Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.1165 08:28:31
EUR 38.1305 08:28:31
USD 34.1246 08:28:31
ALTIN ONS $2622.1000 08:28:31

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Dolar
Arkadaşlar merhaba, Gümü takibinde olanlar için bilgilendirmedir.

XAG/TRY Güncel Kur:3.4123 4H grafikte görünen hedefini tamamlamış Flama Formasyon ve oluşum içinde olan Simetrik Üçgen Formasyonu bulunmaktadır.Formasyonun yükseliş yönlü kırılma bölgesi 3.4225 , düşüş yönlü kırılma bölgesi 3.3790 dır takip edilecek kritik fiyat bölgeleri düşüş ve yükseliş yönlü belirttiğim fiyatların üzerinde 4H ve günlük kapanış yapması durumunda hedef seviyelere gitmesi beklentimdir. Yükseliş trendi hedefi 3.7635 düşüş trendi hedefi 3.0680 dir. Bu formasyonda fiyatlar gitgide sıkışan bir alanda hareket eder. Simetrik üçgen hangi yöne kırılırsa trend hareketine o yönde devam eder fakat simetrik üçgen formasyonundan beklenen sıkışmadan sonra fiyatların mevcut trendin yönünde hareketine devam etmesidir. Üçgenin üst kenarı için birbirinin Altın da oluşan tepeler birleştirilerek bir düşen trend çizgisi çizilebilir. Üçgenin alt kenarını oluşturan dipler ise, birbirinin üzerinde oluşmaktadır. Dipler birleştirilerek bir yükselen trend çizgisi çizilir. Yükselen ve düşen trend çizgileri birleştirildiğinde bir simetrik üçgen şekli meydana gelir.

Simetrik üçgen formasyonu oluşmadan önceki mevcut trend eğer yükseliş trendiyse;
Aynı yükselen üçgenlerdeki gibi üçgenin içerisinde sıkışan fiyatın, yukarı yönlü hareketlerinin işlem hacmi düşüş yönlü hareketlerin işlem hacminden daha yüksektir. Fiyat iki trend çizgisi arasında ilerledikçe işlem hacmi daralır. Formasyon tamamlandıktan sonra fiyatın üçgen kanal yüksekliği kadar yukarı yönde hareket etmesi beklenir.

Simetrik üçgen formasyonu oluşmadan önceki mevcut trend düşüş trendi ise;
Fiyatlar üçgen içerisinde hareket ederken aynı düşen üçgenlerde olduğu gibi, düşüş hareketlerinin işlem hacmi, yükseliş hareketlerinin işlem hacminden fazladır. Fiyat iki trend çizgisi arasında ilerlerken işlem hacmi de fiyattaki sıkışıklığa paralel olarak daralır. Formasyon tamamlandıktan sonra üçgen kanal yüksekliği kadar fiyatın aşağı yön de hareket etmesi beklenir.

Çalışma formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. Grafikler üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

Yorumlar (17)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

3BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Beklenilen kırışmayı ne aşağı ne yukarı yapamadı abla yatay bantta seyrediyor farklı birşey görürsem yine bilgi veririm saygılar sevgiler.

Rüzgârın_aşkı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Zamanı geldi gibime geliyor ne dersin Aytaç kardeşim. 3 gün önce sanırım bir kademe alttan aldığını 3,38 küsur satmıştım. büyük parça duruyor. Bu grafiğin takibimde Sevgiyle

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

buhek ()

eksik olmayın hocamm

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim Burak kardeşim varolasın bol kazançlar dilerim saygılar.

buhek için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

buhek ()

aytaç hocam ellerine sağlık...

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Güçlü ihtimal katılıyorum. OBO oluşumdan ve o seviyelerdeki yatay hareketten de destekliyor aynı şekilde gram altında da ikili tepe değerlendirmem oldu 387.703 bölgesini 3 gündür olumlu şekilde kıramadı bu haftaki kapanışta dahil orada da tam diken üstü bir durum dikkat etmekte fayda var hayırlı geceler saygılar.

battıbalık için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

battıbalık ()

ters flama düşüş işaretçisi olur genelde . Bu olursa üçgen aşağı kırar. Altın ana belirleyici orada psar teknik yönü yükseliş olarak onaylamamış. Bir düzeltme gelir gibi geliyor bana. Açılışta dikkatli olmak lazım. üçgenin sonuna geldik kıracağı taraf yönü belirler. ama ters bayrak aşağı ihtimalini arttırıyor.

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın hocam 3 gün öne OBO oluşumu evet bende görmüştüm fakat kırılma olmadı bugün baktığımda farklı durumlar gördüm onları belirttim ehdef sevye analizde de belirttiğim gibi üçgen kanal yüksekliğinden ölçülmüştür grafikte göreceğin üzere falama fm tamamlanmış ve üçgen başlamış üçgeni değerlendirdim...

Gümüş için Aytaç_fb41 yorumu (3 gün önce) Cevap yaz
Arkadaşlar Gümüşte saatlik grafikte 3.3475 bölgesine geri çekilme olur ise 3.2390 hedefli OBO oluşumu, 4H de 3.3295 e kadar geri çekilme olur ise 3.6215 hedefli TOBO görünüyor ikiside sol omuz ve başları oluşmuş sağ omuz oluşumuna müteakip takip edilmelidir. Takip edenlerin dikaktine.

https://altin.in/aytac_fb41/4

battıbalık için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

battıbalık ()

ters bayrak var. Aşağı kırma olasılığı yüksek gibi. Bir arkadaşta obo oluşumu var diyordu.. Ben dip olarak dolar düzeltmesini hesaba katarak alt banda değebilir dedim. 2.96 fakat senin rakamda olası bayrak direklerinden mi hesapladın ?

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Allah razı olsun sizede.

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

sizede yüce gönüllü üstadım. çok teşekkürler. sağlıklı ve hayırlı geceler

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Rüzgârın_aşkı teşekkür ederim bende Mayıs 2. haftayı görmeyi bekliyorum etiket için elimden geleni yaparım inşaAllah her daim gönlünüze göre olsun bol kazançlar dilerim saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

emeğinize sağlık üstadım. nereye kırarsa izleyelim bakalım. sanki bir aydan az bir vakti kaldı gibime geliyor siz anladınız :) ne dersiniz. saygılar. etiketleme yi unutmayın hayırlı ramazanlar

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Hacıabi teşekkür ederim size de hayırlı geceler bol kazançlar dilerim saygılar.

Hacıabi47 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hacıabi47 ()

Elinize emeğinize sağlık, iyi geceler, saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Kısmettevarsaolur teşekkür ederim gönlünüze göre olması dileği ile bol kazançlar saygılar.

Kısmettevarsaolur için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kısmettevarsaolur ()

Elineze sağlık hocam allah bol kazanç versin

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum