Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0734 09:08:04
EUR 34.8149 09:08:04
USD 32.4105 09:08:04
ALTIN ONS $2304.7150 09:08:04

Grafiği gönderen: HYL

⭐⭐HYL ()
Dolar
usd Grafikler 6
Kendiniz de daha fazla indikatör yorumu yapabilmek için sayfamdaki kısa basit indikatör bilgilerini okuyabilirsiniz.

Envelope MACD RSI

1H
Envelope de genelde band dışına taşan yerlerdeki alım satım fırsatlarını değerlendirir. Ben bunu MACD: yön ve RSI: Dip- Tepe değerleri açısından da kontrol ederek destekliyorum, teyid etmeye çalışıyorum. Bunun dısındaki band içinde kalan hareketler sınırlı oldugundan kar marjı da çok doyurucu olmuyor. Banka makas farkı Vergileri eklediğinizde 6,98 den sattığınızı 6,96 lara duştuğunde bile alsanız kafa kafaya geliyor. Ki burada da makas farkları ve vergileri düşündüğünüzde sıkıntı. Yani dip ve tepelerin birbirinden daha uzak mesafelerde oldugu yerlerde yapılan işlemler kar bırakmaktadır. Dar Band içinde sınırlı, dar hareketlerin tepe ve diplerini yakalasanız bile çok kar edici işlemler yapmış olamıyorsunuz.

YTD
Bol şans dilerim

Yorumlar (4)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Haklısınız. 10-15 Pips fark vardı. Kuçuk dalgalanmalarda bile kuçuk yatırımcılar kar elde edebiliyordu. Hem farklar 150-200 lere çıktı, bir de ustune vergiler geldi. Yani kazanç elde etmek için ta en diplerden yakalayıp uzun sure bekleyip taa tepelere çıkınca satmak lazım ki birşeyler kazanasın. Yoksa zor.

sessiz38 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Merhaba,
Bir yabancı dil kursuna başlamak istediğinizde sizi okuma, yazma ve konuşma açısından seviye tespit sınavına alırlar. Bu seviye tespit sınavının sonucuna göre de sizin bilginize göre ara bir sınıftan başlatmaya çalışıtlar.

Şimdi burada biri YTD nedir diye sorarken diğeri TEMEL ANALİZ ve TEKNİK ANALİZ ile ilgili şeyler soruyor. Biri daha yeni iken diğeri ekonomi iktisat mezunu veya bu ilerin içinde olan yatırımcılar.

Sorular da buna göre farklı olur. Bazen defalarca aynı şeyi ifade etmekten yorulup bunalıyorum. Cevap versen bir turlu vermesen başka turlu. Vermesen yıldızı var bizi kale almadı, versen bu niye boyle onuda açıkla şunu da gönder. Yani bu işin bir oluru bir ortası yok. Ben de buradaki insanlardan çok farklı değilim. Borsacı yatırım uzmanı yatırım danışmanı hiç değilim. Ama bilenleri takip ederek gerektiğinde sorup danışarak grafiklerde Türkiye de, Dünyada neler oluyor farkına varmaya çalışarak birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunun ekonomik bir karşılıgı da yok, ki ben boyle bir arayışta da değilim. Onu geçtim paylaştığın şeye bakıp bir beğeniyi bile çok görup bir de ukalaca sitem edip eleştirenler var. Valla ben daha iyisini yapanları takdir edip onlardan da birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Kararımı da kendim verip ona göre işlem yapıyorum.
Sözun özu, herkes kendini yetiştirsin, gözunu açsın. Yoksa burada av olur, elindeki tasarrufunu da zarara uğratır.

İyi akşamlar dilerim

Dolarado için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

sessiz38 ()

3-4 sene önce para çoktu vergi yoktu 15 bible işlem yapıyorduk güzel kar ediyorduk şimdi 1-2 kuruş makas ve vergi var al- sattan para kazanmak aslanın ağzından ekmek almaya döndü :))

0BeğenmedimŞikayet

Dolarado ()

Evet güzel bi aciklama örneklem olmuş. gecen gün eleştirmiştim ama aslinda bundan bahsetmiştim. tskrler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum