Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0852 22:56:38
EUR 34.9524 22:56:38
USD 32.1851 22:56:38
ALTIN ONS $2423.5800 22:56:38

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş ETF'leri 2.5 milyon ons satış ile bugün itibariyle 970 milyon ons büyüklüğüne gerilemiş durumda. Bu bölgelerde stabil olmaya çalışan bir gümüş görüyoruz. Gümüş'teki bu güçlü tutunuşun sebeplerinden birisi olarakta ETF'lerdeki gümüşlerin korunmasını görüyorum. Burada sert bir satış görmediğimiz müddetçe gümüş fiyatındaki geri çekilmelerin sınırlı kalacağını düşünüyorum. Bir önceki notta da paylaştığım üzere gümüşün sanayi talebi çok hızlı şekilde artıyor. Özellikle elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji sistemleri gümüş olmadan üretim yapamıyorlar. Dolayısıyla fiyat ne olursa olsun oradaki talep olmaz zorunda. Değerli metal olarak ise rakipleri şu anda büyüyen dijital paralar, platin ve Altın gibi diğer değerli metaller. Burada'da gümüşü negatif etkileyebilecek pek bir dinamik görmüyorum. Ancak kısa vade de temkinli olmaya devam etmek isabet olabilir. Sebebi DXY'de hafif hafif kıpırdanmalar olması, enflasyona dayalı tahvil getirilerinin ısrarla yukarıları zorlaması ve teşvik paketinin kırpılacağı ihtimali. Bu gelişmeler gümüş değerli metaller açısından negatif bir baskı oluşturabilir. Önceki verdiğim alım noktalarını korumakla beraber alım için acele etmemeyi biraz daha uygun görüyorum. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (4)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Daha önce detaylı olarak paylaştım. Selamlar.

Nereyegidiyoruz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nereyegidiyoruz ()

Peki alim kademeleri sizce nedir?

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Teşekkürler Hocam güzel bilgiler ve paylaşım için

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkürler değerli bilgiler için hocam. İyi çalışmalar.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum