Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0766 15:11:15
EUR 34.7600 15:11:15
USD 32.2655 15:11:15
ALTIN ONS $2312.3650 15:11:15

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın son günlerde 1830-1860 arasındaki bölgede hareketine devam ediyor. Herhangi bir yöne kırılım henüz yok. Fakat önümüzdeki döneme ait birkaç hususa dikkat çekmek istiyorum.

* Teşvik paketindeki gecikme ve ilk etapta 1.9 trilyon olarak belirlenen ancak senatodan geçemeyecek olması sebebiyle kırpılacak paket onsun zayıflamasına sebep olabilir.

* ETF ve Hedge Fon'ların altın alımı azalmış durumda ve bu altın üzerinde bir baskı oluşturabilir.

* Enflasyona dayalı tahvil getirilerindeki son dönemdeki düzeltme altın için olumlu olsa da altını n hala bunu fırsat çevir ememiş olması zayıflığın göstergesi.

* Son olarak Çin yeni yılı Şubat ayının 2.haftasında başlayacak ve tatil sebebiyle balinalar uykuda olacağından altında bir gerileme görme ihtimalimiz mümkün.

* Olumlu açıdan ise, bugün FED var ve bir değişiklik beklenmiyor. Parasal genişleme devam edeceğinden değerli metaller nezdinde olumlu. Bir diğer haber Çin'in Aralık ayında Hong Kong üzerinden yaptığı altın ithalatı %71 artış gösterdi. Dünya MB'leri altın alımlarını arttırmasa da koruyor, bu da bir diğer olumlu gelişme.

Benim fikrim aşağı yönlü hareketin hala mümkün olduğu ve 1750'li seviyelere doğru bir geri çekilmenin göz ardı edilmemesi gerektiği. Daha önce alım için 1894 ve 1850'de iki kademe yapılacağından bahsetmiştim ve bu 2 kademe çalışmıştı. Diğer 3 kademeyi hala tutuyorum ve 1820 - 1775 - 1750 bölgesi son olmak üzere bu emirleri girdim ( Bu seviyelerin altı görülecek olursa diye de hazırlıklıyım ancak ana alım seviyelerim bunlar). Ayrıca opsiyon olarak da 2021 Eylül ayı için alımları arttırmayı planlıyorum. Altın'daki zayıflık moral bozucu olsa da eğer beklentiniz riskten ve enflasyondan korunmak ise doğru limanlardan birinde olduğunuzu bilmelisiniz. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet gümüşün güçlü tutunduğunu ve tutunacağını hep söyledim, söylüyorum. Gümüş değerli metaller arasında yeni ralliye öncülük edecek olan enstrüman. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki kısa vade de kapanmalar, Çin yeni yılı, teşvik paketindeki gecikmeler vs değerli metaller üzerinde baskı oluşturabilir. Eğer altında böyle sert bir satış görürsek 1750'lere doğru gümüşün de 24.50 desteğini kırması hayli mümkün. O yüzden elde gümüş bulundurmakla beraber kenarda da bir miktar nakit bulundurup böyle bir senaryoda kademeli alım gerçekleştirerek maliyet iyileştirmek isabet olacaktır. YTD. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

hocam selamlar saygılar. Nasılsınız? Gümüşteki geçen günkü yüklü alımın etkisini görecek miyiz ? Kısa vadede önceki döndüğü tepelere 27.50-28 ulaşıp oralardan geri dönebilme ihtimalinden bahsetmiştiniz ne dersiniz? Ons bazında 24.50 ler bile görülmüyor artık sanki her seferinde alt noktasını yukarı taşıyan bir görüntü çiziyor ne dersiniz?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence ONS uzun vade de güzel bir ralli gerçekleştirecek. Parasal ve mali genişleme ekonomiler açılmasıyla ve aşı programlarının devam ettirilmesiyle maliyet enflasyonunu arttıracak dolayısıyla altın ve gümüş gibi sınırlı varlıklar enflasyondan korunma aracı olarak talep göreceklerdir. Ancak kısa vade de ki durum ortada.. O yüzden düşüşlerin kademeli olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum uzun vade düşünenler için.. YTD. Selamlar.

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Hocam uzun vadede onsun ne kadar yukselebilecegini on goruyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Beyhude_ ()

Shaokahn usta 17xxler gelebilir diyorsa %90 ihtimal o seviyeler gelir. Hayırlısı

1BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Eline emeğine sağlık sayın @shaokahn

1BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Süpersin dostum. İşte eksik olan kısımlar bu kısımları. Teknik analize temeli ekleyip. Mumları analiz edebilmek:))

1BeğenmedimŞikayet

ö_yener ()

sağol üstad... arada sizin gibi kapsamlı ve güvenilir sesler duymak çok güzel::))

1BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Eline yuregine saglik hocam

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum