Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 21:47:41
EUR 34.8238 21:47:41
USD 32.3379 21:47:41
ALTIN ONS $2301.8900 21:47:41

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüşte fon lar hala net alım tarafına geçmiş değiller ancak sert satış yapmış da değiller. Burada fonların net olarak alım tarafına geçmesi bence oyun değiştirici olacaktır. Henüz bu anlamda bir emare olmasa da orta vade de alımların biraz da artacağını umuyorum. Bu haftaki enflasyon verileri önemli ve yakından takip edilmeli. Ben geçtiğimiz haftaki satışların bu hafta alım yönlü bir tepki hareketi oluşturacağını düşünüyorum. Bu bağlamda 24.50'ler önemli bir direnç oluşturuyor ve hareket o seviyelere kadar uzayabilir. Aşağıda ise son kale olarak bahsettiğim 21 ve 19'lu seviyeler bence çok önemli ve görüldüğü takdirde iyi bir alım fırsatı oluşturacaktır. Ancak beklemek istemeyenler hep söylediğim kademeli alım satım olayını düşünebilir. x 2x 3x 4x 5x şeklinde kademeli alımlar bence hem ortalama hem de cephaneyi uygun kullanma adına sizi rahatlatacaktır. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (11)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hayır mesela elinizde 1500 birimlik bir alım gücü var. birinci alım 100, 2. alım 200, 3. alım 300, 4. alım 400 ve 5. alım 500 birimlik şeklinde. Yani 5 seferde artan kademelerde. Böylece hem maliyeti azaltmış hem de elinizdeki cephaneyi doğru kullanmış olursunuz. Ama bunu artan kademelere değil de x x x x x şeklinde de yapabilirsiniz. Demek istediğim burada şu. Tek bir seviyeden tüm gücünle alım yapıp terse düştüğünde çaresizce beklemek yerine sistemli ve kademeli alım yapıp hem stresi azaltmak hem de doğru bir yatırım stratejisi oluşturmak. Satarken de aynı şekilde. Selamlar.

attila06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

attila06 ()

Kademeli x2x3x4x5x derken 15 parçaya mı bölüp alalım

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

üçkardeşler ()

saol baskan bilgilendirme için tsk

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Pazartesi günü yukarıdaki yorumda bahsetmiştim bu hafta tepki alımları göreceğimizi nitekim hareket beklediğim üzere 24.50 bölgesine yakın dönüş yaptı. Dediğim gibi yeni bir ralli ihtimalini KISA VADEDE düşük görüyorum sebebi de haftalardır yukarıda da bahsettim temel ve makro göstergelerdeki zayıflık. Ancak yarın ve Perşembe günü açıklanacak PMI verileri ve enflasyon beklentileri gidişatın seyri ile ilgili önemli olacak. Cuma günü veriler açıklandıktan sonra tekrar değineceğim. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Teşekür ederim

Gümüş_men1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Teşekür ediyorum acıklama için.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kırarsa bence 26.20 seviyesine doğru gidebiliriz. Fakat ben yeni bir ralli başlayacağını düşünmüyorum henüz. Tabi farklı gelişmeler olur onu bilemeyiz ancak eldeki veri seti satış hareketinin bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Selamlar.

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Örnek veriyorum diyelim 23 ons/dolar dan 100 dolarlık alım yaptınız ve 22.40 geldi buradan 200 dolar daha aldınız. sonra 22 geldi 300 dolar. 21.50 400 ve 21 geldi 500 dolarlık alım yapıp bitirdiniz. Seviyeleri ve miktarı tamamen örnek amaçlı verdim bu arada ama mantığı anlamışsınızdır sanırım. Satarken de aynı şekilde kademe yapabilirsiniz. Selamlar.

Kaço için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Ellerinize sağlık, elinde gümüş olan 24.50 takip diye anladım hocam, kırarsa yükseliş başlar mı

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_men1 ()

Kademeleri arttır diyor üstad 1k aldın düşerse 2k al

Kaço için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Abi x 2x 3x 5x pek anlayamadım açıklamanız mümkünmüdür acaba?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum