Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0719 14:02:50
EUR 34.7134 14:02:50
USD 32.3623 14:02:50
ALTIN ONS $2299.1150 14:02:50

Grafiği gönderen: Istanbul___34

Merhaba herkese, dolar sayfasında çalışmamı paylaşmıştım ve gram için de bir çalışma yaptım. Alçalan takoz formasyonu görüyoruz. Düşen trend için en güvenilir formasyonlardan biridir. Giriş seviyemiz için kırılmasını bekleyeceğiz ve o bölgeye alım anlamında L yazdım. Ve tabi ki uygun bir STOP LOSS seviyesini de zamanı gelince belirleyeceğiz, formasyonun kırılma yaşadığı zaman destek direnç ve risk kazanç katsayısı gibi hesaplara göre onu zamanı gelince paylaşacağım. Takoz formasyonu güvenilir bir formasyon olduğundan STOP LOSS seviyesine göre TAKE PROFIT seviyesini yüksek belirleyebiliriz, hedefimizi yüksek tutabiliriz, stobumuzu zaten iz süren stop yapacağız. Kişisel tercihe göre TP ve SL seviyeleri ayar lanabilir ancak TP'nin SL'un en az 2,5 katı olması genel kabuldür.
İndikatörlere gelelim. 50 günlük üstel Hareketli Ortalamanın aşağısındayız, onun geçilmesiyle beraber formasyon kırılım yaşarsa bu daha iyi, RSI düşük seviyede ve MACD ise hem negatif bölgede hem de tetik çizgisinin aşağısında. Aslında takozun kırılmasıyla beraber indikatörler de bizi desteklemek üzere sıraya dizilmiş gibiler böyle hoş bir manzara var :) Ama nasıl olsa bunlar böyleyken deneyelim ve şimdiden alım yapalım demek bence doğru değil, dolar analizimde olduğu gibi bunda da işleme girebileceğimiz seviyeyi yaklaşık belli ettim ve takipte kalacağız, yeri gelince de virgülüne kadar seviyeleri paylaşıyor olacağım. Bu kırılma gerçekleşmezse dolar analizimde olduğu gibi bu seviyeler veya alttaki seviyeler için de bir hazırlık çalışması yapacağım ama şunu belirtmek isterim ki, gram zaten çok çekildi ve yay bence baya bir gerilmiş vaziyette duruyor. Terste olan arkadaşların yüzünün yakın zamanda gülmesi muhtemel.

Not: Paylaşımlarda alış ve satış seviyeleri neden yazmıyorsun bunu böyle paylaşınca ne oluyor ki gibi düşünenler olabilir ancak ben başta da söylemiştim, fişekçi şelaleci değilim, çalışmamı yapıyorum ve grafik bana ne derse ona göre izliyorum, yeri gelince de nasıl bir stratejiyle davranacağımızı söylüyorum. Çalışmaları yapınca karşıma anında al veya sat sinyali çıkacak diye kural yok.

Sorusu olanlar her zaman sorabilir ben faydalı olmak için buradayım ve kendim de simülatörde işlemleri yeri gelince açacağım ve kendi hesabımda da bu çalışmalarıma paralel giriş çıkışlar yapıyor olacağım.

Like butonunu çökertip bana destek olursanız sevinirim takdir edilmek güzel şey :)

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar (14)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Bu geri dönüşleriniz beni çok sevindiriyor. Ve dikkat etmem gereken yerleri de böylece anlıyorum. 411 şu anki fiyat orada yazan o. Formasyon nereden kırılırsa indikatörleri de tekrar o an yorumlayıp işlem için kar alış ve STOP LOSS noktaları belirleyeceğiz. Bunları virgülüne kadar yazacağım. Şu an sadece kontrolümüze aldık grafiği :) İşlem açıp sonra fiyatın istediğimiz yönde gitmesi için hayaller kurmak yok, önceden çalışmamızı yapıp pusuya yatıyoruz :) Bunlara rağmen kaybededebiliriz, lakin STOP LOSS her zaman kullanacağız ve istesek de çok kaybetmeyeceğiz, terste en fazla kalacağımız miktarı önceden belirlemiş olacağız, bir verip iki üç dört almaya bakacağız :) 380 ve 440 ise kenarda kendisi yazan sayılar ben yazmadım onları, dediğim gibi şu an çalışmamızı yaptık pusuya yattık ve fiyatın hareketine göre formasyonu kırarsa virgülüne kadar SL ve TP değerlerini yazacağım ve isteyenler oradan girecek. Ben dolar sayfasında son günlerde aktiftim dolar sayfamdaki analizime de bakabilirsiniz, orada bir bant çalışması yaptım, yaptığım analizler çok detaylı ve ileri seviye değil ama önemli olan aşırı karmaşık değil disiplinli ve STOP lu davranmak. Takibe alıp beğenirseniz çok sevinirim.

Rmzhzr09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Rmzhzr09 ()

Hocam ben sizi ilk kez gördüm burda. simdi grafikte 411 altında 380, üstünde 440 mı var? Doğru mu anlamışım?

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Çok basit sorular olabiliyor evet, ama biraz okumayı araştırmayı seven birisi sıfır durumdaysa bile birkaç ayda baya iyi aşamaya gelebilir yeter ki öğrenmeye açık olsun. Rica ederim saygılar.

Eskin_ticaret için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

İlk işlemi yaparken giriş çıkış seviyeleri belirlenmeli yoksa inatla bir yönde gidebiliyor piyasa. Rica ederim faydalı olduysam ne mutlu bana :)

Ksp40 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eskin_ticaret ()

Likemi verdim sana ustam

Istanbul___34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eskin_ticaret ()

Acemiler var ustam fiziki ne diye soranları gördüm ustam teşekürler anlayışın için saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Ksp40 ()

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Herhangi bir ortalamam yok ben imkanlar oldukça alıp unuturum 501 495 460 446 gibi rakamlardan da aldım
Bı yer alacağım için bozacam tapu randevusu yaklaşık 3 5 gün sürecek
433 den bozmadim bugünde bı panik hali oluşmadı değil daha zarar etmemek adına çıkmayı düşündüm şuan bile 420 seviyeleri gelse hiç tereddüt etmem diyebilirim
Yinede yorumunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar

1BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Şimdi anladım dediğinizi :) Açıklayıcı yazımı da bu yüzden yazıyorum zaten detaylı şekilde. L kırılımın yaşanıp formasyonun bize yol verdiği bölge kabataslak olarak. Saatlik kapanışta kırılmayı net şekilde görmeden işlem uygun değil. Nitekim iki üç defa değmiş çizgiye ve salmış. Beni takip edenler zaten artık acemi isteseler de kalamazlar ve STOP LOSS ile isteseler de ağır kayıp veremezler diye de esprili bir şekilde mesajımı ileteyim :)

1BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Dediğim gibi formasyonun çalışmasına göre davranacağız. Sizin sorduğunuz dip seviyesi ile ilgili henüz çalışma yapmadım ama en genel haliyle fibo seviyelerini 2020 yazına göre durağanlık yaşayıp fırladığı vakte göre çekince şu anki hali %80 çekilmiş durumda. %67 uzun vadenin muhtemel çekilme seviyesi kabul edilir %100 ise anormal bir çekilme sayılabilir. Yani şu an düşüş konusunda gram sınırları zorluyor. Ben bu saatten sonra artık düşebileceği çok bir yer göremiyorum, ama dediğim gibi işlem seviyelerimi grafiğe göre belirliyorum ve mutlaka STOP LOSS kullanıyorum, 100 liraya düşsün gram yine de STOP LOSS suz iş yapmam :) Siz sordunuz diye fikrimi beyan ettim şahsi görüşüm böyle ama işlemlerimi tamamen çalışma üzerindeki teknik değerlere göre yaparım.

Ksp40 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eskin_ticaret ()

L ortaya koymuşsun ya onu demek istedim l Aşşagıda sonlara yakın olsa harika on numara olacak acemiler için ben anlıyorum acemi sanki bu fiyattan yukarı gidecek sanar

1BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Kırılımın nereden olduğunu fiyat söyleyecek takozun daralan kısmında tam ortada ilerliyor fiyat :) 410 yazan yer benim yazdığım sayı değil şu anki fiyatın kendisi :)

0BeğenmedimŞikayet

Ksp40 ()

Üstad 300gr çıkmam lazım önümüzdeki hafta sizce suanki rakamlar çıkmak için iyimi düşüş ne kadar daha sürebilir
Pazartesi 433 den çıkmamıştım

2BeğenmedimŞikayet

enbi ()

evet abi sana katılıyorum haziran ayında 500 üstü muhtemeldir , benim fikrim bu yönde yatırım tavsiyesi değil

0BeğenmedimŞikayet

Eskin_ticaret ()

Ustam 410 dan yukariya kirim yapmışsın bence daralmanın üşgenin dibi 390 yapsan on numara kırımı yapsaydın harika ve net olacakmış

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum