Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0739 00:11:22
EUR 34.9777 00:11:22
USD 32.5358 00:11:22
ALTIN ONS $2332.1000 00:11:22

Konu: Haftalik BTC Dominance Grafiği 21.10.2020

Değerli dostlar,

BTC hakimiyeti yani kısacası DOMİNANCE'i denilen ve potansiyel olarak şuan tersine dönmüş görünüyor ve haftalık şuan kilit bir seviyenin üzerinde kapanırsa, altkoinler için yıl sonu boyunca ve 2021'in başlarında azalabilir.. Altkoinlerden çıkıp btc 'ye geri dönen sermaye, finansın geri kalanıyla dalgalanırken, piyasa değeri açısından BTC'nin ve son gücün arkasında yatan sebep olabilir.. Altlar acı çekerken BTC DOMİNANCE'nin tırmanması, bu süreci eylem halinde açıkça gösteriyor olduğu, piyasaya girmeye başlayan kurumsal firmalar ve kurumsal para ile birleştiğinde BTC, kripto piyasasının geri kalanından daha iyi performans gösterebilir, ancak bunların tümü şuan grafikte gözüken Orta Bollinger Bandinin üzerinde bir haftalık kapanışa bağlı olduğudur.. BTC.D'nin BB ortasının üzerinde kapanabildiği Bollinger Bantlarının hesaplandığı HO geçmiş örnekler, ters yöne güçlü bir itişle sonuçlanmış ve arkasındaki alts kırılmış.. En son BTC hakimiyeti dağıldı ve altkoinleri geride bıraktı, 2019'da BTC'nin 13.880$'a kadar patladığı bir zamandı..

Piyasa değerine göre lider BTC bu sefer daha da yükselişe geçti ve yalnızca tüm zamanların en yüksek seviyesi belirlenmeden önce mücadele etmek için 12.000$'ın üzerinde bir direnç seviyesinin üstüne çıktığı ve şimdilik 12313.64$ seviyesini görmüş olduğudur.. Yatırım yapan eskiler bunu biliyor ve BTC.D'nin gösterdiği gibi sermayeyi altkoinlerden BTC'ye aktarıyor olabilir.. Şöyle birşeyde sözkonusu BTC'nin Ocak 2018'den bu yana haftalık 12.000$‘ın üzerinde kapanmadığını ve boğa piyasasının başlamış olabilme durumudur.. Son 2 haftalık mum, BB ortasının üzerinde kapandı, en iyi bir itme ve ortalama % 38'lik bir artışla sonuçlandı.. Benzer boyuttaki bir başka artış, BTC.D'yi % 73.02 - % 79.29 hakimiyetine bile kadar çıkarmasi olacaktir.. Böyle bir düşüş, 2017 kripto balonunun tamamını ve altkoinlerin fiyat artışı açısından yarattığı etkiyi tamamen silecektir.. Bu gerçekleşirse, BTC'nin değerlemesi yükselse bile, altkoinler daha da toz haline gelebilir ve bu yüzden stratejinize göre hareket etmeniz sizin faydanıza olacaktır grafikte de gözüken haftalık 50 MA seviyesi mavi çizgi ve bollinger üstbandinda kapanışlar yaptığı takdirde yükselmeye devam etmesi maalesef beklenebilir umarım burdan RED yer ve altlara canlılık gelir diyelim..

Yorumlar (10)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bir önce ki altyorum yanlış olmuş bu altyoruma bakmanızı öneririm, bilginize @616161 ..

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@616161 geçen hafta BTC DOMİNANS'i grafik üzerinden anlatmaya çalıştım, yazdım yorumladım.. BTC Dominans yükseliyor altkoinlerde ki bazı istisnai durumlar hariç yükseliş sergileyebilirler ama BTC dominans yüksekken altlardan pek bir cacık olmaz..

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC DOMİNANS geçen hafta altyorumda ki grafik üzerinde belirttiğim gibi haftalık kapanışın ardından hem MA20 hem de MA200'ü şuan onaylanmış durumda ve üstte dirençler 100 MA 63.04 ve 50 MA 64.36 seviyeleri yer almaktadır, umarım 50 MA seviyesinden bir RED yer ve düşüşe geçer haftalıkta bu seviyenin üstünde kapanışlar BTC'yi yükseklere altkoinleri de uçuruma sürüklemesi olacaktır.. Günlük grafikte ki şuan en önemli seviye ise şimdilik % 62.53 bilginize dostlar..

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC'de sorun yok, sorun sadece altlarda ve altlarda kalanın canı çıksın misali bir parmak bal veriyorlar acısını kat be kat çıkartıyorlar piyasa yapıcılarının işi de bu olsa gerek..

H2R için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

H2R ()

Merhaba kardesim açıklamaların guzel olmuş biraz kâr gordum çıktım bekliyorum ilerisi puslu gibi teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Günaydın kardeşim bir nebze olsun yardımcı oluyorsam ne mutlu bana.. Bu piyasa maalesef birçok şeye bağlı, etken olduğunu ve zamanla ister istemez herkesin tecrübe kazanacağı ama bir o kadar da bezdirmesi, yildirmasi ve sabırsız olanların sabirli kişilere kazandıran bir piyasa olduğunu bilelim.. Onun içindir ki en iyi analizi yapacak grafik öğrenerek piyasayı takip ederek ve en sağlıklı kararı verecek olan yine sizlersiniz diyebilirim..

Diyergani__21 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Diyergani__21 ()

Günaydın usdat bol kazançlar diliyorum size ve bu işte bir acemi olarak sizi takip ediyorum sayenizde bilgi ve tecrübe kazaniyorum . teşekkür ediyorum

0BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

Bekliyorum hocam yapacak bsy yok, su an ekleme yapip biraz al sat yaparak odemeleri cikaracak bsyler alabilir miyim diye danismak istedim.. tesekkur ederim..

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Şuan beklemek mantıklı gibi gözükse de BTC DOMİNANCE yükselmeye devam ederse altlarin daha da fazla ezilecek olmasıdır.. Eğer ki zamanınız ve aciliyeti olmayan bir meblağ ise ve çok zararınız varsa beklemeniz sizin için uygun olabilir BTC. D % 64 civarına kadar cikip ve buradan bir red yerse şayet altlara yeniden canlılık ve hareketlilikler doğacak ve BTC. D düşmeye başlayacaktır..

beliz0207 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

Merhaba hocam, emwginize saglik.. bizi daha beter gunler bekliyo anladigim kadariyla:( su an sermayeniz olsa izlemede mi kalirdiniz yoksa direnecegini dusundugunuz coin var mi?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum