Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 16:48:12
EUR 34.8238 16:48:12
USD 32.3379 16:48:12
ALTIN ONS $2301.8900 16:48:12

Grafiği gönderen: WAANTEED

⭐⭐WAANTEED ()
Ons

Olasılık olarak dünyaya meteor düşmesi ile aynı sahsi fikrim.

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

elifatih ()

Hocam ons u nasıl ve nereden alabiliriz?

sologuitar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

dora ()

Petrol geçen defa bu şekilde düştüğünde ardından ons altın da sert düşmüştü. bukez da ons altını toplamak için sert düşürürler mi diye korkmuyor deil insan.

0BeğenmedimŞikayet

61WOLF61 ()

hocam birşey soracagım petrol nasıl alabiliriz. düşmüsken bir sansımı deneyeyim diyorum tfx te yada kuveyttürk te trade plusta var mı

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

Bir sorum olacak ? Petrolün ucuzlaması altın çıkarma maliyetini düşürmez mi ? Yani 32 gram onsAltın 1689 dolara maliyetlenip piyasa fiyatlıyorsa şimdi daha ucuza çıkarılması daha düşük fiyata satilmasi anlamina gelmez mi?

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

Altin en azindan varil kadar yer kaplamıyor ayni senaryoyu altın için düşünemiyorum:)

7BeğenmedimŞikayet

sologuitar ()

Son olarak sunuda ekliyim. Bu gibi durumlardan anlıyoruz petrol gumus platin gibi emtialar küçük yatırımcının işlem yapmaması gereken yerlerdir. Çok düştü alayım işi küçüklerin harcı değil. Bu emtialar sanayi bağlantılı ve genelde büyük fon şirket ve işadamlarının hedge amaçlı işlem yaptigi emtialardir. Milletin gazına gelmeyin paranızı bu piyasalarda zitanbetmek yerine ailenizle yiyin :)

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

yorumlaman harika bilgi için teşekkürler:)

6BeğenmedimŞikayet

sologuitar ()

Olayi anlaşılması anlatayım. Negatif fiyatlama vadeli piyasada Mayıs vadede oldu. Petrolde vade sonu elinde long girersen uzlaşma yerine fiziki teslimat oluyor. Yani elindeki petrol kontratı kadar petrolü almak zorundasın ama bölgede tim depolar dolu. Petrolü koyacak yer yok. Trade için alanlar köşeye sıkıştı adam elindeki mali çıkarmak için panikle üstüne para teklif etmeye başladı sonra bu telif süreci açık arttırmaya dönüştü gibi bişi oldu. Nolursun elimdeki petrolü al sana üstüne birde para vericem dedi. En iyi teklif 40 dolardi :) yani 100 varillik petrolü koyacak depon olsa hem sana 100 varil petrol verecekler hemde petrol başına 40 dolar alıcaksın. Sonuç hem 100 varil petrolün hemde 4000 dolar paran olacak. Sonra o petrolü spot piyasada 26 dolardan satıp 2600 dolarda ordan gelecekti toplamda sıfır sermaye ile sadece depon olduğu için 6600 dolar para kazanacaktin.

WAANTEED için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

enessyldr ()

petrol 2-3 saatliğine ekside kaldı önemli olan tekrar eksiye düşüp kalıcı olup olamamasıdır ben 21.50den sell açtım sadece artık Allaha kaldık 21.50 den 0 olsa 5000dolar kar bırakacak

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

Petrol hic incelemedim bilmiyorum ama dünyaya bir korku vermiştir bu hareketi ile. Acaba dünya borsalarıda eksi açar mı :) artık bu saçma düşünce bile mantıklı gelmeye başladı:)

enessyldr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

Teknik olarak petrolu olanin borcu oldu :)

0BeğenmedimŞikayet

enessyldr ()

sadece 2-3 saat negatif oldu ama bir daha olmayacağı anlamına gelmiyor ki beklentim olacağı yönünde 21 dolardan sell açtım

1BeğenmedimŞikayet

sologuitar ()

Bildiğim kadarıyla faizden başka hiç bir şey negatif fiyatlanmadi. Afedersiniz ama b. kun bı bir değeri var şuan.

0BeğenmedimŞikayet

WAANTEED ()

Uzayda petrol gezegeni mi bulundu yoksa bir tarihten sonra petrol ile çalışan araçlara son mu veriliyor. Ama bu hareketten anladigim cok pis oyunlar döndüğü. Petrol 1700 lerden beri olmaya başladı acaba negatif hiç olmuş muydu?

1BeğenmedimŞikayet

M_can_ ()

Cevabı veren çok doğru söylemiş üstadim :)

1BeğenmedimŞikayet

sologuitar ()

3 hafta önce burada sormuştum ne olursa ons 1 dolar a düşer diye. Sadece 1 kişi altından oluşmuş bir meteor dünyaya düşerse diyip doğru cevabı vermişti.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum