Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0862 02:10:23
EUR 35.0744 02:10:23
USD 32.2673 02:10:23
ALTIN ONS $2379.1150 02:10:23

Konu: Altın Orta- Uzun Vade beklentim.

Demin paylaştığım görüşleri 5 grafik üzerinden gösteriyorum. Görüşlerinizi, yorumlarınızı merak ediyorum. YTD.

Yorumlar (15)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Additive ()

Teşekkürler. Takipteyiz hocam. Yazdığın her şeyi okuyoruz.

Ben_Demiştim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

Aslında altında dakika başı fikir değiştirmiyorum. Genelde haftalar öncesinden bir öngörüde bulunup ona göre işlem yapıyorum. SOnraki haftalar hakkındaki beklentilerimi önceki profilimde de bu yeni profilimde de tekrarlıyorum zaten. Mesela en son 3 hafta önce aşağıdaki yorumda tekrar etmişim. Hangi hafta ne olacak diye öngörülerimi paylaşmıştım.

0BeğenmedimŞikayet

Serap34 ()

Elinize emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

Tesekkurler hocam emeginize saglik

3BeğenmedimŞikayet

Ben_Demiştim ()

Bundan iki ay önce altın ons hakkında uzun vadeli olarak alt yorumdaki tahminimi paylaşmıştım.

O alt yorumdaki dördüncü grafikte yanıldım. Kötü hesap yapmışım. 1670-1680 bölgesini Nisan'da değil, Mart'ın başında gösterdiler (Gerçi sonradan Ocak sonu ve Şubat başında paylaştığım yeni grafiklerle tarihi düzeltmiştim).

Aynı dördüncü grafikte 1670 bölgesinden alıcıları topladıktan 1870'e doğru son bir atak geleceğini düşündüğümü söylemiştim. Hala üç aşağı beş yukarı böyle düşünüyorum.
Ancak bu ihtimalin gerçekleşmesi için bazı şartlar var.

1. şart: Haziran'ın ilk haftasına kadar 1670'in altına düşmemeli.
Eğer bu şart gerçekleşirse Haziran'ın ilk haftasında altın onsta yüksek ihtimalle kısmi bir yükselme görürüz. Ancak bu yükseliş geçici olur. Çünkü 7 Haziran haftasında son 22 haftanın %50 düzeltme noktası (22 haftalık kijun- sen) 1821'den 1765'e düşer. Bu durum 7 Haziran'da başlayan Haziran'ın ikinci haftası altının büyük ihtimalle geri düşmesine yol açar. Nereye kadar? Haftalık tenkan- sene kadar.

2. şart: 7 Haziran haftasında 22 haftalık kijunsen 1765'e düştükten sonraki haftalarda altın ons onun üstünde haftalık kapanış yapabilmeli. Bu haftalık kapanış için olası haftalardan biri 5 Temmuz haftası; ancak artık o kadarına girmeyelim. Çok farazi olur.

İşte bu iki şart gerçekleştiğinde altın ons bir sonraki haftadan itibaren alım fırsatı bile vermeden 1870'lere, hatta 1880'lere kadar atak yapar. Temmuz'un son haftası veya Ağustos'un ilk haftası hedefine ulaşır.
Peki, bu hareket altın ons grafiğinde nasıl görünür? Ocak ayının başından başlayarak 6-7 ay sürmüş büyük bir çanak görüntüsü olarak görünür. Ancak çanak oluştuğunda kaçmalı. Çünkü bir kulbu olmayacak. Altının helvasını yiyeceğiz ardından.

Bu senaryonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini nasıl anlayabiliriz? Mayıs ayına bakarız. 1670'ten aşağı hala düşmediyse ve ayın sonundaki dip noktaları başındaki dip noktalarından yukardaysa bu durum bu senaryonun gerçekleşme olasılığını gösterir.

Fantazidir. Dikkate almayın.

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

teşekkürler üstadım birkaç gün öncede yazmıştınız bunu aslında ama ben bağdaştıramadım şimdi okuyunca anımsadım. benim amacı şuan için öğrenmek hocam şimdilik pek yatırımla işim yok :)

Hüzünbaz_Gram_Altıncı_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Hüzünbaz_Gram_Altıncı_ ()

Düşen bıçak tutulmaz derler ya, düşüşün bitme belirtisi olarak erken risk almak için 4 saatlik tenkansenin üstüne çıktığında olabilir. Bazıları daha sağlamcıdır. Günlük tenkansenin üstüne atmasını bekler düşüşün durduğu kanaatine ulaşmak için.

Ancak her şekilde 1690 iyi bir rakam rakam gibi. Çünkü Bugün Şubat'ın son günü ve Mart'ta 1690 taban olmalı bu hesaba göre ve dolayısıyla bugünü 1690 altında kapatmamalı. Orada düşünülebilir. En fazla dolar buradan geri dönerse bir kaç haftalık bir kayıp olur diye düşünüyorum. Ama en iyi karar yine kendi kararınız olur.

memp için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

bu öngörülerinizi gördüm hocam benim öğrenmeye çalıştığım şey ichimokuyu kullanırken örneğin usdtry için 7. ve 9. 3saat 4saat ve gündeki beklentimiz tenkansen ortalaması oldukları için tenkansene yaklaşımmıdır? (biraz önce sanırım kujinsen yazdım hocam kusura bakmayın)

0BeğenmedimŞikayet

Önemli değil hocam. Haftalık grafiği açtığında gelecek ayki son 22 aylık kijunsen noktasının 1690, 26 aylıkta ise 1670 olduğunu göreceksin. İşte oralara kadar gidebileceğini düşünüyorum 1.5 aydır. Halhil hocam da oralarda bir yer olarak hesaplamıştı formasyon gereği. Oraya varınca dönüşü de görürsek değerlendirebiliriz.

1BeğenmedimŞikayet

memp ()

her ikiside grafiğimde var hocam takipteyim biliyorsunuz. peki hocam oralardaki beklentimiz aslında kujine yaklaşım hareketi olmali değilmi? yoruyorsam kusuruma bakmayın hocam tecrübelerinize bilginize ve affınıza sığınarak netleştirmeye çalışıyorum

1BeğenmedimŞikayet

Elbette. Benim sayfalar önce gösterdiğim 7 22 44 22 ayarlarına ek olarak öngörü noktaları ile ilgili ayarlarımı yaptıktan sonra, ek olarak bir de standart Ichimokhu kullanarak saatlik grafikleri kontrol edebilirsiniz.

0BeğenmedimŞikayet

memp ()

saın hocam şimdi düne istinaden 7. ve 9. 3saat.4saat ve gün artık önem kazanmıştır değilmi?1 hafta önce böyle bir paylaşım yapmıştınız

0BeğenmedimŞikayet

Pardon yanlış mesaja referans vermişim. Doğrusu şu alt mesajdı.

1BeğenmedimŞikayet

Asıl senin eline sağlık üstadım. Hala emin değilim. Bu ayki kapanış rakamını ve 1 şubat haftasını merak ediyorum. Geri dönüp 1885 civarına atsa tüm düşüncelerim çöp olacak. Ama şu anki kafam bu kadarına eriyor işte. Hayırlı geceler dilerim.

Akif44 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Akif44 ()

Hocam eline sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum