Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0697 20:17:04
EUR 34.8484 20:17:04
USD 32.5553 20:17:04
ALTIN ONS $2328.5400 20:17:04

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Pazartesi günü tepki alımlarının gelebileceğinden bahsetmiştim ancak gümüşteki dünkü kadar yükselişi bende beklemiyordum açıkçası. Fakat hepimiz için moral verici güzel bir yükseliş oldu. Ancak bu tepki yükselişini yeni bir ralli olarak görmek için erken olduğunu düşünüyorum. Nitekim grafikte de gördüğünüz üzere ETF'lere gelen herhangi bir alım henüz yok. Ancak altına oranla satışların daha zayıf olduğunu görüyoruz, bu gümüş yatırımcısı için iyi bir haber.

Ayrıca dün COT raporu yayınlandı. COT raporu hedge fundların portföyünde olan emtia kompleksindeki değişimi gösteriyor. Gümüş geçtiğimiz hafta hedge fundlar tarafından %4 oranında net satılmış. Yani şöyle de ifade edebiliriz, gümüş kontratları longların azaltılıp shortların artması sonucu net pozisyon olarak %4 azalmış. Dolayısıyla bu iki gelişme gümüşteki negatif hareketin bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor.

Diğer bir husus ABD tahvillerinin getirisinde özellikle benchmark olan 10 yıllıklarda dün %12'lik bir yükseliş gerçekleşti. Bu yükselişin ana sebebi dün senatoya sunulan 900 milyar büyüklüğündeki teşvik paketi idi. Ancak Senatonun Cumhuriyet çi lideri Mcconnell tarafından bu paket veto edildi ve daha küçük bir paket sunuldu. Bu gidiş gelişler bir süre daha devam edecektir ancak sonunda birden çok paket göreceğiz. Nitekim Biden yönetimi aşırı parasal genişlemeci bir ekibe ekonomiyi emanet edecek. Dolayısıyla borç dağları yükselmeye dolar ise zayıflamaya devam edecek. Bu bağlamda ben değerli metallerdeki düşüşleri alım fırsatı olarak görüyorum. Hala 1-2 aylık süre de deflasyonist baskıya maruz kalabiliriz ancak devamında değerli metallerde ki yükseliş devam edecektir. Özellikle Biden'ın yeşil enerji politikaları ve dünyanın yenilenebilir enerjiye olan yönelimi sebebiyle gümüş biraz daha önde seyredecektir. Bu sebeple 21-22 bölgesi kademeli alımların son noktası olarak değerlendirilebilir. Bu bölgede dip hareketinin gerçekleşmesini umuyorum. Ancak gidişata ve diğer göstergelere göre her hafta tekrar değerlendiririz. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (11)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim bankalar konusunda bir çekincem yok. Bankacılık sistemimiz bence güçlü.

merdumgiriss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

merdumgiriss ()

Üstat banka üzerinden gümüş hesabı açmayı düşünüyorum. Fakat Tr'deki bankaların ekonomik yönden sağlamlığı (olası AB ve ABD yaptırımları dolayısıyla) ve 'great reset'in bankalara yansıma söylentileri beni tereddüde sevk ediyor.
bu dönemde tamamen fiziki gramda kalmak mı yoksa bir kısmını bozdurup bankadaki gümüş hesabında değerlendirmek mi? Siz olsanız ne yapardınız?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Muallimee ()

Hocam şu an bu fiyatlardan bile platin alınırmı hani yoksa bir düşüş beklentisi var mı onda mesela ons 1750 lere gidebilir tekrar diyoruz ya platin için de aynı durum söz konusu mu?

1BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam çok değerli bilgiler veriyorsunuz çok teşekkür ediyorum, her mesajınızı merakla bekliyor ve okuyorum sizin gibi temel analiz yapabilen ve yüksek oranda isabet tutturan kişi sayısı çok nadir sizin mesajlar olunca teknik grafik vs takip etmiyorum sakın buralardan uzaklaşmayın ?

0BeğenmedimŞikayet

Kırkharamiler58 ()

Teşekkür ederim cevap verdiğin için sayın hocam başarılar

1BeğenmedimŞikayet

Acemi_Gümüscü91 ()

Emeğinize vaktinize sağlık hocam mükemmel bilgiler parayla bile ölçülmez bu yorum

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet platin çok sağlam tutunuyor. Ben hala eklemeye yapıyorum açıkçası. 1000-1035 bölgesini kırdığımızda asıl ralli başlayacak. Platindeki potansiyel diğer metallere göre de daha fazla o yüzden bence her portföyde bulundurulmalı. YTD. Selamlar.

Kırkharamiler58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yalçınay_57 ()

Teşekkürler...

1BeğenmedimŞikayet

Kırkharamiler58 ()

Sen adamsın söylediklerin genelde çıkıyor geçen platin ile ilgili bir yazı paylasdin hocam ozaman platin 228 idi aldım yeni bozdum gercekden hoca bu adam takip edin

1BeğenmedimŞikayet

BigBlind ()

Eline koluna emeğine sağlık usta. Teşekkürler.

1BeğenmedimŞikayet

Lab_Tek_44 ()

Emeğine sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum