Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0664 23:36:10
EUR 34.5609 23:36:10
USD 32.3863 23:36:10
ALTIN ONS $2286.0200 23:36:10

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş'ün 2021 yılında büyük bir ralli yapacağı, demokratların senatoyu da kazanmasıyla beraber kesinleşti. Biden yönetiminin yeşil enerji politikaları ve bu yönde yapacağı mali genişleme gümüş nezdinde ciddi bir karşılık bulacaktır. Bununla beraber güçlü gelen sanayi verileri, gümüş için olumlu olan ayrı bir gelişme. Nitekim 1-2 aylık bir süreçte 22'li seviyelerden 28'lere kadar yükselmiş bir gümüş ile karşı karşıyayız. Altın daki zayıflığa karşılık gümüş yatırımcısı biraz daha güçlü tutunuyor. Bu ivmenin bir süre zayıflayabileceğini ancak orta vade de devam edeceğini düşünüyorum.

Gümüş ETF'lerine gelen alımlar fiyat hareketi ile uyumlu. Bu bağlamda 26.20'ler kademe arttırımı için düşünülebilir. Takip ettiğim diğer bir seviye 25.50'ler. Son olarak, nakit paranın değer kaybettiği bir dönemde portföylerde mutlaka değerli metal bulundurulması gerektiğini unutmamak lazım. O yüzden yükselişlerde de kademeli satış düşünülebilir fakat hiç bir zaman eldekinin tamamı satılmamalı. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (28)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Acemi_Gümüscü91 ()

Hocam merhabalar dxy yi abd 10 yıllıkları eur/usd usd/try gümüş altın hepsini aldım önüme hiçbirinde aşağı yada yukarı giderim diyen yok sadece dxy biraz daha yukarda yerim var diyo gözüm kulağım sizde etf yorumunuzu bekliyorum saygılar herşeyden önce teşekkürler :)

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaaslan ()

Günaydın gümüş TL olarak kaçtan alayım

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Şelale oldu da haftanın son günü olduğu için tedirgin oldum biraz. abd tahvilleri artmaya devam eder mi para akışı nereye gidiyor hocam bu konuda tam bir üstad.

Uzunvade007 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Uzunvade007 ()

Şelâle gibi geldi derken...

Zaten şelale oldu...

Ne bekliyorsun şelale demek icin 3 mu olmalıydı

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Hocam kapanışı nasıl buldunuz şelale gibi geldi sonra düzeltti sanki. Yorumlarınız çok kıymetli.

2BeğenmedimŞikayet

Edihan ()

@shaokahn Yorumunuzu okurken bir dejavu yaşadım sanki. Emeğinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Sağ olun Var olun hocam. İyi hafta sonları.

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Sağolasın Hocam iyi tatiller

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dün yukarıda detaylı bir analiz paylaşmıştım. 26.20 ve 25.50'li seviyelerini kademe için belirtmiştim. Plana sadık kalmak lazım arkadaşlar. Tren kaçmıyor merak etmeyin. Pazartesi detaylı değerlendireceğiz. İyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Bade_ ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

ZeBuN ()

Ne kadarlık bir düzeltme bekliyorsunuz etheryum için?

Dünden beri iki defa al- sat yaptım 750 tl kar aldım:)

Acemi şansı diyelim..

Bu hafta sonu için bir alım öneriniz olur mu?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence tavsiye üzerinden hareket etmeyin :) Herkesin beklentisi farklı oluyor, sizin yatırım stratejinize uymayan bir alım yaptığınızda sonuçları kötü olabiliyor. Diğer bir husus kripto piyasası çok hareketli. Eğer kısa vade de yüksek kar için alım yapıyorsanız spekülatif coinlere bakmanız lazım. Uzun vadeli yatırım için düşünüyorsanız büyük coinler. Ancak onun için de alımları kademeli yapmak isabetli olacaktır. Nitekim saniyeler içerisinde %15-20 düşüp çıkabilen bir piyasadan bahsediyoruz. O yüzden benim tavsiyem belli bir plan doğrultusunda riski yöneterek bir portföy oluşturmanız. Ethere gelince önünde güzel bir yol var. Fakat kısa vadeli bir düzeltmeye o da btu ile beraber yaklaştı. Dolayısıyla kayda değer bir satış geldiğinde portföye eklenmeli. Selamlar.

ZeBuN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Staking için belli coinleri takip ediyorum. Ancak şu seviyelerden aceleci değilim. Dün'de bahsettiğim üzere BTC'de bir düzeltme bekliyorum 41k bölgesinden. Yukarı'da gidebilir elbette (ki 48k'ya gideceğini söyleyenlerde var) fakat ben bekleyeceğim bir süre daha. Selamlar.

Bade_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ZeBuN ()

Yeni tavsiye var mı?

Ben birkaç gündür buradayım:)

Etheryum ilgimi çekiyor..

0BeğenmedimŞikayet

Bade_ ()

Su an icin tavsiyeniz var mi coin alımlarında

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

4 gündür ilgileniyorum kaçırdım

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Geçtiğimiz hafta verdim ya :)) Dediğim seviyeden XRP aldıysanız neredeyse %100 kar etmiş olmanız lazım 1 hafta içerisinde :)

tades için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

Usta kriptoda biraz fikir versen düzeltme bekliyosun ama ondan sonra ne alinabilir siz ne alcaksiniz ufak çaplı girmeyi düşünüyorum gümüş ve altın agirlikliyim şu an

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Rakip olacaklarını sanmıyorum, birbirlerine karşı tarafta değil, aynı tarafta yer alıyorlar. Fiat paralara karşı sınırlı varlık her ikisi de. Kriptoparalar yeni yeni gelişiyor. Daha önünde büyük bir yol var. Ancak bu şekilde, bu derece büyük volatilite ile kalıcı olamazlar. Bir şekilde bu devasa hareketlerin azalması gerekiyor kurumsal yatırımcıların daha fazla gelmesi için. Şu anda borsalara ve kriptoparalara nazaran değerli metaller çok ucuz kaldı. Bunun da en büyük sebebi türev ürünler üzerinden temel emtia fiyatlarının baskılanması. Yani örneğin apple hissesinini fiyatı apple opsiyonunun ve futures kontratlarının fiyatını belirliyorken, altın ve gümüşte opsiyon ve futures kontratları temel varlığın fiyatını belirliyor. Dolayısıyla büyük spekülasyon yapılabiliyor. JP Morgan'ın aldığı cezalara bakarsanız hep değerli metal manipülasyonu sebebiyle. Dolayısıyla burada ralli geldiğinde gerçek fiyatları göreceğiz. O yüzden hep söylediğim portföylerde değerli metal mutlaka bulundurulmalı.

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Geç kaldım Hocam , 990 ları gördüğümüzde almak istedim tfx de yokmuş kuveyttürk den hesap açtım sonrası da fiyatı hızlı arttı, kafam da bir bütçe ayırdım platin için ve anladığım kadarıyla alım için bu rakamlardan daha uygun fiyatlar gelicektir , umarım doğru anlamışımdır. Selamlar saygılar Hocam.

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

hocam kripto paralarda hep ralli var zaten. benim görüşüm onslara büyük rakip olduğu yönünde katılır mısınız bilmiyorum. bu teşvik paralarının da büyük kısmı oraya gidecek gibi.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin'i birkaç hafta önce 228 iken alım yapılmalı diye yazmıştım ilk olarak. O günden bu güne iyi bir ralli yaptı. ONS bazında 1035 önemli. Tekrar gelirse o bölgeden arttırım yapılabilir. Ancak güncel fiyat için bir şey diyemeyeceğim. Sizin risk iştahınıza kalmış.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hoş geldiniz Hocam , platin için alım seviyelerimi buralar yoksa daha bekleyelim mi , platin ilk defa alıcam hocam , parça işlemle alıcam evelAllah aklımda ::)) bol berektli kazançlar dilerim size ve tüm arkadaşlara.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gelse bile alım fırsatı olur. Tedirgin olacak bir durum görmiyorum ben bu konjonktürde. Hatta alımların arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Kriptoparalardakine benzer bir ralli görülürse arkasından bakmamak adına.

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

hocam beni tedirgin ediyor 1900 altına gelmesi 1850 altına da giderse altın için konuşuyorum yine 1700 lü rakamlar gelir mi?

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dün bahsettiğim seviyelerden ilki bugün çalıştı. 26.20 ilk kademe. 25.50 ikinci kademe. Altın ve gümüşteki zayıflık bir süre devam edebilir tahvil getirilerindeki yükseliş sebebiyle. Ancak ben bu düşüşleri alım yönünde değerlendirmenin uygun olacağı kanaatindeyim. Fakat hep bahsettiğim üzere kademeli olarak ve artan oranlarda portföy riskini yönetmek anlamında isabetli olacaktır. YTD. İyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

_xyz ()

Hocam Selamlar Günaydın,
2021-2022 yılları klasik altın - gümüş yatırımcısını sadece enflasyondan ve alım gücü düşüşünden mi korur yoksa ihya mı eder ?
Yani bu emtia yatırımcıları başka kapı arasın mı yoksa yastığı hiç kıpırdatmasın mı ?
Şimdiden çok teşekkürler.

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Eline emeğine sağlık hocam

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum