Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0718 11:54:50
EUR 34.7154 11:54:50
USD 32.3665 11:54:50
ALTIN ONS $2339.0700 11:54:50

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş bir süredir geçtiğimiz birkaç hafta da gelen sert satışların düzeltmesini yapıyor. Daha önce de söylemiştim yeni bir ralli seçim öncesi çok zor görünüyor. Ayrıca Avrupa ve Amerika'da vakaların tekrar yükselmesi ve zayıf PMI'lar ekonomiye duyarlı olan gümüş için negatif baskıyı arttırabilir.

ETF pozisyonlarında alımların hayli azaldığını ve geçtiğimiz hafta büyük çıkışların geldiğini görüyoruz. Toplam ETF büyüklüğü de hafif hafif düşüyor bu çıkışların etkisiyle. Tabi bu bir gösterge fakat önümüzdeki günlerde satışlar bir nebze daha devam edebilir diyor bu grafik. Uzun vadeciler için bir anlam teşkil etmeyecek belki ama kısa vadeciler için aşağılardan tekrar bir alım fırsatı doğabilir.

Teknik anlamda 24.50 ve 26.20 iki önemli seviye. İlkini kırabilirsek düşüş trendinden bir nebze olsun kurtulmuş oluruz. İkincisini kırdığımız takdirde yeni bir ralli için kollar sıvanır. Aşağıda ise 19 ve 21 iki önemli destek seviyesi hatta son kaleler diyebiliriz. Eğer olurda bunun Altın a inerse artık düzeltme değil düşüş trendinden söz etmeye başlarız.

Benim şahsi fikrim aşağıdaki seviyelerin önümüzdeki haftalarda test edilebileceği yönünde. Ben bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendireceğim kendi adıma. Fakat şu an için agresif bir alıma geçmek için bir sebep görmüyorum. Bu arada bu bahsettiklerim gümüş ons için. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam günaydın ne oluyor bu gümüşe yeni bir çıkış başlıyor gibi mi

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

EVet o yüzden piyasa daha çok nakit geleceği beklentisini satın alıyor. Piyasalara dikkat ederseniz, bu yükselişin yegane sebebi Biden'in favori olması.

mt1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mt1 ()

Hocam şuan anketlerde biden önde oynuyor

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hem de çok büyük bir risk. Fakat demokratlar ve cumhuriyetçilerin başı açısı farklı. Zaten teşvik paketini reddettikten sonra Trump şu şekilde olursa hemen onaylarım diye geri çekilmek zorunda kaldı. Demokratlar biraz daha sosyal yaklaşıyorlar ve para musluğunu sonuna kadar açmak istiyorlar. Nitekim Biden gelirse doların çok daha hızlı düşeceğini göreceğiz ki bu altın gümüş vs için olumlu. Ancak Trump yönetimi daha odaklı ve küçük bir paketten yana. Analaşamadıkları husus bu. Ancak piyasanın algılarıyla oynayıp duruyorlar. Şimdi paketin çıkmayacağı netleşmesine rağmen şöyle olursa onaylarım, kazanırsam şöyle paket çıkarırım vs diye diye bir optimism aşılamaya çalışıyorlar piyasaya.

Lâ_Edrii için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ş_yılmaz ()

Eyvallah hocamm

0BeğenmedimŞikayet

Lâ_Edrii ()

Bu açıdan bakınca mevcut yönetim için risk değil midir teşvik paketini ertelemek sayın Shaokahn?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu konuya iki taraflı bakmak gerekiyor. İşsizliklerin artması FED'in en büyük korkusu. Dolayısıyla tüm araçlarını kullanıyor bu süreçte işsizliği azaltmak için, kullanacaktır da. Ancak kaçırılan bir nokta var. FED'in enflasyon yaratma gücü yok. Verdiği krediler bankalarda takılıyor çoğunlukla ve ekonomiye girmiyor. Enflasyon yaratma gücü olan kurum kamu. Eğer kamu harcarsa enflasyon doğar. Fakat teşvik paketinin geçmemesi ( en azından kısa vade de) deflasyonist baskıyı arttırıyor. Dolayısıyla sizinde dediğiniz gib piyasada daha az dolar ve daha yüksek işsiz göreceğiz. Özellikle 2. dalganın giderek büyümesi işletmeleri küçülmeye itmeye devam ediyor nitekim New York, Louisiana gibi eyaletler tekrar ekonomilerini kapatmaya başladı. Böyle bir durum altına ve gümüşe yaramıyor, çünkü nakit talebi artıyor. Yani kısacası bu iki perspektiften baktığınızda ons için negatif bir baskı söz konusu.. Selamlar.

Ş_yılmaz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ş_yılmaz ()

Peki hocam şirketlerin iflas edecegi gibi bilioruzki bu teşvik paketinin küçük ve büyük işletmelerde bir pay vardı bunula birlikte işten çılarmalar ve işsizlik oranın hızlıca yükselmesine sebeb olacak. Özelikle onsa çok etki edecek işsizlik oranın 2070 den 1860 a inmesinin enbüyük sebibi diye açıklamdı işsizlik oranın düşmesi şuan tam tersi bir durumvar. Biyandan dolar piyasadan çekilecek biyandan işsizlik artacak hangisi daha ağır basar sizce ons ne olur ne tarafı seçer.

2BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Teşekkürler yorumunuz icin.

1BeğenmedimŞikayet

Lâ_Edrii ()

Paylaşım için teşekkürler...

1BeğenmedimŞikayet

mt1 ()

Thank u @shaokahn

0BeğenmedimŞikayet

Jacobsaran ()

Günaydın, eline sağlık hocam.

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüşte dün yine sert bir satış gördük. Her ne kadar şu an itibariyle bir kısmını toparlamış olsa da haberlere çok duyarlı bir piyasa ile karşı karşıyayız. Deflatif baskının teşvik paketinin geçmemesi ile beraber artacağını düşünüyorum. Yani şirketler ve küçük işletmeler dolara ulaşamadığı müddetçe iflaslar gelebilir ve ekonomik göstergenin sembollerinden olan bakır gibi, gümüşte ciddi manada etkilenebilir. Ben daha önce bahsettiğim gibi yukarıda 24.50 aşağıda ise 21 (fakat ara bir destek olarak 23.20'leri) takip ediyorum. Düşüşlerin (19 seviyesine kadar) alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Karakoyunlu ()

23.9. iyi destekmis

0BeğenmedimŞikayet

GERİ_DÖNÜŞ ()

Teşekkürler hocam

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

CFTC verilerinden veya " Daily gold ETF flows" yazarsanız Google a muhtemelen sonuçlar çıkacaktır. Fakat gerçek zamanlı sonuçlara erişmek için finansal bilgi sağlayan kurumların sistemini kullanmak gerekiyor. Ben Bloomberg Terminal kullanıyorum fakat ücretli bir program maalesef. Selamlar.

GERİ_DÖNÜŞ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

GERİ_DÖNÜŞ ()

Hocam kolay gelsin bu EFT giriş çıkış Lara nereden bakıyor sunuz söylemiş tiniz fakat bulamadım o yazıyı

1BeğenmedimŞikayet

Lâ_Edrii ()

Paylaşım için teşekkürler...

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Grafikte bir hata yok :) Turkuaz rengi barlar günlük giriş - çıkışları gösteriyor. Gri olan gümüş ons fiyatı. Kırmızı renkli çizgi ise gümüş ETF büyüklüğü.

HammerSickle için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Sağol bilği için.

0BeğenmedimŞikayet

HammerSickle ()

Hocam yanlis anlamayin sizin bu grafiği çözemedim grafik tersten mi çözülüyor acaba merak ettim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum