Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 21:10:27
EUR 34.9839 21:10:27
USD 32.2051 21:10:27
ALTIN ONS $2414.8350 21:10:27

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş ETF'lerinde dünkü sıradışı para girişi kadar büyük olmasa da 1.8 mio onsluk alım dikkat çekici bir ilgi olduğunu gösteriyor. Gümüş ETF'lerinin toplam büyüklüğü 912.06 mio ons'a yükselmiş oldu. ETF yatırımcısının güçlü tutunması gümüşün güçlü tutunacak olduğu anlamanın geliyor da diyebiliriz. Özellikle bir ralli başladığında gümüşteki pirim daha fazla olacaktır. Ancak kısa vade de kapanmaların devam etmesi, Avrupa'daki sıkılaştırma tedbirlerinin arttırılması ve seyahatlerin kısıtlanması ayrıca ABD'de yeni başkan Biden ile eyalet bazında kapanmalar gelebileceğine dair korku nakit talebini arttırabilir. Diğer yandan Çin yeni yılı sebebiyle sanayi faaliyetlerinde azalma olacaktır ve gümüş talebini azaltan bir diğer etken olarak karşımıza çıkabilir. Ancak böyle olası düşüşler kademeli alım yapmak için fırsat oluşturacaktır. 24.50 bölgesi önemli bir destek seviyesi o bölgeyi de yakından takip etmek gerekir önümüzdeki günlerde. YTD. Herkese iyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (8)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Einstein1981 ()

İlginiz için teşekkür ederim görüşmek üzere...

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı geceler sayın hocam , size ve tüm arkadaşlara iyi hafta sonları ve bol bereketli kazançlar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

rasyodan dolayı sanki 21 22 seviyeleri uzak kaldı gibi geliyor bana hocam gümüşün altına göre duruşu sağlamlaştı. altın 1800 lere doğru gittiğinde dahi 24 onsta kaldı gümüş ama ters durumda rasyo ile beraber kötü aşağı geliyor o da ayrı mesele.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet volatilite hayli fazla. Bunu değerlendirip düşüşlerde kademeli alım yapmak gerektiğini düşünüyorum, senaryoyu yine en kötüye göre (21'ler görülecekmiş gibi) kurup, bu şekilde alımlar yapılabilir. Aynı şekilde olurda yükselirse kademeli olarak satış yaparak kar realizasyonu yaparız. Şİmdilik olumsuz bir durum yok bence, değerli metallerin hareketi enflasyondan arındırılmış getirilere ve DXY'ye çok duyarlı olduğundan hareketler de her iki yöne sert oluyor.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş ve platine düzenli alım yapılabilir. Bunun yanıda ESG standartlarına uyan yenilenebilir enerji fonlarını düşünebilirsiniz uzun vade için. Bir portföy yapıp %40 değerli metal %40 yerli yabancı kar payı ödeyen hisse senetleri %20 de fonlar gibi (rakamları farazi verdim) bu portföyü kademeli olarak al sat yaparak yönetebilirsiniz. Söylediğiniz zaman dilimi için sizi üzmeyeceğini düşünüyorum. Selamlar.

Einstein1981 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

emeğinize sağlık iki tarafta gelebilir sanki hocam kısa vadede yönünü bir türlü belirleyemedi.

0BeğenmedimŞikayet

Einstein1981 ()

İyi haftasonları Bayım. Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum ve genel perspektif çizerek paylaştığınız beklentilerinizi önemsiyorum. Bir konuda yardımınızı istirham edeceğim. Acil olmayan (4yıl için) ve aylık 15 000 gibi artan bir meblağ sizce nasıl bir yatırım olarak değerlendirilmeli... Saygılar sunuyorum.

1BeğenmedimŞikayet

Parmaksz ()

Hocam emek ve yorumlarınız için teşekkür ederim sizi takip ederek kar ettim solediginizin aksini yaptım kardan oldum bundan sonra sıkı takipteyim Allah razı olsun selamlar saygilar

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum