Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0843 15:13:59
EUR 35.0085 15:13:59
USD 32.2634 15:13:59
ALTIN ONS $2388.8700 15:13:59

Grafiği gönderen: Istanbul___34

⭐⭐Istanbul___34 ()
Dolar

UZUN VADELİ dolar / TÜRK LİRASI TEKNİK ANALİZ PAYLAŞIMI

Merhaba herkese, g ramda olduğu gibi dolar için uzun vadeli teknik analiz paylaşımımı yapıyorum. Al sat tut tavsiyesi olarak değil, hem plan yapmanıza destek verecek olan hem de eğitici içerikleri barındıran bir paylaşım olarak lütfen değerlendirin. Tabi ki fikirlerimi de paylaşacağım ama önemli olan verileri doğru anlamak ve yorumlayabilmek. Ben bu şekilde şu an a kadar kardayım. Ve şimdiden söyleyeyim, bininci kez söylüyorum, binlerce kez daha söyleyeceğim, bu piyasalarda STOP LOSS mutlaka kullanın.

Ağustos 2019 çekilmenin büyük miktarda olduğu dönemden 8,50 lerin en tepesine kadar fibonacci çekiyoruz. 7,83 ve 7,38 seviyelerinde birinci ve ikinci çekilme seviyelerinde doların nasıl kendine yön bulmaya çalıştığına ve düşmeye karar verdiğine dikkatle bakın. %50 çekilme seviyesi olan 7,01 de kırılmış durumda, buralarda oyalanabilir dikdörtgen formasyonu yine yapabilir, veya aşağıdaki seviyeye yürüyebilir. Sonuçta ama bunu da kırdı dün itibariyle. Gelelim herkesin sorduğu soruya ve herkesin merak edip ona göre planını yapmaya çalıştığı kısma. Dip neresi olabilir? Siyah uzun vadeli trend çizgisi yukarı doğru artan bir çizgi, şu an çakılma olsa bile 6,80 i işaret ediyor. RSI indikatörü senelerdir olmadığı yerde 20 gibi bir seviyede çok düşük değerde, 50 günlük üstel hareketli ortalama ise 200 günlüğün dibine girmiş ve hala üzerinde, o da senelerdir 200 günlüğü kesmemiş. Trend çizgimiz, hareketli ortalamalar ve RSI fiyatın yukarı gitmesi gerektiğini artık söylüyor, yaklaşık olarak 6,80 gibi seviyenin aşağısına sarkmayı uygun görmüyorlar.

Gelin görün ki, çok uzun vadeli fibo seviyelerimize göre ise, 6,64 seviyesinde %62 fibo çekilmemiz var. Güçlü bir bariyer ama malesef şu anki değere çok yakın değil.

ÖZET VE SORANLAR İÇİN KENDİ GÖRÜŞÜM
6,80 ve 6,64 seviyelerinde güçlü bariyerlerimiz var, kırılamazlar diye kural yok ama uzun vade için hepsi önemli verilerle desteklenen önemli seviyeler, süre sorunu yok ise ve zararda olup ortalama düşürmek düşünülüyor ise 6,80 ve 6,64 seviyelerinin ciddiye alınması gerekiyor. Panik satış düşünenler için ise, Kesinliği yok ama bu seviyelerin özellikle de 6,64 seviyesinin kırılmasının çok güç olduğunu düşünüyorum, bu kadar düşüşün ve baskının ekonomiye de faydadan çok zarar vereceği kanaatindeyim.

Her zamanki uyarım: STOP LOSS kullanmamak büyük risktir, STOP LOSS kemerinizi bağlamadan yola çıkmak çok tehlikelidir ve ağır kayıplar verilebilir, unutmayın :) İsterse 6 liraya düşsün yine de STOP seviyeniz alım yaparken bence makul şekilde olsun.

Desteğiniz benim için önemli, like butonunu çökertip destek olursanız sevinirim, istediğiniz herşeyi teknik analiz konusunda sorabilirsiniz.

Ben buraya fişekçi şelaleci olmaya değil, doğruları göstermeye elimden geldiğince faydalı olmaya geldim ve bu çizgide yürümek için elimden geleni yapacağım.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanın kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar (7)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Seydaturk ()

çünkü en fazla faizi biz veriyoruz...

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Aslında dediğiniz doğru ama ben elimden gelen tüm imkanları sunuyorum, faydalı olmaya her yönden bakıyorum, sabrı olmayanlar da olmadığı kadarıyla görür faydasını diyelim o zaman :)

Jem991 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Jem991 ()

Keşke açmasaydın uzun analizleri veya uzun açıklamaları okuyamayan okuyacak kadar sabrı olmayan insanlar genelde kaybetmeye mahkumdur.

Istanbul___34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Özet kısmı diye başlık bile açtım kısa sevenler için daha ne olsun :))

gul_yabani için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gul_yabani ()

Hemen like viriiim broo. Ama sende özet geç lütfen brooo

Istanbul___34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Bazen uzun farları açmak gerekiyor :) Hep kısa da olmaz ki :) Beğenirseniz sevinirim

gul_yabani için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gul_yabani ()

Abooo roman yazmışın brooo. Kısa ve öz lütfen ben uzun sevmiim pek

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum