Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0714 22:10:39
EUR 34.8095 22:10:39
USD 32.4675 22:10:39
ALTIN ONS $2339.6450 22:10:39

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş'deki satış aynı Altın da olduğu gibi devam ediyor. Bu grafikte 2 enstrüman var. Yukarıdaki ABD'de en çok trade edilen ETF'lerden birisi olan (SIL) kodlu ETF'in fiyatını gösteriyor. Aşağıdaki ise spot gümüş fiyatı. Sabah altında paylaştığım grafikte 50-100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların kırıldığından bahsetmiştim. Gümüşte ise 200'günlük hareketli ortalamanın hala üzerinde seyrediyoruz. Haftalardır 21-22 bölgesine kadar olacak bir düşüş beklentisinden sebepleriyle bahsetmiştim. Hala 21'i kendi adıma son seviye olarak koruyorum. Fakat bu grafikte de görüldüğü üzere 200 günlük ortalamaya kadar bir sarkma da görülebilir ki 20.55'li seviyelere denk geliyor. Gümüşteki düşüşleri de aynı altın ve platinde olduğu gibi kademeli olarak değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim. Yeni bir ralli beklemek için henüz çok erken fakat 2021 yılında bence hatırı sayılır geri dönüşleri olacaktır. ETF'lerdeki pozisyon değişimleri geçtiğimiz haftaki şükran günü sebebiyle yarın paylaşılacak o yüzden yarın yine tartışırız. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben kar realizasyonunun büyük kısmını opsiyon kontratları üzerinden yaptım. Fakat TL ile de en alttan 5.57 den bir kademe vardır onu 5.89'da bugün sattım. Fakat elimdeki çoğunluk hala platin ve gümüşte. O yüzden gerçekeleşen bu karları tekrar olası bir düşüşte alım yönünde değerlendireceğim. He diyelim buradan yukarı gitti zaten elimde ciddi manada değerli metal var o zaman farklı enstrümanlara kaydıracağım. Selamlar.

Yusuf_B_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yusuf_B_ ()

Siz kar realizasyonu yaptınız mı hocam yaptıysanız kaçtan rica etsem söylermisiniz

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Harbi_Bjkli ()

Çıkış mı giriş mi?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yeni bir ralli ihtimalini şimdilik erken görüyorum. Fakat bu yükseliş çok güzel oldu, ben tepki yükselişi beklediğimi dün sabah ki notumda dile getirmiştim ama açıkçası %6'lık bir yükseliş benimde beklediğim bir yükseliş değildi. Ama netice de hem maliyet iyileştirme hem de kar realizasyonu yapma adına hepimize çok iyi geldi.

Anestek için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Hocam hamle için öngörülerinizi bekliyorum. Çok çok teşekkür ederim. İyi günler

Saygılae

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Unutmadım ama grafikleri de düzenleyemedim gün içerisindeki yoğunluktan. ETF'lerde çıkış devam ediyor, yarın mutlaka detaylı değineceğim. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam gümüş ons %6 yükseldi ne diyorsunuz bu duruma tepki yükselişi mi

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Hocam merhaba

Bizi unutmadınız umarım ; ))

1BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Teşekkürler Hocam

Saygılar

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gün içerisinde paylaşacağım.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Sayın Hocam Etf ile ilgili bir gelişme var mıdır.

Rica etsem Gümüş ile ilgili bilgi verebilir misiniz

Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

mrt_dgn ()

Evet tüm yorumlarınızı okuyorum. Bu son yazdıklarınızdan ilgili future işlemleri ya da ETFleri incelemeye gerek görmeden beklentinizi koruduğunuzu anlıyorum. Çok teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin konusunda çok daha olumluyum açıkçası. 2-3 haftadır bu konudaki görüşlerimi platin sayfasında dile getiriyorum. Platin/dolar şu sıra 950'lerde ancak 2021 içerisinde benim fikrim 2000 dolarları göreceğimiz yönünde. Potansiyel olarakta en öne çıkan değerli metallerden birisi. Fakat TL ile ilgili husus ayrı bir çalışma gerektirebilir. O biraz daha detaylı incelenmeli. YTD. Selamlar.

mrt_dgn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Sahkon hoca platin alımı sonra gümüş en son altın diyordu. platin 243iken gumus5930 şuan platin nerde gümüş nerede.

mrt_dgn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mrt_dgn ()

Merhaba Sayın @shaokahn. Benzer bir inceleme ve değerlendirmeyi platin için yapmanız mümkün mü? Saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu konuda bir şey söylemem pek doğru olmaz. Çünkü herkesin beklentisi, vadesi ve yatırım stratejisi farklı oluyor. Ancak tek tavsiyem alım ve satımlarınızı kademeli olarak gerçekleştirmeniz, böylece düşüşlerde ortalama iyileştirecek cephaneniz olur, yükselişlerde ise yine kademeli kar realizasyonu yapıp düzeltmelerde yerine koyabilirsiniz. Selamlar.

Slmgkdl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Ellerinize saglik, cok tesekkurler.

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı akşamlar hocam, emekleriniz için teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

Slmgkdl ()

Hocam burdan alım uygunmudur

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum