Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0715 12:07:45
EUR 34.7150 12:07:45
USD 32.3763 12:07:45
ALTIN ONS $2338.3050 12:07:45

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş'teki fon alımları yeni zirveler yapmamış olsa da yukarı yönlü gidişat devam ediyor. Bu da momentumun hala güçlü şekilde devam ettiğine işaret. Önümüzdeki dönemde de gümüşün altına göre daha güçlü tutunması muhtemel. Fakat bu noktalardan alım yapmak bana riskli geliyor. Dolayısıyla kademeli şekilde düşüşlerde alım yönlü işlem yapmak ya da altını n gümüşe göre daha iyi performans gösterdiği durumlarda altından gümüşe geçiş yapmak daha makul olabilir. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (24)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1 kontrat gümüş daha aldım. 26.39'dan. Bu arada 26.20 seviyesi kritik. Aşağı kırılması halinde hareket derinleşecektir. Aynı şekilde 1910 bölgesi de altın için önemli. Bu bölgelerin kırılması halinde uzun süredir destek olarak çalışan bu bölgelerde stoplar hızlı hızlı dökülecektir. Eğer tutunursa da parçalı alım düşünülebilir. YTD.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Opsiyon piyasası vadeli piyasadır. Bugün anlaşırsınız ama alım satım ileri bir tarihte belirlenen fiyat üzerinden gerçekleşir. Spot piyasa ise bugünkü fiyatların geçerli olup bugün gerçekleşen işlemlerdir. Spot piyasa çok dar bir piyasa vadeli piyasaya göre. Opsiyon bir kalem fakat daha futures, forward kontratları vs dediğimiz enstrümanlarda var. Bunlar çok derin ve araştırma gereken konular. Mısır, Soya, Kereste, portakal suyu gibi hiç aklınıza gelmeyecek ürünlerin bile vadeli piyasası mevcut. Aynı şekilde petrol, döviz kurları, hisse senetleri, endeksler, elfler vs vs. Piyasanın büyük kısmı bu enstrümanlar üzerinden döner. O yüzden ben sizlerler burada ETF, Opsiyon gibi verileri grafikleri ile paylaşmaya çalışıyorum ki fiyata dair bir çerçeve belirleyebilelim.

Gulbenc için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Güzel açıklama oldu sağolun

0BeğenmedimŞikayet

Gulbenc ()

Ayrıntılı açıklamanız icin tesekkurler. Opsiyonlu ve spot alim terimlerini ilk defa sizden duydum:) Opsiyonlu alim size göre düşüş ve kisaa vadede trade edeceğiniz, spot ise dip tabi ki yine size göre ve orta uzun vadeli alim diye algiladim, dogru muyum?

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Spot alım nedir hocam

0BeğenmedimŞikayet

architect ()

Destek noktaları kaçtır birkaç adımda? Şu an 6.42 veriyor. Teşekkürler

10BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Spot alım için de ayrıca fırsat kolluyorum. Fakat şunu açıklamam gerekiyor. Trade için almak, uzun vadeli yatırım yapmak, hedge yapmak, enflasyona karşı koruma için alım yapmak vs. gibi konular çok önemli. Hangi amaçla alım yaptığınız çok önemli. Benim opsiyon ile ilk alımı yapmamın sebebi trade amaçlı. Diğer bir sebebi de düşüşün ne kadar gideceğini öngörememek. Şöyle örnek vereyim. Spotta alım yapacaksam ben 100 ons gümüş alımı için 2700 dolar ödeme yapmalıyım (27 dolar farzederek) Diyelim düşüş geldi ve 22 dolara düştük. Benim burada zararım 500 dolar demek. Böyle böyle 26 ve 25'te de aldığımı düşünün zararım daha da büyüyecek ve sermayem azalacak. Ama opsiyon ile yalnızca 240 dolar pirim ödedim 100 ons için. Diyelim düşüş devam etti ve 15 dolarları gördü gümüş ve Ocak ayına kadar da yükselmedi benim zararım maksimum 240 dolar olacak. Ama diyelim çok sert düştü ve Ocak ayına kadar kendini toparladı ve 28 dolara yükseldi ben 200 dolar karda olmuş olacağım, gibi. O yüzden ilk alımları opsiyon ile yapıyorum. Fakat portföyümde gümüşte var yıllardır taşıdığım. Yeni alım için ise biraz daha izleyip tamam çok düştü dediğim noktada spot alımlara kademeli olarak başlayacağım. Yatırım kompleks bir konu. O yüzden portföy yönetimini çok dikkatli düzenlemek gerekiyor. Yoksa yıllardır biriken emekler 2 günde yok olup gidiyor. Çok uzun oldu fakat bu konuya da açıklık getirmek istedim. Selamlar.

Anestek için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Teşekkür ettim cevabınız için. Peki 25.50 li bölgeler gelirse spot alım yapmayı düşünüyormusunuz hocam. tşk

1BeğenmedimŞikayet

air_borne ()

Usta sizi takip ediyorum, ama yazdıklarınızın çoğunu anlamıyorum.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sorduğunuz için teşekkür ederim, yoğunluktan dolayı birkaç gündür bakamamıştım. Az önce opsiyon alımı yaptım. Spesifik olarak 15 Ocak 2021 26.5 Call opsiyonu aldım. Spot alımını henüz yapmadım. Biraz daha izleyeceğim. YTD. Selamlar.

Anestek için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Üstad gümüş öngördüğün gibi aşağı iniyor.26.50 geldi. Bir kaç mesaj önce 26.20 ve 25.50 bölgelerinden alım yapmayı düşünüyorum demiştin. Aynı fikir devam mı yoksa güncelleme var mı. TŞK

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Alım yapınca etiketler misin abi

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teknik anlamda hem gümüş hem de altın ağustos ayının başından beri devam eden üçgenleri yukarı kırdı dolayısıyla bu bağlamda her iki enstrümanın da önceki zirvelerini test etmesi muhtemel. Kırarsa yükseliş her ikisi için de devam edecektir. Fakat bu yükseliş henüz ETF ve Opsiyon piyasasınca doğrulanmadı o yüzden ben hala muallaktayım ve alım yapmadım. YTD. Selamlar

Bağlayıcı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Günaydınlar . ons için fikirleriniz değiştim sizce daha dusermi 18**kere yoksa devammi eder . teşekürler

0BeğenmedimŞikayet

es_ank ()

Hocam bir parça burdan gümüş alinirmi?

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Dogrudur hocam saygilar

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

3. seviye dahada aşağısı olur, yukarısı değil. O da 23 civarıydı zannedersem fakat oralar şu an çok uzak noktalar. Şimdilik bu ikisi o kısım için acelem yok.

Alixyz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alixyz ()

Gelmezse oralara 3. Bi seviye varmi belirlediginiz?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Doğrudur ben TL olarak takip etmiyorum, bir şey söyleyemeyeceğim o konuda. Selamlar.

Atakan_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Bu dediginiz seviyeler ay sonu olabilir eylül sonu. Şuan butun saglam hocalarimiz eylul 1 .2. haftasi 7ve. uzeri bekliyo hocam

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sat rakamından ziyade ben al kısmını takip ediyorum. O da 26.20 bölgesi ve devamında 25.50 seviyeleri. Bu iki seviye şu anda ilk 2 kademe için belirlediğim noktalar kendi adıma. YTD. Selamlar.

Yawuz_trad için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yawuz_trad ()

Sat sinyali sizce kac rakaminda gelir ve bizide haberdar edermisiniz ? Tsklr.

1BeğenmedimŞikayet

venomgt58 ()

Elinize emeğinize sağlık üstadım

0BeğenmedimŞikayet

es_ank ()

Hocam merhaba ben grafik anlamıyorum bir miktar almak istiyorum rica etsem bu grafik nediyor?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum