Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0618 05:49:53
EUR 34.6221 05:49:53
USD 32.5834 05:49:53
ALTIN ONS $2407.9300 05:49:53

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Dolar

Kur konusunda artık olaya teknik bakmak bana biraz gereksiz geliyor. Sebebini de şöyle iki grafikte belirteyim. Birincisi bu grafik. Mavi çizgi FED'in para basması beyaz çizgi ise TCMB'nin. İyi mal kötü malı kovar diye bir tabir vardır ekonomide. Burada da her 91 birim dolar a karşı 388 birim TL olduğundan ve ana talep o 91 birimlik dolara olduğundan dolayı kur yükseliyor.

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Sayın Hocam, Gümüş ile ilgili bir değerlendirme rica edebilir miyim.

Etf durumlarını çok merak ediyoruz bu arada

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Aynı fikirde değilsiniz de " o fikriniz" ne onu açıklamamışsınız?

Urhike_34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Urhike_34 ()

Ben aynı fikirde değilim. Hatta bir arkdaşımız @usd_jpn çok güzel özetlemiş.
aynen kopyala yapıştır yapıyorum.

Yıllardır ucuz kur politikası uygulandı ne oldu sonunda herşeyi ithal eden bir ülke olduk
Içeride üretibileceğimiz yüzlerce ürünü ucuz kurla ithal etme yoluna gittik
Fabrikalar kapandı topraklar boş kaldı taşı sıksa suyunu çıkaracak yüzbinlerce genç memur olmak hayaliyle yıllarını harcıyor dersanelerde
Dünyada dolar bolluğu yaşandığı yıllarda ucuz kurla herşeyi dışardan alma yoluna gittik insanlar dışarıdan daha ucuza gelir korkusuyla üretimden kaçmaya başladı
Üç beş kuruş parayı bir araya getiren üstüne kredi çekti eve yatırdı arsaya yatırdı
Yani bütün kazanımlar dönüşü olmayan yatırımlara harcandı
Ucuz kurun sonu yoktur

https://yorum. altin.in/tum/dolar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1 ay kadar önce yukarıdaki grafikte bahsetmiştim. Artık teknik vs pek bakmamak gerekiyor. Yüksek para arzı, yüksek enflasyon, düşük faiz, TL'ye olan güven problemi vs TL'nin değer kaybetmesine sebep olan gelişmeler. Ancak kur artışının maalesef hanehalkı ve şirketler üzerindeki etkisi ciddi manada kötü. Sebebi şirketlerin döviz borcunun olması ve bu borçların günü geldiğinde kur kaç olursa olsun bir şekilde piyasadan döviz alıp ödeyecekleri. Zannedersem geçen hafta Ziraat Yatırım bu konuda bir rapor yayınladı ve Türk Telekom'un kur zararının 1 milyar TL olduğu yazıyordu. 3-4 sene önce aldığı döviz kredisinin sadece kur zararı 1 milyar TL siz düşünün diğer şirketleri. Hanehehalkı için ise ithal mala olan ulaşımın zorlaşması. Malum ithal girdi hayli yüksek dolayısıyla yüksek kur bu ürünlere erişimi zorlaştıracaktır. Devlet için ise aynı şekilde borcun yükselmesi söz konusu. Alınan krediler döviz ile ve bu krediler için ödenen faizler CDS'teki yükseklik nedeniyle hayli fazla. Dolayısıyla yüksek kurun hiç bir şekilde kimseye faydası yok. İlerleyen günlerde teknik bir düzeltme yaşanabilir ancak uzun vade de başta bahsettiğim gelişmelerde bir değişiklik olmazsa yukarı drift devam edecektir. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Teşekür ederim bilgileriniz için. saygilar

0BeğenmedimŞikayet

Nevkar1976 ()

Teşekkür ederim

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu tamamen sizin beklentinize ve yatırım stratejinize bağlı. O yüzden kendiniz için en iyisini siz bilirsiniz. Sattığınız takdirde ne alacaksınız? Yatırım planınız ne ? Tekrar yerine koymak istediğinizde kar/zarar durumunuz nasıl olacak ? Plan, beklenti vs gibi konuları düşünüp ona göre hareket etmelisiniz. Fakat ben kendi adıma doları hiçbir zaman yatırım aracı olarak görüp almadım. Neticede o da bir para birimi ve yıllık enflasyona maruz kalıyor. Doları ya yabancı hisse senedi, etf almak için ya da altın, gümüş, petrol gibi emtia alıp satmak için kullandım hep. O yüzden hangi amaçla alım satım yaptığınız önemli bence. Selamlar

Nevkar1976 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nevkar1976 ()

Dolarınız olsa bu fiyatlardan satarmıydınız

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hem gümüş hem de altın ile ilgili beklentimi dün sebepleriyle beraber detaylıca yazmıştım aslında. Deflatif baskı, fon ve etflerdeki negatif hareket, seçim belirsizliği vs kısa vade de değerli metaller üzerindeki baskıyı arttırıyor. O yüzden yeni bir ralli için henüz bir katalizör yok. Selamlar

Bağlayıcı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Usta gümüş için 20leri bekliyormusunuz hala. yani şöyle soykeyeyim 2000ler şuan için uzakmi

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

teşekkür ederim, hayırlı günler hayırlı kazançlar.

0BeğenmedimŞikayet

Guclu ()

Sayın profum saygılar

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dolar için aşağıda 7.30'lar önemli. O bölgeyi aşağı kırarsa ciddi bir düzeltme görürüz. Fakat yakın zamanda yönünü aşağı çevirmeye niyeti yok gibi. Dönüşü destekleyen hiçbir bilgi, opsiyon zinciri vs yok. O yüzden trade de etmiyorum, alım satım da yapmıyorum yalnızca üzülerek izliyorum... YTD. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

selamlar saygılar, doların yakın vade durumu hakkında yorumunuzu alabilir miyiz ? teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Maalesef öyle. Bunu diğer ürünlerden düşünün. Örneğin 10 elma 10 domates var. 1 elmaya 1 domates düşer. Ama eğer 50 elma 10 domates olursa 5 elmaya 1 domates düşer. Burada da mevzu benzer.

cladius için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

cladius ()

Para arzı sürdüğü sürece (sanırım türkçesi karşılıksız para basma) yükselmeye devam edecek o halde?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum