Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0731 12:44:06
EUR 34.7741 12:44:06
USD 32.3826 12:44:06
ALTIN ONS $2315.9750 12:44:06

Konu: BTC 17.05.2020

btc , 14 Mayıs tarihinde sert bir yükseliş yakalayarak bir ara 9945.34$'a kadar çıktı.. 10.200$ ve 10.500$ arasında yer alan güçlü direncin kırılması çok kritik bir öneme sahip olması görünüyor.. Bu seviyeler aşılırsa eğer BTC'nin rekor tazelemesi işten bile değil.. Ancak BTC özelinde büyük resme bakıldığında, net bir direnç seviyesi karşımıza çıkıyor.. Neredeyse son 2 yıldır, çoğu zaman oradan geri dönen BTC, bir kez daha aynı dirence doğru 10K'i ve son test ettiği 10.074$ kısacası 10.100$'in üstünde tutunması ve bu bölgeyi geçtigi takdirde 10.200$-10.500$ arasında yer alan direncin, BTC için çok sert bir engel olduğunu da ve, buradan yaşanacak bir yükseliş ile o direncin geçilmesiyle birlikte, devasa bir ralli başlayabilir..

KRAL BTC, 10.200$ ve 10.500$ arasında yer alan güçlü dirençle birlikte, son 2 yıllık süreçte çokça karşılaştı.. 2018 yılından bu yana tam 6 kez o direnci aşmaya çalışan BTC, bunların 5'inde 10.500$'ı geçmeyi başaramadı.. 10.500$ seviyesi sadece geçen sene Haziran ayında aşıldı.. O dönem kuvvetli bir şekilde yükseliş yaşayan BTC, o seviyeyi kırdıktan sonra hızlıca BİTSTAMP'ta da gözüken 13.880$'a kadar çıkmıştı.. Kisacasi 13.880$ seviyesi, son 11 aylık dönemde BTC'nin gördüğü en yüksek seviye olarak halen geçerliliğini koruyor olmasidir..

BTC, 10.500$'ı aştığı tek seferde de 13.880$'a çıkmış varsayilabilir olsa da bu seviyeye gelmeden bazı direnç seviyelerini yine günlük olarak adım adım ve sağlıklı bir şekilde destek/direnç babında takip edeceğiz.. Nitekim 8 Mayıs günü yaşanan artışta da 10.074$ ve 10.027$ seviyeleri görülmüştü ve BTC, bu sefer o seviyelerin üstüne çıkmadan geri dönmüştü.. Sonrasında ise fiyatta blok ödülü yarılanmasından 1 gün önce sert bir düşüş meydana gelmiş ve BTC,  8.109$'a kadar gerilemiş düzeltme ve kar satışları gerçekleştirmiş olduğudur..

BTC şuan gayet iyi bir yerde sayilir ve yarılanma sonrası beklenen düşüş gerçekleşmedi öncesinde uyarilarimizi hep belirtmistim.. 10.100$ çok önemli bir seviye BTC, şu anda boğa sezonunda olabilir ve hala 13 Mart'tan itibaren yükseliş bilgesinde ve hala bir yükseliş sergiledigidir..

BTC bu hafta 9.112$ seviyesini bile görmüştü.. BTC'nin sergilediği bu hareket daha düşük seviyelerin görülmesinin yolunu açmis olsada ancak bununla birlikte alıcıların 9.000$'lık pivot bölgede bir satın alma baskısı yaşadıklarını ve bu hafta özellikle üstünde durduğum bu bölgenin önemli bir destek seviyesi olarak hareket ettiğini de belirtmem gerekiyor..

Yorumlar (29)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

btc68 ()

dostum iyi akşamlar btc yorumun nedir çıkalımmı

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@_Mechanical_Engineer altta ki yorumu iyi okumanı öneririm.. Şimdilik 9.000$ seviyesi çok önemli kirilirsa şayet 8K civarına gidebiliriz..

1BeğenmedimŞikayet

gokhanuras ()

Merhaba Tezos hakkındakii düşünceleriniz nedir 2.50 den aldım sizce neyapmamııı önerirsiniz

0BeğenmedimŞikayet

gokhanuras ()

Teşekkür ederim Bülent bey

bulent_esen için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Büyük ihtimal hepsini satarım bir aksilik olmazsa çünkü asıl yukselis BTC'de o da 14K'i gectigi takdirde başlaması olacaktır, benden yana varsa bir hak helal olsun kardeşim ne demek..

vetselcuk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

bulent_esen ()

tl ile de btc alıp, sonraki işlemleri usdt ile yapabilirsiniz komisyonsuz

engin64 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Laderis ()

usdt aldım hocam. btc artınca malum olarak usdt düşüyor

0BeğenmedimŞikayet

vetselcuk ()

Allah razı olsun hocam. Peki 10.5 ve 11.8k arası btcyi boşaltırken ethyide tamamen çıkacakmısınız çok meşgul ettim sizi farkındayım hakkınızı helal edin

0BeğenmedimŞikayet

engin64 ()

Oo keşke alsaydın biraz

Laderis için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Laderis ()

Hayır bekliyorum

0BeğenmedimŞikayet

engin64 ()

Hayırlısı aldınmı peki başka bi fiyattan

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bereketli olsun şimdiden 210$'in üstünde kalması 221$ ve en son test ettiği 227$'i test edecek olmasıdır.. BTC düşmesin yeter..

0BeğenmedimŞikayet

Laderis ()

ah be hocam ben alacaktım 9200 den elim gitmedi 9200 e :)

1BeğenmedimŞikayet

engin64 ()

Eyvallah kardeşim saol

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Parçalı, kademeli alım yapilabilir her ikisi içinde ama kısa vade de çok şey beklememelisin her an terse dusebilirsin, BTC'den dolayı bilgine..

1BeğenmedimŞikayet

vetselcuk ()

Çok teşekkür ediyorum hocam o halde toplamaya devam ?

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Ben aslında burada aldığım ve sattığım rakamları pek vermek gibi bir düşüncem olmaz, çünkü çok etkilenen arkadaşlar olabilir terse kalınırsa üzülmelerini istemedigimdendir.. BTC 10.500$'i geçerse CME'de ki GAP'i doldurmak isteyecektir o seviyede 11.800$ arasında orada ne var ne yok satmati düşünüyorum..

_Mechanical_Engineer için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

engin64 ()

Uyanığız ya al sat yapıcaz. sattım 9350 den geri aldım nasıl :)

0BeğenmedimŞikayet

Laderis ()

Hocama 9290 dan aldıklarınızı bozdunuz mu?

0BeğenmedimŞikayet

engin64 ()

Kardeş xrp veya tron düşünüyorum uygunmudur acaba

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Geçen sene Haziran'da 363$'i görmüştü ve zirvesi 1.400$ civari, altsezon başladığı zaman 400$ rahat görecektir şuan ETH'un önünde ETH 2 güncellemesi var ve Temmuz gibi kurumsal firmalarin alımları başlayacak, şuan alımlar uygun ve BTC dominans düştüğü zaman asıl o vakit altlarin nasıl bir devasa yükseliş sergiledigine şaşıracaksınız diyeyim.. Ama o altsezonu 3 seneden beri bekliyoruz bunu da söyleyeyim o zaman BTC bile konusulmayacaktir..

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Dostum mesajın, yorumun düşmemiş site de bazı yasaklı kelimeler var onları yazınca sayfaya düşmüyor ama sen kendi profiline girince sen gorebiliyorsun başkası goremiyor.. Ben bu konu da çok muzdariptim ve bunu buraya yetkililere kaç defa ilettim mail attım bir geri dönüş olmadı..

karaalemdar_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

_Mechanical_Engineer ()

Aynen Bülent dayıda saolsun alım satım yerlerini paylaşıyor çok faydalı oluyor. Ama sen aldım sattım gibi şeyler yazmayınca senin durumu merak ettim sen bay diplerden almışın 10 k direncine yakın bi yerde satasım var her seferinde ordan dönüyor. Ama satarız bu sefer de dönmez gider üzülürüm :)

1BeğenmedimŞikayet

vetselcuk ()

Hocam eth için temmuz ayı ve sonrasında 400$ ve üzeri rakamlar telafuz ediliyor sizin yorumunuz nedir teknik analizden ziyade genel olarak düşüncenizi merak ettim :) Eğer öyleyse bu rakamlar iyi alım fırsatlarımı yoksa dahada iyi fırsatlar görürmüyüz acaba?

0BeğenmedimŞikayet

karaalemdar_ ()

tekrar gönderdim
geldimi. bende yorumlar bölümüne düşüyo ama anlamamadım

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Ben şuan kısa al- sat yapmıyorum aldıklarım ve portföyümde olanlar mevcut BTC 5.100$ civarinda aldıklarım var ve sepette DOGE LTC ve ETH var.. WAVES almıştım en son zarar kes yapıp XLM alıp sattım şuan nakitte değilim kısacası.. @bulent_esen dayım da var daha ne olsun, fırsat bulduğumuz her an paylaşıma yoruma devam..

_Mechanical_Engineer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Yazdığın yorum herneyse maalesef düşmemiş bilgin olsun..

karaalemdar_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

karaalemdar_ ()

az önceki yazdığım yoruma cevap verirseniz sevinirim

1BeğenmedimŞikayet

_Mechanical_Engineer ()

Kardeşim eline sağlık öncelikle sitede grafik paylaşan tek kişi sen kaldın herkes adına teşekkür ederim . Lakin sen şuna yatırımın neler kaç seviyesinden aldın uzun vade yatırımcımısın al sat yapıyormusun merak ettim :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum