Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0722 03:17:45
EUR 34.9136 03:17:45
USD 32.5410 03:17:45
ALTIN ONS $2318.2200 03:17:45

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Pazartesi sabah yazdığım notta bahsettiğim üzere tepki alımlarının 1820 bölgesine kadar geldiğini ve hatta biraz daha yukarıları zorladığını görüyoruz. Bu alımlar daha önceki 3 seferde de karşımıza çıktı ve tepki alımları olarak kaldı. Yeni bir trend başladı mı sorusu için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Bu tepki yükselişini yeni bir ralli olarak görmek için erken olduğunu düşünüyorum. Nitekim grafikte de gördüğünüz üzere ETF'lere gelen herhangi bir alım henüz yok.

Ayrıca dün COT raporu yayınlandı. COT raporu hedge fundların portföyünde olan emtia kompleksindeki değişimi gösteriyor. Altın geçtiğimiz hafta hedge fundlar tarafından %6 oranında net satılmış. Yani şöyle de ifade edebiliriz, altın kontratları longların azaltılıp shortların artması sonucu net pozisyon olarak %6 azalmış. Dolayısıyla bu iki gelişme altındaki negatif hareketin devam edebileceğine işaret ediyor.

Diğer bir husus ABD tahvillerinin getirisinde özellikle benchmark olan 10 yıllıklarda dün %12'lik bir yükseliş gerçekleşti. Bu yükselişin ana sebebi dün senatoya sunulan 900 milyar büyüklüğündeki teşvik paketi idi. Ancak Senatonun Cumhuriyet çi lideri Mcconnell tarafından bu paket veto edildi ve daha küçük bir paket sunuldu. Bu gidiş gelişler bir süre daha devam edecektir ancak sonunda birden çok paket göreceğiz. Nitekim Biden yönetimi aşırı parasal genişlemeci bir ekibe ekonomiyi emanet edecek. Dolayısıyla borç dağları yükselmeye dolar ise zayıflamaya devam edecek. Bu bağlamda ben değerli metallerdeki düşüşleri alım fırsatı olarak görüyorum. Hala 1-2 aylık süre de deflasyonist baskıya maruz kalabiliriz ancak devamında değerli metallerde ki yükseliş devam edecektir. Bu sebeple 1700-1750 bölgesi kademeli alımların son noktası olarak değerlendirilebilir. Bu bölgede dip hareketinin gerçekleşmesini umuyorum. Ancak gidişata ve diğer göstergelere göre her hafta tekrar değerlendiririz. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (11)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Yani yükseliş başladı diyebilmek için ne gerekiyor ? Rakam verme şansınız var mı ? Saygılar @shaokahn

1BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Teşekür ederiz usta ellerinize sağlık saygilar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Roks ()

Keyif ile okuduğum bir yorum oldu ellerinize sağlık hocam saygılar sevgiler

0BeğenmedimŞikayet

Crazy01 ()

Emeğinize sağlık üstad teşekkür ederiz değerli bilgilendirmeniz için..

Crazy01 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu hafta beklemiyorum. Ancak önümüzdeki 2-3 haftalık dönemde bir ralli de bilemiyorum. Tabi benim beklentime kalmış bir şey değil. Fiyat hareketini izleyeceğiz hep beraber. Ben sadece heyecana kapılmak için erken olabileceğini düşünüyorum, o yüzden bir uyarı babında bu rakamların ihtimal dışında olmadığı belirtiyorum . Selamlar.

Crazy01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Merhaba Hocam, tekrar 22,21 rakamlar beklenir mı onsta. Yükseliş başladı diyebilirmiyiz

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Öyle düşünmemek lazım. Bunlar öncü gösterge. Bizim görmek istediğimiz giriş olması. O zaman dibi bulduk diyebiliriz, yatırımcı güveni önemli.

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Darphaneburda ()

Elinize sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

Crazy01 ()

Bu haftamı bekliyorsunuz bu rakamı üstad:((

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Hocam çıkışlarda baktığımızda çok çok fazla olduğu görünüyor aslında bu da bir çeşit dip olduğunu göstermez mi daha ne çıkış olabilir ki.

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

önce 475 gelsin sonra şu dediklerin gelse olmuyor değil mi :(( shoklan amca :((

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum