Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 11:20:03
EUR 34.7339 11:20:03
USD 32.5072 11:20:03
ALTIN ONS $2392.1450 11:20:03

Grafiği gönderen: MaSTeR_AyFoX

Has alis 456 satis 458 anlik carsi

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

ReelPiyasa ()

Temizletme işlemini 22 ayar olduğundan emin olmak için mi yaptırayım hocam ?
Kendisi bana vermeden önce parlatıp öyle vereyim demişti arkaya gidip 10dk sonra geldi.
Hocam güvenlik açısından diyorsanız 40 yıllık kuyumcumuz örneğin bilezik alırken kırmadan asla almaz ve aldığı bileziği de satmaz. Ailecek de tanışıyoruz o sebeple böyle bir şey yaptığını düşünüyorum.
Lakin ben almadan önce zor durumda kalmadıkça 50 sene olsa yine satmayacağım demiştim

MaSTeR_AyFoX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Evet. Max 440 demeniz guzel bir pazarlik olmus. Ama su pan- de- mi doneminde dikkat etmek lazim. Kuyumcu tamircisin de bir temizletme islemine sokunuz. Cila yaldiz gibi..

ReelPiyasa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Rica ederim. Serbest piyasa oldugu icin altinin hasi da devamli degisiklik oldugundan bir kurumda neden bu fiyattan sattin birsey de diyemez. Iyice arastirilip guvenilen yerden alisveris yapmak daha mantikli olabilir.

Sadzade61 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Yasinn1 ()

Elimdeki işçilikli bikeziğe 1500 verende oldu 2300 veren de millet Tokatçı olmuş. Bu ticaret olamaz tokatçılık anlamayan bir gariban olsa çarpacaklar.

0BeğenmedimŞikayet

Sadzade61 ()

14 ayar alacaksan kullanmak icin almak lazim hele sunu soyliyim 12 grm bilekligi bir kuyumcuda sordum grami 450 ye veriyodu grmini sonra baska bir yerden gramini 350 den aldim ayni bilekligin yani iyi arastirmak bakmak lazim direk girdigin kuyumcuya aldanmiyacaksin

0BeğenmedimŞikayet

ReelPiyasa ()

Hocam mevzu işçilikden ziyade ayar nedenli fiyat farkı çok oluyor. Misal aynı ürünü 22 ayar alsanız bu sefer gramda 50tl işçilik koyacaklar. Halbuki mantıken işçiliğin aynı olması lazım ama öyle değil işte. Bu tarz durumlarda mümkünse yüksek ayar almak lazım. Daha dayanıklı olsun diye düşük ayar isteniyorsa o zaman sıkı pazarlık yapmak lazım.
Ayrıca yüzük gibi gramı düşük ürünlerde 460 tl çok değil. Ben 3 gün önce 14 ayar 10 gram zincir sordum kuyumcu tanıdıktı 360 tl dedi pazarlıkla 350 ye inerdi daha aşağısı olur muydu bilmiyorum pazarlık yapmadım çünkü ama 22 ayar 10gram zincire 450 dedi 440 a veriyordu

1BeğenmedimŞikayet

ReelPiyasa ()

Sağolun Hocam. Kuyumcu has 440 iken 450-455 arasında değişiyor dedi. Max 440 verebilirim dedim 40 yıllık kuyumcumuz olunca abi sıfır alıp düğünden sonra getirenler var yabancı değilsin ben sana onlardan vereyim 430 dan veririm dedi içlerinden beğendiğimi son bir pazarlıkla 429 dan aldım hocam.
Bozarken 22 ayar fiyatından bozuyoruz ama temiz olursa ve tanıdıkdan gelen güvenilir mal olursa 410 civarından da alabiliyoruz dedi. Belki başka soran olur diye yazdım hocam

1BeğenmedimŞikayet

Sadzade61 ()

Cevabin icin tesekkur ederim Allah razi olsun senden. yani anladiğim kadariyla bu işçiliği belirleyecek bir ölçü yok artik siz kuyumcularin insafina kaldik yani :))

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Abi bu tarz urunler bizde yok. carsida borsa gold vardi. Bir donem tanidik icin sormustuk has satis x 1010 milim iscilik ile 22 ayari veriyordu. Ama simdi bilmiyorum. Yani aslinda hemen hemen isciligi ile has fiyatina geliyordu.

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Aleykum selam biraz gec donus yaptim siteye girmemistim. 14 ayar 585 milimdir. Has ile carpilinca altin degeri cikar. Suan has 443 kabul edersek grami 260 tl iscilik haric 2.72 sizin vermis oldugunuz gram ile carparsak 707 tl altin degeri cikar. Bunun ustune kuyumcu ya gore maliyet hesabi veya atoyleye de verdigi iscilik ile ornek 650 milim ile carpabilirler. Mesela tanidik dahi olsa veya en uygun perakendeci 14 ayar alyanslarda tane basina bir donem 1-1.50 gram has iscilik alinirdir. O donem has 250-300du. Simdi kiyumcu alirken atolyeye belli bir iscilik oduyor satarkende musteriye ama islerin durgunlugu ve altinin cok degisken olmasi veya bazi firsatcilardanndolayi fiyat degiskenligi tutarsiz cesit cesit olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Ve aleykum selam abi hamdolsun. Bende de ceyrek ata torbasi var. Artik standarti is yokken 10$ olan iscilik 40-50$ geldi.

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sportteacher_ ()

Altın nerde göremedim sadece döviz listesi bu

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

esselamu aleyküm kıymetli kardeşim. herşey yolundadır İNŞAALLAH?

1BeğenmedimŞikayet

ReelPiyasa ()

@MaSTeR_AyFoX Hocam kuyumcuya gideceğim trabzon hasırı ve 22 ayar bilezik almayı düşünüyorum da fiyatlar nasıl acaba bir size sorayım dedim.
İlk defa trabzon hasır bilezik alacağım 50gr da ortalama işçiliği ne kadardır bu ürünün

1BeğenmedimŞikayet

Sadzade61 ()

Selamunaleyküm ömer kardeşim buralarda daha gozukmuyorsun ama sana bisey sormak istiyorum 14 ayar altinda işcilik nasil hesaplaniyor bugun sorduk mesala 2.72 gr bir küpede gramina 460 istiyorlar 12 gr bir bileklikte grami 380 diyorlar bozarken ama 245 yani bukadar fazla iscilik oluyormu gercekten yani has altin fiyatina denk geliyor musait olunca cvplarsan sevinirim

1BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

esselamu aleyküm kıymetli kardeşim. çarşıda çeyrek torbası fiyatlarından haberin varmı kardeşim?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum