Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0720 17:40:56
EUR 34.7351 17:40:56
USD 32.3793 17:40:56
ALTIN ONS $2338.4850 17:40:56

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Değerli metaller yeni yıla gümüş önderliğinde büyük bir ralli ile başladı. Bunun belli sebepleri var. Bunlardan birisi kripto paralardaki yükseliş değerli metallerin ucuz görünmesine sebep oldu ve buraya doğal olarak bir alım geldi. Bir diğer sebep, enflasyon beklentileri yükselmesine rağmen ( %2 civarı son durum itibariyle) Amerikan tahvil getirileri hala çok düşük seviyelerde ve enflasyondan korunma aracı olarak görevini gerçekleştirmiyor. Dolayısıyla yatırımcılar biraz daha risk alarak değerli metallere ilgi gösteriyor. Kısa vade de bir diğer sebep ise yarın gerçekleşecek Georgia senato seçimleri. Bu seçim şu açıdan önemli. Eğer demokratlar kazanırsa senatoyu da demokratlar almış olacak ve hem başkanlık, hem kongre hem de senato ile istedikleri ölçüde teşvik paketi ve mali genişleme gerçekleştirebilecekler. Daha çok dolar geleceği beklentisi bu anlamda değerli metaller üzerinde pozitif etki yapan bir diğer gelişme.

Bunların yanında kapanan ekonomiler, virüsün mutasyon ile yayılımını devam ettirmesi, ekonomik zayıflamanın derinleşmesi dolar pozitif gelişmeler. Ancak bu negatif gelişmeler piyasada hiç bir şekilde okunmuyor. Sebebi de FED. Sınırsız basılan trilyonlarca dolar negatif gelişmelerin gözardı edilmesine yetiyor. Dolayısıyla ekonomik bir buhranda, piyasalarda bahar havası görüyoruz. Ancak bu sürdürülebilir değil ve daha büyük krizleri beraberinde getirecek ileriki dönemde.

Gümüş ile ilgili olarak 26.20 üzerine çıkmamız hayli olumlu. 2021 değerli metaller açısından olumlu geçecek bir yıl olacak. Özellikle gümüşteki potansiyelin Altın a oranla çok daha fazla olduğunu ve portföylede mutlaka bulundurulması gerektiğini geçtiğimiz Eylül'den beri belirtiyorum. Bu konudaki fikrim değişmiş değil. Ayrıca hedge fonların alım yönünde olması da gümüştekii bir diğer pozitif gelişime. ETF'leri de açıklandığında paylaşacağım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (24)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

urbem ()

Ne güzel açıklamışsın. Çok teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

kıymetli bilgiler için çok teşekkürler. Onstaki bu çıkışların girdiği yer kripto para olabilir mi hocam onslar bir ileri bir geri yaparken kriptolar sürekli yükseliyor. Ne dersiniz? Kripto para da almak istiyorum ama takip ediyor musunuz bilmiyorum bir taraftan da hiç güvenilir gelmiyor.

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam merhabalar, gümüş etflerinden bir haber var mı, bir de 26.20 kırıldı 30'a kadar direnç durumu nedir parçalı satış için 30 civarına kadar beklenmeli mi? Tşk

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hocam elinize sağlık teşekkür ederiz güzel grafik detaylı yorum için az ve öz yazıyorsunuz tek nokta atışı profesyonellik belli oluyor sağolun varolun Hocam

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

o bunu hep yapıyor kardeşim takılmamak lazım ona. biz kazancımıza bakalım.

aslan2 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

@ferit007 ne yapmaya çalışıyorsun?
Başkasına yazılan mesajlara neden cevap yazıyorsun
@admin

ferit007 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

kardeşim takılmayın şuna cevap vermeyin kendince oynasın. aklınca alaymı ediyor nedir anlamadım ki..

7438 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

Teşekkürler değerli bilgilendirmeniz için hayırlı günler bereketli kazançlar dilerim

0BeğenmedimŞikayet

SABIRSIZzZ34 ()

Kasıtlı yaptığından eminim. Engelledim şimdi

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

banada öyle geliyor sanki kardeşim..

-1BeğenmedimŞikayet

7438 ()

bahsettiği kişi sensin aklından zorun mu var senin?

0BeğenmedimŞikayet

7438 ()

bence herkez engellesin aklınca bizle eğleniyor.

SABIRSIZzZ34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

kardeşim dedim ya biz alıştık ona sen cevap yazma boşver takılma ona..

0BeğenmedimŞikayet

SABIRSIZzZ34 ()

Hunili Ferit sövdürme kendine işin suyunu kaçırmaya başladın. Herkesin yazdığının altına salça olup durma. @ferit007

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

rica ederim..

üçkardeşler için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

üçkardeşler ()

Guzel calışma Bilgilendirme için tsk ler

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

ben teşekkür ederim kardeşim. diline sağlık. gerçekten sizler için ugraşıyorum..

1BeğenmedimŞikayet

SABIRSIZzZ34 ()

Ellerinize emeğinize sağlık teşekkür ederiz

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

ben teşekkür ederim kardeşim sağol. evet çok emek verdim ama sizler buna değersiniz..

62Dersim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

62Dersim ()

Fazlaca emek verilerek hazırlanmış. Teşekkürler hocam.

0BeğenmedimŞikayet

ferit007 ()

sağol kardeşimsin sağol.. çok ugraştım ama sizler için buna değer hepiniz değerlisiniz benim için ünüversitedeki ögrencilerimden farkınız yok sizlerede bir okadar değer veriyorum..

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Elinize emeğinize sağlık hocam hem grafiniz hem de degerlendirmeleriniz yerinde olmuş

1BeğenmedimŞikayet

deryacakirr29 ()

Elinize bilginize sağlık tşkler:))

1BeğenmedimŞikayet

Onursal5377 ()

Eyvallah değerli arkadaşım sağol

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum