Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 08:52:07
EUR 34.7339 08:52:07
USD 32.5072 08:52:07
ALTIN ONS $2392.1450 08:52:07

Konu: Mb Toplantı Analizi.

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

24 ekim 2019 Mb toplantısı öncesi yaşanan düşüş ve Mb Toplantısı kararı 16.50'den 14'e çekildi.

21 Mayıs 2020 Mb toplantı öncesi yaşanan düşüş ve Mb Toplantı kararı 8.75'ten 8.25 e indirildi.

Yabancı şirketlerin ülkede ki ekonomistlerin, gerekse tüm algının 200 den başlayarak 300 400 500 hatta 600 baz puan artırılmasına yönelik.
Tabi bu şekilde yaşanabilir de kimse de şaşırtmaz bu duruma.
Ama ben yine de biraz farklı düşünüp sabit tutulacağı Öngörüm var, hatta sıfır elli sıfır yetmiş beş gibi indirimle de piyasayı ters köşe yapabilirler mi diye düşüncem de mevcut.

Ayrıca 2006'dan bu yana göreve gelen tüm Mb Başkanlarının ilk toplantıların da hiçbirinin artırım yapmadığı sadece birinin sabit tutup diğerlerinin indirime gittiği bilgisini de vermek istiyorum.

Bu veri sadece bilgi amaçlıdır, tabi kesin sonucu kimsenin bilmediği gibi bizde şimdiden bilemeyiz.

Yorumlar (11)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Gulbenc ()

Kesin olacağını bilebilsek farklı platformlarda olurduk, piyasayı ve piyasada ekonomistleri dinleyip kendimize yön bulmaya çalışan minnak yatırımcılarız. Bekleyip göreceğiz

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Bizim bu yazdıklarımız da kesin olacak diye bişey yok, yanılabiliriz de ama 400 ve üzeri baz puan artırım gelecek diyorsa birileri bunu mantıklı temellere dayandırmak zorunda.
Merkez öyle istiyor demekle olmaz o iş.
Benim gibi bir kam'yon yazıp detaylandırsın da okuyalım.
Benim 3 4 kendimce ana sebebim var çok fazla artırım olmayacağı ile ilgili.

Buraya 867 ekonomiste sormuşlar en popüler cevap artırım olmuş
Merkezin canı artırım istiyor yazılarıyla doldurulmasına çok karşıyım.

Gulbenc için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gulbenc ()

Son paragrafınıza aynen katılıyorum. 50 baz puan indirim bile gelebilir

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Çelik başta olmak üzere, yüksek faiz bekleyen bir iki kullanıcı vardı 'merkez öyle düşünüyor, merkez öyle istiyor diye, sanki merkezin içinden konuşuyormuş gibi.

Biz anlattık, koca koca hergün yazıyoruz, yüksek faiz istenmiyor diye.
Bunu kendi bilgilerimiz doğrultusunda detaylandırmak, bilgilendirmeye çalışıyoruz.
Ama sıfır araştırma, sıfır bilgi ve donanım ile 500 600 baz puanlardan bahsedip merkez bunu yapacak, çünkü öyle istiyor diye sürekli manipüle etmek moda olmuş.

5BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Mesela 400 ve üzeri baz puan artırımı yazanlar, sadece bunu cümle olarak yazmak yerine yada merkez öyle istiyor, merkez öyle düşünüyor tarzı yorumlar dışında bu 400 üzeri artırımı destekleyecek nitelikli bilgiler sunmayı denemelerini öneriyorum.

Ben 400 'ün altın da, sabit hatta sıfır elli bandında indirimi yazarken bunları destekleyici şeyler yazıyorum.
Mesela 1. si bu grafik, dolarda sert sayılabilecek düşüşler sonrası gelen ilk toplantı da indirimlerin gelmesi.
2. sini 1 hafta önce yazdım, 2006 dan bu yana göreve gelen Mb başkanları ilk toplantıların da hiç artırım yapmadılar bilgisini sunmuştum, hatta 3 indirim 1i sabit tuttu diye eklemiştim.

3. sü liste konusuydu en çok fa- iz veren ülkeler listesin de çok yukarılar da bulunmak istemiyoruz gibi bir öngörüyü de sunmuştum.

Yani tek cümle ile, 100 200 artırım yaparlar çok beklemeyin yada sabit veya ufak bir indirim olur diye geçiştirmek yerine, biraz size çok geniş farklı perspektiflerden bilgi sunmayı tercih ediyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Riskliyaşam ()

Maliye Bakanı ile Merkez Bank Bşk neden değiştirildi...

0BeğenmedimŞikayet

kayra09 ()

ustad helalin var tebriker analizlerinin devamını bekliyorum

0BeğenmedimŞikayet

Nrlh_06 ()

Emeğinize sağlık hocam sizce MB toplantısından önce mi sonramı alım yapmak mantıklı az TL kaldı elimde

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum