Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 01:31:48
EUR 34.9839 01:31:48
USD 32.2051 01:31:48
ALTIN ONS $2414.8350 01:31:48

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
Günaydın gümüş dostları, Geçen haftayı özetlemem gerekir ise; Bildiğiniz gibi gümüşe yatırım yapanlar olarak biraz sıkıntılı ve gergin bir hafta geçirdik, özellikle powel'ın konuşma yaptığı gün speğin sert satış- düzeltme hareketine maruz kaldık, Cuma günü sabah arkadaşlarımıza kısa vade günlük durumumuzu özetlemek adına gümüş ons 27.26 lar da iken biri üçgen ve biride yatay gümüş ons grafiği paylaşmış ve öngörüde de bulunmuştum, ısrarla ifade ettiğim ve cuma günü günlükte en üst direnç rakamı üzerinde kapanış yapmamız durumunda da artık haftalık dirençlerin hedefimiz de olacağını da ifade etmiştim, yükselen üçgen olarak belirttiğim grafiğin üst sınırına yakın ve biraz da üzerinde kapattık, bana göre gün ve haftalık kapanışımız gayet güzel ve pozitif oldu, yine cuma günü paylaştığım paralel grafikte de belirttiğim ilk direnç üzerine de atmış olduk.

Önümüzdeki haftaya gelince; özellikle gümüşün hareketleri grafikte belirgin olsun diye dört saatlik grafikte ağustos ayı başında geçmiş te bizlere bu günü işaret eden grafikte benzer bir oluşum- durum ifade eden ve yükselişte de yaklaşık 4 ons/usd lik hareket eden yeşil ile işaretlediğim noktaya dikkatinizi çekmeye çalıştım, tabi o zamanki koşullar ile günümüz koşullarının bir olmadığını, farklılıklar olduğunu, olabileceğini bilmekle birlikte 27.50 leri destek yapmamız durumunda (Bu durum önümüzdeki hafta netleşebilir diye düşünüyorum) speğin olası benzer hareketi yapmak istemesi ile de önümüzdeki haftalar da haftalık dirençlerin (28.1772-29.6423-30.8177) hedeflenebileceğini kendi adıma düşünüyorum, bu hedefler hemen gerçekleşebilir diye düşünmemeliyiz, zamana yayılacaktır. Tabi tekniğin yanında önümüzdeki haftalarda ons'lara olumlu veya olumsuz etki edebilecek temel etkenler olarak ekonomik veri ve açıklamalar ile jeopolitik risklerin de bu süreçte takibimiz de olması gerekmektedir, olası açıklamalar, veri paylaşımları ile gelişmeler duruma göre zaman açısından süreyi uzatabileceği gibi kısaltabileceğini de göz önünde bulundurmalıyız.Benim takip edeceğim ve kendimi bağlayan görüş, düşünce ve beklentimi teknik grafikte görebildiğim noktaları sizlere aktarmaya çalıştım, dikkate alıp almamak sizlerin karar ve takdiri, Alım- satım veya bekleme kararını arkadaşlarımızın kendi beklenti ve pozisyonlarına göre ayar lamaları kendi lehlerine olacaktır, paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir, insanım doğal olarak beklenti ve öngörülerim de yanılabilirim de. Tüm arkadaşlarımıza sağlık ve huzur dolu bir hafta sonu dilerim, kalın sağlıcakla. Saygılar.

Yorumlar (18)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Sağol. Hayırlı işler. Aynı düşüncedeyim. Gelince yine konuşuruz hocam. Hoşça kalın..

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Evet, sn. @Aynur1 arkadaşım, şu an ki düşüncem o doğrultuda, Bereketli kazançlar. :)

Aynur1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Hocam haftalık direnç ust seviyesi geldiğinde özel kuru çaliştiricakmısınız

4BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Cumartesi günü kısa vade için grafik paylaşmış ve direnç rakamları vererek öngörüde bulunmuştum, aynı noktadayım sn. @yücel_birsen arkadaşım, gözünüzden kaçmış olabileceği düşüncesi ile sizin için alt yorumda tekrar paylaşıyorum. Direnç Rakamlarından ilki çok kısa süre de gerçekleşti şimdilik diğer direnç rakamlarını beklemenin daha uygun olacağını düşünüyorum, şimdiden ileri vade rakamlar verip arkadaşlarımızın kafalarını karıştırmak istemem. kademe kademe ilerlemek te fayda va, rakamlar gerçekleştikten sonra değerlendirme yapıp bura da paylaşırım. Bereketli kazançlar.

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Gün aydın hocam. Verdiğiniz haftalık drençı bekliyorum. Size güveniyorum. İnş gelir.

Yeni bir mücadele başlatıyorsunuz. zor bir yola gıyorsunuz. Teşekkür ederiz. Amma çok kalabalık , yine çiçek sunan olur taş atanda.
bilyorsunuz sizin ve emek veren ustaların taşlanmasını hiç istemem. İnş üstünden gelebilirsiniz ve hep beraber site için çabalarız. İşinize vakfınıza engel olmama keyfinizi bozmama adınına kolaylıklar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

Trader_biri ()

Teşekkürler

2BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Şu an için uzun ca bir süre daha fed faizlere dokunmayacağını ifade etti, ons'lar fiyatlamasını da yaptı zaten. DXY'nin aşağı doğru inmesi tabi ki de onslar için olumlu, kısa vade için gün içi beklentimi bu gün sabah paylaşımım da ifade etmiştim, İyi hafta sonları.

Trader_biri için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Trader_biri ()

Acemi yatırımcıyım Fed Reel faiz düşerse dxy düşers onslar yukarı gitmezmi şu durumda faiz sabit tutuldu pazar açılış yönü belirlemez mi

2BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Güzel bir benzetme. :). Zaten dikkat ederseniz ben ve bir çok arkadaşımız hemen hemen tüm paylaşımlarımız da teknikte görebildiğimiz olası yön konusunda arkadaşlarımızı bilgilendirmeye, katkı sağlamaya çalışıyoruz, yoksa bırakın onslara etki edebilecek açıklama veya veriyi ya da jeopolitik riski bir twitin bile neler yapabileceğini geçmiş te çok gördük yaşadık, bu durumun tekrar olmayacağını- devam etmeyeceğini kimse garanti edemez tabi ki. Teşekkürler.

ladik55 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ladik55 ()

hocam nasrettin hocanın bi sözü var herkes aynı tarafa gitseydi dünyanın dengesi bozulurdu diye herkes yanılabilir 5 dk sonra bi haber gelir yukarı verdiginiz beklenti dibide görebilir aşagı verirken hiç olmadık yükselişlerde olabilir öngörü tabiki herkezinki ben aşagı beklerim sen yukarı illaki birimizin dedigi olacak 580 gitse çogu bugun başkasına saldırıp ensar hocam diye öveceklerdi dünya böyle malisef

1BeğenmedimŞikayet

Gulkcr ()

Tesekkur ederiz hocam elinize sağlık paylasimlariniz cok degerli.

3BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Dün benzer bir soruyu kıymetli bir arkadaşımız da bana sormuştu, aslında bir birine zıt olan( geçmişte biri yükselince diğeri düşen Borsa- tahvil- değerli metaller vb. ) enstrümanlar dünya da ki yoğun parasal genişlemeden payına düşeni almaya devam ediyor, edecektir diye düşünüyorum, daha önce ters hareket eden yatırım araçlarında benzer durum piyasa stabil hale gelene kadar devam edecektir.

Aynur1 için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Rica ederim sn. @ladik55 arkadaşım, sizlerin de ellerine sağlık, teşekkürler. Bildiğiniz gibi son zamanlarda gümüşün getirisi iyi olunca ve gümüşe yatırım yapan arkadaşlarımız da çoğalınca doğal olarak en kalabalık forum gümüş forumu oldu, tabi ki dönem dönem arkadaşlarımız arasında da istenmeyen ve arkadaşlarımızı, bizleri yoran tartışma, sataşma vb. gelişmeleri gördük, görüyoruz ve sanırım da bu tarz olaylar da bitmeyecek, dün üye arkadaşlarımız dan biri olan ve uzun yıllardır da bu forumda karşılıksız, yerinde görüş ve düşüncelerini paylaşarak bizlere katkı sağlamaya çalışan değerli arkadaşımız @Ennsar arkadaşımızın babasının vefat haberini arkadaşlarımız paylaştı ve ben dahil bir çok arkadaşımız da ensar hocayı tanımadığı halde sitemiz de olmasını özlediğim aile bireyi, aile ferdi, arkadaşı, dostu gibi çok yerinde ve kıymetli paylaşımlar ile ensar hocaya destek ve taziyelerini iletti, bir birimizi tanımasak bile olumlu- olumsuz görüş ve düşünceler de olsak dahi birey olarak öncelikle insan olmamızın gereği saygı- sevgi- hoş görü çerçevesinde incitmeden bura da kendi görüş ve düşüncelerimizi paylaşmanın bizlere inanın çok daha fazla katkısı ve yararı olacaktır diye düşünüyorum. Saygılar.

ladik55 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Teşekkür ederiz. Hocam abd borsaları o kadar iyi kapattı s&p 3500 üste oldu. Durum o kadar kötü ken borsaların coşması garip. Saçım yatlaşıyor. . Ve altın kısıtlamaları bunlar hepsı altın için ( gümüş içinde ) iyi şeyler doğru mu

1BeğenmedimŞikayet

zeren ()

Emeğinize elinize sağlık.. sizde sağlıcakla kalın..

1BeğenmedimŞikayet

ladik55 ()

hocam elinize saglık emek verip hergün bilgilendiriyosunuz inanın sizin yorum ve graflerinizi görünce tm diyorum uzman hocamda böyle diyosa diye bi rahatlıyorum arada canınızı sıkanlar olsada onlar için degil bizler için burda herzaman olun lütfen iyki varsınız işi bilmeyen arkadaşlar olarak sizi takip etse burdaki arkadaşlar zarar etmez

3BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Rica ederim saygıdeğer @ALONE_EAGLE hocam, sizinde çok güzel ve yerin de paylaşımlarınız var, ellerinize, emeğinize sağlık. Teşekkürler.

ALONE_EAGLE için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ALONE_EAGLE ()

Teşekkürler hocam emeğinize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum