Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0721 03:12:18
EUR 34.9136 03:12:18
USD 32.5414 03:12:18
ALTIN ONS $2317.0950 03:12:18

Konu: Son analiz.

Arkadaşlar 6 oluşum yapıp attım hiçbiri çıkmadı bu sefer bu foruma atayım belki çıkar diyorum.

12 13 Kasım sonrası çıkışlar irili ufaklı gozukuyor. Yüzde 70 oranın da bunlar oluşmuş.
Kesin diye bişey yok ama bu zamana kadar yanıltmadı bu veriler. Belki erken belki geç başlar bilemeyiz ama görünen bunlar.
Daha sonra bazen
3 6 Aralık bazen de 20 23 Aralık arası dip oluşumları gözüküyor.
Ayrıca şubat sonunu unutmayın bir tepe oluşmasını çok uzun zamandır söylüyorum.

Yorumlar (12)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Yorumunuz yansıdı abi teşekkür ederiz eline sağlık

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kerimcan226 ()

Teşekkür ederim hocam takibe devam ediyoruz bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

İlk kırılım ufak gibi gözüküyor ama toparlıyor.
Bahsettiğim ikinci kırılım ilkine göre daha derin oluşturmuş.

Ama 7 8 Aralıktan sonra tekrar bir yukarı tepki yükselişi gözükmüş .

20 23 Aralık arası bir dip daha var.
Ama kafa karışmasın diye hamle hamle gidiyorum bu kısa vadeleri.

Orta vade takibiniz de olsun ama.
Şubat sonu güzel bir tepe oluşumu mevcut görünüyor.

kerimcan226 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kerimcan226 ()

Mesaj alındı hocam 23-25 teki kırılım % si varmı?27-28 ve 3-5 arasındaki kırılımın % yaklaşık bir beklenti varmı?

8BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Ons tarafından attığımız bu son analizimiz 23.91 den 25.03 e gelip burada çıkış olup bizi yanıltmamıştır.

Yine kısa vadeli olan bir analizi bu yorum üzerinden yazmak istiyorum.

23-25 kasım içinde ufak bir aşağı kırılım göze çarpmakta.

Bu kırılım 25'inden sonra yine toparlayıp yukarı çıkıyor.
Ama burada tekrar dikkatinizi celbetmek istiyorum.
27 28 kasımdan sonra 3-5 aralığa kadar tekrar kırılım gözükmekte aşağıya doğru.

Bunlar kısa vade öngörülerimdir ve tamamen gümüş ons üzerindendir.

Diğer ayağı olan doları ise 19 Kasım belirleyecek, şahsi fikrimi soracak olursanız, dünden beri 7.62den beri dövizi pozitif görüyorum, bana göre yukarı yönlü olacaktır.

Yorum yansıdı mı?
Anlaşılır olabildik mi?

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Kabaca ifaee edeyim, detaylandırnayı sonra yapacağım.
Kısa vade de çok kazanamayan bir yatırımcıysanız, çok fazla elleşmeden orta vade analizimiz olan şubat sonunu beklemeniz çok daha akil olur.

Çünkü Ons'ta irili ufaklı hem çıkış hem düşüşler olmuş geçmiş analizler de, ama bu sene ki konumu belirleyecek durum Doların pozisyonu.
Dolar çıkış hareketinde bulunup, yanında giderse zaten gram çok iyi seviyeye gelir, dolar yine çıkış hareketin de bulunurken ons bulunduğu seviyeleri korursa o bile yetecektir.

Ama genel perspektifte onsta görülen ufak iniş ve çıkışlar mevcut 21 aralığa kadar.
Ama burada al sat yapıp 2021'e gümüşle girmeme riskini de almış olabiliriz, bunları gözönünde bulunduralım.

kemalilkan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kemalilkan ()

Gunaydin. Son aldiginiz gumusleri 3 araliga kadar tutacak misiniz yoksa oncesinde bir çıkış yeriniz var mi

5BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Nediyelim şu verinin analizin çıkıp çıkmadığını foruma yansıyıp yansımadığını anlayabilmemiz adına 1 beğeni bile atılmamış.

Daha ne kadar üzerinde çalıştığımız çalışmaların yüzde yüzlük nokta atışıyla gelmesi lazım bilmiyorum.

Vasıfsız, hiçbir dediği olmayan, birgün gelir diye yorum atan insanların yorumları 20 30 beğeni alırken şu analizin çıkıp çıkmadığını bile anlayamamışız.

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

6 Kasım'a 7 üstü olan gramı acele etmeyin, terste kalmanız mümkündür diye telkinde bulunup, 6 Kasım sonrası geri çekilmelerin olacağı oluşumlar atmıştım, devamın da ise bu son analiz olan grafiği.
13 Kasıma kadar alımlar olulacağını, alım yapılabilir konusunda telkinde bulunup, 13 Kasımdan sonra çıkışın olacağını gösteren analizlere buraya atmıştık.
5.94 ile 6.05 arası alım yapan arkadaşlar, şuan 6.15i görmüş durumda.

24.20 olan gümüş ons 25.03 olmuş durumda.

Gümüş sayfası çok çirkinleşmeye başladı, ve çok huzursuz bir hal aldı.
Bunu buraya yazmak istedim.

Devam niteliği olan analizlerine devam edeceğim sevgiler.

0BeğenmedimŞikayet

Mürteza67 ()

Hocam 6.26'dan bir parça aldım. Devamı için sizinle beraber beklemedeyim. Teşekkürler...

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Evet tabiki16 21 Eylül düşüşünü.
24eylül 12ekim çıkışını.
12 Ekim 14 Ekim düşüşünü.
14 Ekim 27 Ekim çıkışını
28 Ekim 1 kasım düşüşünü.

3 Kasımda ki seçim düşüşünü.

5 6 Kasım sonra ki bu son düşüşü bu şekilde çıkardım ve yazdım.

Sadece bana cuma günkü extra çıkış sürpriz oldu.

Şimdi 12 13 kasımdan sonra ki oluşacak çıkışı bekliyorum.

Bu arada cidrasın sanırım, sana niye kırıldığımı bilmen lazım.

Morgana için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Sağol okudum evet gecmıs grafiklere bakmak acaıp faydalıymış yenı keşfettim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum