Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 13:29:15
EUR 34.7339 13:29:15
USD 32.5072 13:29:15
ALTIN ONS $2392.1450 13:29:15

Konu: Alınan Riskin Sebebi.

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

Okun belirdiği yerin devamında ki tepki yükselişlerini 3 4 Aralık bazen de 8 9 aralığa kadar devam niteliğinde olan küçük tepeler.

Buna istinaden bugunkü düşüşü değerlendirip bu riski alıp gümüşe girdim.

Dikkat edin o tepki yükselişi ve küçük tepelerden sonra 9 10 Aralık sonrası ve 21 Aralık sonrası ikili dibin olduğu gözükmekte.

Ben belli bir verilerin ışığında, hem aldığı destekten yukarı vereceği tepki yükselişini baz alarak hemde gelişen olaylar ve haber akışlarıyla bu şekilde hareket ediyorum.
Bugune kadar bu sistem bizi yanıltmadı.

Aldığımızı umarım en geç haftaya çıkıp, öngördüğümüz ikili dibi beklemekle geçer.

Bu tepki yükselişini kısa bir yukarı tepe olarak görüyorum.
Doların konumu da önemli tabi.
Dolar 7.93 bandını test ederse haftaya, 23.18 tepkisi bize yetecektir. Sonra ikili dip beklentimize yoğunlalacağız.

İnşallah çıkar yorumumuz.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

4BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Evet arkadaşlar.
Dolar 7.8450 ons 23.48 de iken
O anda gümüşleri sattım.

Banka makasım 450pips falan benim o yüzzden ancak 5.9016 dan verebildim.
Buraya fotosunu atardım ama tarzım değil, ayıp olmasın.

Gelelim esas konuya artık TL deyim.
Biliyorsunuz ben dipten almayı tepeden satmayı beceremem.
Bu bana yetti ve sattım.

Çok şükür kar ile sattık.

Artık öngördüğümüz kırılımlar için beklemedeyim.

Hayırlı bol bereketli kazançlar.

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Grafiklerin altında yazan yorum da yazılan rakamlar çok net 7.93 ve 23.18, buralara kanaat edeceğimizi yazmışız.
Bu sanırım hesaplamadım ama 5.91 rakamına tekabul etmesi lazım şuan 5.87 de olduğuna göre.
Sonra ki hamlelerimize daha sonra bakacağız inşallah.

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Her hamle içinde riski barındırır.
Eğer bugün veya en kötü yarın buranın bir tık daha üstüne çıkarsa ben kar satışımı yapacağım ve beklemeye koyulacağım.
Beklediğimiz kırılma daha erken yaşanmaya başlarsa hazırlıklı olma adına.
Tabi bunla kısmet işi biliyorsunuz ben dipten almayı tepeden satmayı beceremem, bunlar saatlik değişir çünkü.
Biraz daha bekleyip gözkemleyeceğim.

Emir_2019 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Emir_2019 ()

Bu haftayı beklemek yanlıs olur mu kaptan

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Çok güzel gidiyoruz, aldığımız risk şuan çok güzel karlara gebe oldu.
Şurası gelirse burası, burası gelirse Şurası demeden, akıl bulandırmadan, tertemiz duru berrak bir anlatımla çok güzel kar yazdırıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

IBYNDRGMAİL_ ()

günaydın hayırlı sabahlar

4BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Günaydın, hayırlı günler.
Çok şükür 22.80 üzerine attık.
Aldığımız riskin meyvesini almaya az kaldı, maşallah diyelim nazar değmesin.
Biraz daha bekleyip, sabredip hamlelerimize devam edeceğiz.
Bol kazançlar.

1BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Sağlık olsun gerçekten sağlık olsun gerisi gelir inşallah

0BeğenmedimŞikayet

Beylerbeyii ()

Teşekkürler hocam umarım tepki yükselişi olur.

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Her Yorumumda ne dipten alabilirim ne tepeden sayabilirim yorumumu görmüşsünüzdür. Müneccim değiliz ki dibi bulalım. Önümüzde tepki yükselişini görmek için süreç var, bu süreci bekleyeceğiz. Zaten alım için tetikte olacağımız bir aya gireceğimizi belirtmiştim, ben 10 kuruş aşağıdan almayı yada 10 kuruş yukarıdan satmayı önemsemiyorum, beklentilerimiz gerçekleşsin, karımızı yapalım yeter. Cumadan önce alsak 6 dan almış olacaktık cuma aldık 5.70ten, çok takılmamak gerek.

Şuan odaklanmamız gereken şey, beklediğimiz kırılımlara kadar tepki yükselişini yaşamak ve elimizdekizden kar etmek. Şuan terste olduğumuz bir durum yok.

Eğer tepki yükselişi yapmayıp, öngördüğümüz yerlerde tekrar kırılım yaparsa işte ozaman terse düşmüş oluruz.

Beylerbeyii için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Beylerbeyii ()

Sanki beklentiniz gerçekleşmedi. bir gün daha bekleseydiniz daha iyi olurdu tepki yükselişi olsaydı bende biraz çıkacaktım

0BeğenmedimŞikayet

Fns ()

Değerli hocam kendini garantilemiş. Zaten iki ihtimal var.

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Arkadaşım yazdım yorum ama çıkmadı malesef, inatlaşmıyorum artık bu siteyle çıkmayan yorumu tekraren yazmıyorum.

@Ahmetr06 seninki de çıkmadı malesef.

3.83 ve 8.55 formasyonunu yorumun yatırım amacıyla burada bulanan hiç kimseye 5 kuruş fayda getiremeyeceğini söyleyebilirim sadece.

O yoruma göre yatırım yapıp kazanan varsa beri gelsin de bize de anlatsın.
Bu gibi bu platformda önder adledilen ve her mesajına like yağdırılan kişilerin biraz daha faydalı yorumlar yazması kanaatindeyim.

3.83 8.55 ikisi de gelebilir yorumunun yatırım yapanlara ne gibi faydası olacak biraz akıl ve izanla pek bileşkesi yok malesef.

oğuz54 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

oğuz54 ()

Usta, 47 kg. 6.50 ile full gümüşteyim, terste kalınca düşüş beklentisi olduğunda satıp alttan almaya pek cesaret olmuyor, el kol bağlandı, size göre o tarihe kadar sat- al yapma fırsatları olurmu yoksa beklemek zorundamıyım, demek istediğim ani yükselişler olurmu.

4BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Eylül, Ekim ve Kasım şahsım adına bu 3 ayı da iniş ve çıkışlarıyla terse düşmeden kendi nasibimiz ölçüsünde olumlu kapattık.
Darısı Aralık ayının başına.
Aralık ayı stretejimizi tekrar tekrar yazdık umarım bu ay içinde başarılı olacağız.

Birde dipnot eklemek istiyorum.
Bu yılı aştıktan sonra umarım şubat sonu, hem terstekilerin kar edeceği hem terste olmayanların güzel kar edeceği bir yolculuğa çıkacağız.

O gün inşallah, K. Doğulu'dan dansakaldır şarkısını açıp.
Ablayı, yengeyi, abiyi, anneyi, babayı, beyleri ve süslüyü dansa kaldırıp hepimizin yüzünü güldüreceğiz.
Hayırlı hafta sonları.

0BeğenmedimŞikayet

GokhaN_ist ()

Gümüş gram da 4 Aralık'ta hedef nedir ne bekliyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam47 ()

@Özlemm34 dostum burayı oku bak

0BeğenmedimŞikayet

Ak28 ()

Teşekkürler 6.48 den tersteyim şunu mu yapmalı belirli bir seviyeye geldikten sonra biraz TL geçip dip mi beklemeli yoksa 6.48 gelene kadar beklemelimi

0BeğenmedimŞikayet

kerimcan226 ()

Yorum çıktı hocam.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum