Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0721 02:08:06
EUR 34.9058 02:08:06
USD 32.5414 02:08:06
ALTIN ONS $2332.7050 02:08:06

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Platin
Merhaba arkadaşlar Ons Altın takibinde olanlar için;

XAU/USD Güncel Kur: 1734.40 4H grafikte görünen Ters Fincan Kulp, Günlükte görünen Alçalan Üçgen Formasyonları bulunmaktadır. Son bir aydır birkaç oluşumdan bahsetmiştim öncelikle bunlar ile ilgili ne oldu kısaca bir hatırlayalım saatlik grafikte OBO oluşumu ve hedeflerinden bahsetmiştik sonrasında günlük grafikte düşen üçgen ve ikili dip oluşumları meydana gelmişti ikil dipte 1764 bölgesine ciddi derecede dikkat çekmiştim bu bölgenin altına düşmesi durumunda trend değişikliğinden bahsetmiştim. Sonra ters fincan kulp oluştu ve güncel olarak 4H de bu oluşumu, günlükte de alçalan üçgeni değerlendiricez. Ters fincan kulp için öncelikle formasyon çalıştı diyebiliriz, bu oluşumda dönüş bölgesi 1728.46 destek seviyesinden olmalıydı destek altı 1717.35 seviyesine iğne atmış ve buradan dönmüş görünüyor şayet bu bölge yükseliş yönlü kalıcı olur altına geçmez ise destek dirence dönüşür trend değişikliği olabilir deriz aksi durumda düşüş yönlü devamında fm hedefi olan 1570 bölgelerine gitmek isteyecektir. Alçalan üçgende uzun zamandır devam eden bir oluşum ve günlük grafikte ikili dipin iptali ile bu oluşumun devamı daha çok netlik kazanmış oldu. Baktığımızda düşüş yönlü formasyon kırılma seviyesi 1764.35 olarak görünmekte ve fm çalışmıştı fakat tekrar geri dönüş yaptı. Bu oluşumda destek bölgesi 1748.75 seviyesidir ve bu seviye yükseliş yönlü geçilmedikçe fm düşüş yönlü devamı için destekliyor olacak ve 1450.10 hedefine gitmek isteyecektir. Alçalan Üçgen formasyonu iptali ve trend değişikliği için tekrar 1764,35 fiyatının üzerinde kalıcılık sağlaması gerekmektedir burada da indikatörlerde uyuşmazlık bulunmakta dikkatli takipi etmekte fayda var. Çalışmalar formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. Grafik üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

1-4H Grafik Ters Fincan Kulp Formasyonu (1570 hedefli)

2- Günlük Grafik Alçalan Üçgen Formasyonu (1450.10 hedefli)

Yorumlar (10)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

1748.75 bölgesi de kalıcı olarak kırılmadıkça devam diyebiliriz.

Pisagorlupus için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pisagorlupus ()

Hocam ons ile ilgili yeni bir çalışmanız var mı ? Son grafiğinizdeki 1570 hedefi geçerli midir saygılar selamlar

1BeğenmedimŞikayet

ErtanSoydan ()

Saygılar bizden hocam.

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Ben teşekkür ederim sayın Ertan faydalı olmasını dilerim bol kazançlar saygılar.

ErtanSoydan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Aziz öncelikle çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için varolun. Söylenecek o kadar çok şey varki bazen sussak olmuyor konuşsak saygımız bozulacak diyorum, sizinde belirttiğiniz gibi altı boş grafik ve hatalı paylaşımlar gördüğümüz zamanlar oluyor. Umarım emek veren herkes gelişimine katkı sağlayacak ve insanlara doğru bilgi aktaracak yönde olmayı hedefler. Analiz konusunda gösterdiğim hassasiyet sizlere ve teknike verdiğim değerdendir. Bu konuda gördüklerim ile ilgili birçok şey yazabilirim fakat siz zaten özetlediniz kendini doğru şekilde geliştirmeye çalışan emek veren dürüst arkadaşlara selam olsun teknikte beklenti yoktur formasyon okuma doğru formasyon analizi, indikatörler ve formasyonun içeriğini doğru şekilde aktarmak vardır. Tekrar teşekkür ederim bol kazançlar dilerim saygılar.

Aziz7117 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

bu kadar yakın rakamlar vermenız ınanın benım için gurur oluyor.. elınıze emegınıze saglık.. o kadar çok afaki konuşan varki üzülüyorum yemınle.. ya ıstatıstık var haber var formasyon var analiz var beklentı var gelişen olaylar var yaşanalar var operasyonlar var .. her şeyi bir kenara atıp yok şurayı beklıyorum yok burayı beklıyorum dıyenler yazdıklarımdan çok ! .. el insaf.. varol ustad.. saygılar.. lıke benden.. ))

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkürler sayın Edac bol kazançlar dilerim saygılar.

Edac için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Edac ()

Elinize sağlık, grafik ve yorumlar basarili

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun hocam gümüş içinde bir paylaşım varmı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

1BeğenmedimŞikayet

ErtanSoydan ()

Elimize sağlık hocam emekleriniz için teşekkür ederiz.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum