Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0717 02:18:07
EUR 34.7901 02:18:07
USD 32.4403 02:18:07
ALTIN ONS $2333.7900 02:18:07

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Öncelikle herkesin Cumhuriyet bayramını kutlarım. Bugün malum Türkiye piyasası kapalı fakat Avrupa piyasaları ve Amerikan futures ları hayli hareketli başladı. Altın ETF'lerindeki durum dün itibariyle görüldüğü üzere hafif bir yükseliş gerçekleştirdi. Bunun temel sebebi daha önce bahsettiğim seçim belirsizliği üzerine hedge yapılması. Bu belirsizlik kalktığında deflatif baskı ile beraber daha sert bir satış görme ihtimalimiz hayli yüksek. Bunun temel sebebi ABD'de teşvik paketinin geçmemesi ve gecikmiş bir teşvik paketinin birçok iflasları beraberinde getirecek olması ve bu iflasların bankacılık sistemi üzerinde bir baskıya yol açacağı. Tabi şu anda yazı tura atıyoruz aslında. Yani seçim 4 kasımda belli olmazsa altın yukarı hareketi güçlenecektir ancak belli olursa bir düşüşün gerçekleşme ihtimali yüksek. Daha önce de bahsettiğim 1820 ( ilk hedef) - 1750 (ikinci hedef) bölgeleri önümüzdeki haftalarda görülebilir. Ben kademeli olarak bu bölgelere kadar yayılmanın doğru olacağı kanaatindeyim. Diğer taraftan 1910 üzerine atması yeni bir ralli ihtimalini güçlendirir. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (18)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

CEYLO ()

Teşekkürler bol kazanclar dilerim

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası TL tarafında bir düzeltme gelmesi gerekiyor ancak bir şekilde yukarı gitmeye devam ediyor. Yukarıyı kestirmek kolay değil. 8.50'mi tepe, 9.00 mu yoksa 9.50'mi ? Bilemiyoruz. Ama bir noktada %7-9 düzeltme yapacaktır. Ancak fırsat maliyetini de düşünmelisiniz. YTD. İyi haftalar dilerim.

CEYLO için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CEYLO ()

Merhaba,
Sizce şuan tl ye çıkmak mantıklı mı?
Yada usd ye dönüp beklemek mı?

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Teşekkürler hocam @shaokahn saygılar ...

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yok unutalım demiyorum ve düşüşlerin hala alım fırsatı olduğunu düşünüyorum. Ancak beklediğimiz gibi bir rallinin gerçekleşmesi 2021'e kaldı diye düşünüyorum. Yani kısa vade de teşvik paketinin olmayışı, ülkelerin kapanması vs altına ket vurabilir. O yüzden sabırla beklemek en iyisi fırsat olduğunda maliyet iyileştirerek. YTD.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

O zaman yandık hocam ... O zaman 2000 seviyelerini unutalım diyorsunuz ... Çok büyük sıkıntım var ... :(((

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sorunlardan biri de o. Teşvik paketi onaylanacak mı ? Ne kadar büyüklükte olacak ? Ne zaman onaylanacak ? Özellikle son soru mühim. Şubat'a kalan bir teşvik paketi istediği kadar büyük olsun, birçok şirketin iflası, işten çıkarma, ekonominin sert düşüşüşe geçmesi demek. Deflasyonist krizin sertleşmesi demek. Bunlar geri döndürülemeyecek hususlar. Teşvik paketi seçim öncesi çıkmalıydı şimdi seçimlerde mahkemeye gidecek olursa çok sıkıntılı günler gelecektir.

0BeğenmedimŞikayet

dolarci03 ()

Seçim işi uzayacak gibi seçim işi uzarsa abd teşvik paketleride uzar

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Teşvik paketi onaylanırsa ONS için olumlu değil mi hocam ? @shaokahn

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Geçtiğimiz hafta yukarıdaki yorumda çekincelerimi ve Altın'ın neden güçlü kalabileceğini belirtmiştim. İlk seçim sonuçları tahmin ettiğimiz üzere Trump'ın önce olduğunu gösteriyor. Trump bunu çok güzel kullanarak hemen basın açıklaması gerçekleştirdi, usulsüzlük yapıyorlar kazandığımız seçimi almak istiyorlar diye ve mahkemeye gideceğini de ekledi. Böyle bir durumda altın güçlü tutunacaktır. Ancak önümüzdeki saatlerde yada birkaç günde sonuç netleşirse o zaman daha sert bir satış görmemiz mümkün. Dediğim gibi her iki yöne devasa hareketlere aynı endekslerde gördüğümüz gibi hazır olmak lazım. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Spyboot ()

hocam çok teşekkür ederim blom terminalde dahil hepsi ücretli veri akışı sağlıyor

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Maalesef bu programlar ücretli. Ben Bloomberg Terminal'den takip ediyorum. Bildiğim kadarıyla Thomson Reuters Eikon'da sağlıyor. Bir araştırın isterseniz. Selamlar.

Spyboot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Spyboot ()

bu giriş çıkışları nereden takip edebiliriz peki hocam

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sizin baktığınız GLD ETF'nin fiyatı. Burada genel itibariyle sadece o ETF değil diğer ETF'lerde dahil toplam giriş çıkışı görüyorsunuz. Farklı hususlar.

Spyboot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Mümkün. Biz yine de kötüye göre hazırlanalım da iyi gelirse seviniriz :)

Traderxxl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Spyboot ()

üstadım birşey sormak istiyorum bu eft lerin takibini spdr gold shares den bakıyoruz ben etf lerde 179 dan 176 ya düşüs görürken siz yükseldiğini söylüyorsuunuz acaba biz mi yanlış yerden takib ediyoruz

0BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Üstad paylaşım için teşekkürler...
Benim fikrimde dün gece itibariyle yukarı yönlü harekete başlayacağı üzerine netleşti yatırım tavsiyesi yapmıyorum...2000 Ler çok yakın ytd:))

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Herkes düşüş beklerken ters köşe yapabilme imkanları olur mu mümkün mü

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum