Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0824 01:32:14
EUR 34.9622 01:32:14
USD 32.2528 01:32:14
ALTIN ONS $2338.0650 01:32:14

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons
Altın bu haftaya alımlarla başladı ve 3 gündür alımlarını koruyor. Özellikle 1850 üzerinde tutunabilmemiz hayli olumlu. Ancak bugün FED var. Her ne kadar büyük bir değişiklik beklenmese de çizeceği projeksiyonlar Altın açısından yeni bir kırılmaya yol açabilir. O yüzden haber akışlarıyla gelecek hareketi takip etmekte fayda var. Ayrıca senatonun 908 milyar dolar lık yardım paketi üzerinde anlaşacağı söyleniyor. Bu da değerli metaller açısından olumlu bir gelişme. Önümüzdeki dönemde de gelecek olan teşvik paketleri dollar bolluğu anlamına geleceğinden değerli metaller açısından önemli olacak.

Öte yandan hedge fundların altın alımlarını hafif arttırdıklarını görüyoruz. Nispeten olumlu bir gelişme ancak altın rallisini başlatacak bir gelişme olduğunu pek sanmıyorum. Bence yeni zirveleri göreceğimiz altın rallisi için hala erken. Dolayısıyla bu noktada tedbirli hareket etmekte fayda var. Ben daha önce de bahsettiğim gibi düşüşlerde kademeli olarak alım, yükselişlerde ise aynı şekilde kademeli olarak kar realizasyonu yapmayı uygun görüyorum. Ancak her daim portföylerde değerli metal bulundurmak kaydı ile... Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Bist 30 da 1-1,5 yıl görmezden geleceğim önereceğiniz hisse olabilir mi?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

İzin hakkınız tabi:) iyi tatiller etf ile ilgili son durum nedir hocam bakabildiniz mi?

0BeğenmedimŞikayet

Demos ()

Başkan bizlerde bekliyor olacağız saygılarımla

0BeğenmedimŞikayet

muk79 ()

Tşk hocam ilginize bilginize

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu teşvik paketi beklendiği kadar büyük değil. Ayrıca 2000'li rakamlar da hayal değil. Ancak bu teşvik paketinin altında yeni bir ralli başlatacağını düşünmüyorum. Yükselişler gelebilir ancak ralliyi başlatacak olan katalizör teşvik vs değil.

muk79 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1850 üzerinde kalmamız güzel. Bakalım kapanış nasıl olacak. Kongrenin bugün 908 milyar dolarlık teşvik paketinde anlaşıp onaylayacağı söyleniyor. Ancak düşüş bitti demek için henüz erken. O yüzden tedbirli olmanızı öneririm.

Kuşçu_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O rallinin bu ralli olduğunu sanmıyorum doğrusu. Benim beklediğim asıl ralli piyasalarda risk- off dediğimiz korku olduğu anda gelecek bir değerli metal yükselişi. bu yükselişler tamamen zayıflayan dolara karşı bir değerleme niteliğinde.

tufan7474 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

hocam 150 baz kesin bilgidir merkez bankası aracılığı öğrenim kaynaklarım sağlamdır en büyük hatam 23,50 lara gelen gümüşte siz almıştınız 5,95 iken almamak ile ahmaklık ettim :( sizi izlemeye devam edecem saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

muk79 ()

Tşk hocam bir sorum olacak size bu teşvik paketi onsu tahmini nereye taşır bana pek inandırıcı gelmiyor 200 li rakamlar sizin tahmininiz ney olur

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dolar/TL için soruyorsunuz zannedersem. Bu konuda detaylı bir yazı yazacağım uygun bir zamanda. Ticaret verisi, döviz talebi, bütçe dengesi vs makro göstergelerde bazı değişiklikler var. Onları anlatacağım. Ancak kısa vade de benim tahminim 8 altında devam edeceğimiz yönünde. Yeni ekonomi yönetimi piyasa dostu adımlar ile hareket ediyor. Ayrıca faiz konusu ve sıcak para girişindeki artış bence dövizi bir süre baskılayacaktır. 7.50'lere doğru bir geri çekilme bana hayli ihtimal dahilinde geliyor ancak bakalım zaman ne gösterecek. YTD. Selamlar.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kuşçu_ ()

Üstad hoş geldin teşviklerden haber var mı altında düşüşü bitirdik mi biraz bilgilendir ortamı teşk. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

hocam ralli bitmez mi devam mı eder nedir durum gümüşte?

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağolun. Malum yıl sonu, izin zamanı :) O yüzden çok fazla ekran başında olamıyorum, ancak ara ara kontrol ediyorum :) Selamlar.

Zgr14 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Teşekkürler hocam saygılar @shaokahn dolar için bir düşüş dahi bekliyor musunuz ?

1BeğenmedimŞikayet

Kybele ()

İlk likeı ben verdim, okumam hızlıymış, madem söylüyoruz:)

1BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Hocam değerli bilgiler ve yorumlarınız için çok sağolun .. lıke lar size gelsin bugün :)

2BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Hoşgeldiniz hocam emeğinize sağlık fazla uzatmayın arayı görüşlerinizi bekliyoruz

1BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Eline saglik usta arada böyle degerli yorumlariniz bekliyoruz like benden

1BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Tşk ederim Üstat bu güzel yorumlarınız için

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum