkisi fazla olur. Çünkü tenkansene etkisi en fazla onların olur.
Tek bir şartla: İster benim yaptığım gibi daha çok 7 mum esası güvenin, ister standart Ichimokuyu kullanıp 9luk dilimi kullanın, fiyat hareketi düşüşte tenkan altında yükselişte tenkan üstünde olmalı. O günün şartları neyse ona göre etkisi olur.

Mesela dolar TL grafiği üzerinden göstereyim.
Mavi 1'den önceki hafta dolardaki dinlenme bitti. Düşüş kaldığı yerden devam edecek demiştim. O haftaki mesajlarımda var. Yeşil 1'den önceki hafta, yani 2 hafta önce benim grafiklerimde gelecek hafta düşüş yok diye açık açık yazmıştım. Ama tutup haftalık tenkanseni de kırmasını beklemiyordum.
Madem tenkansen kırıldı, fiyat hareketi tenkansenden aşağı düşmediği müddetçe lacivert 1 haftası hakkında beklentilere girebiliriz. Geri çizginin altına düşerse veya geçen gün gördüğü dibi yine görürse sayım iptal olur.

Bu sayı mistisizmi değil. Her zaman çalışan bir kural da değil. Yapmaya çalıştığımız şey (fiyat hareketlerine az ya da çok etkisinin olduğunu bildiğimiz için) tenkansenin önümüzdeki mumlardaki hareketlerini tahmin etmek. Eğer trend 22 mum kadar devam etmeyi başarabilmişse o zaman 22'den geri sayıma da dikkat edebiliriz.

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

hocam profiline bakarsanız 1690ı beklemeye devam ettiğini onaylamış üstadımız

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Pardon
Soru huzunbaz hocayaydı

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Hocam ons düsüs fikriniz devammı

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

büyük hareketten sonra olarak yorumlandığını biliyorum hocam başka bir inceliği varmı hocam. yani 4s için günlük veya haftalık için ayrım yapabileceğimiz

1BeğenmedimŞikayet

memp ()

teşekkürler hocam.. ne zaman saymam gerektiğini bir türlü kestiremiyorum üstadım bununla ilgili bir kopya verebilirmisiniz:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum