Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 08:15:48
EUR 34.8238 08:15:48
USD 32.3379 08:15:48
ALTIN ONS $2301.8900 08:15:48

Konu: Gümüş Ons'un son 20 yılı

⭐⭐Analitik ()
Gümüş

Bundan tam 9 yıl önce bugünlerde; 2011 yılının Nisan ayında, gümüşün ons fiyatı 48 usd civarındaydı. Yani bugünkü değerinin üç katından daha fazla. Gümüş ondan sonra bir daha o seviyelerine yaklaşamadı. Değer kazanmasının önünde hep engeller çıktı. Gümüş de içindeki hırsını fevri hareketlerle gösteriyor olmalı. Aradan geçen süredeki getiri toplamına bakıldığında düşük gibi görülse de hep dalgalı bir ruh haliyle al- sat'a uygun bir metal oldu. Bunu Altın için söylememiz daha güç.

Bütün bu fırtınalı yaşamına rağmen son 20 yılda %212'lik değer kazanımı olsa da uygun seviyelerden al- sat yapabilen ve çılgın çıkışları gibi meşhur olan çılgın düşüşlerinden korunabilen yatırımcıların kazancı, bu oranın kat kat fazlası oldu.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Alsatgumus22 ()

2011 de 48 dalir mis

1BeğenmedimŞikayet

Keten_prens ()

1980 - 2011 arası bir fincan yaptı 2011 -2021 arasıda kulbunu bitirecek.. sonrasına bakıcaz ne aolacak.. kulp 50 dolarda kapanıyor..

_HERİ05_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tutumlu_ ()

Dedim ya sagdaki u yu gormusum panikle, seni gayet iyi anladım , gordüm. relax.

1BeğenmedimŞikayet

_HERİ05_ ()

sen okudunmu son 18 ayar sayfasina attigim grafik yorumunu

tutumlu_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tutumlu_ ()

Oradaki u yu gördüm . bu bildiğin takoz , abi bisey dyim heyecanım söndü. çoşku bitti :(

0BeğenmedimŞikayet

_HERİ05_ ()

sn @tutumlu_
:))

1BeğenmedimŞikayet

ALONE_EAGLE ()

Hangi grafik dostum göremedim

0BeğenmedimŞikayet

_HERİ05_ ()

sn @ALONE_EAGLE kartal dostum bu grafigi bi incele. derim

0BeğenmedimŞikayet

_HERİ05_ ()

neyse tatilden sonra konusalim
iyi gunler
UZMAN KARDESIM

1BeğenmedimŞikayet

_HERİ05_ ()

dunya bu grafigin pesinde
baska bir sayfa veya mekanda sende
bir inceleme yapariz
UZMAN KARDESIM

0BeğenmedimŞikayet

Molixmx ()

Paylaşım için teşekkürler . Etakarter engelledim sayfanın en çok yorumunu çelişki ile koyan adamın yorumlarının üstüne böyle paylaşımlar daha hoş site içerisinde.

Analitik için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Analitik ()

Platini, platin ile ilgili kimselerle değerlendirirseniz daha iyi olur. Benim bilgim olmayan bir emtia. Kaldı ki gümüş de temkinli olmayı gerektirecek durumda. Kur artmasına rağmen onu dahi TL bazlı gram fiyatına yansıttırmayacak kadar ons güçsüz davranıyor. Onsun bu durumu, yön verenlerinin şu an oluruna bırakmış olduğu izlenimini veriyor. "Hadi bakalım" dedikleri anda her iki yöne de fevri bir hareket yapabilir. Bu riski alıp almama konusunda karar veren siz olmalısınız.

Piyasalar deniz gibi: Bazen ufukta bir şeyler görünebiliyor bazen çok puslanıyor hava. Şu an emtialar, gidebilecekleri yere gittiler ve gümüş ons performansı yönünden sınıfta kaldı ise de birden herşey değişebilir. Gümüşle neredeyse kurdan ötürü buraları gördük. 18, x ons değerine dönemedi.

Dolarla mı TL ile mi gümüş alınmalı, diye bir soru vardı. Onu da sorunuzla birleştirmek isterim: Dolarla ons almak, çok akıllıca görünmüyor zira gümüş dolar bazlı ons değerlemesinde verimli değil, bu dönem. Umutla bu hareket bekleniyor sadece. Dolayısıyla dolarınızın dolar olrak kalması, en azından gümüşün düşme riskini aldırmamış olur size. Gümüş ne yaptıysa kurdan dolayı TL değerine yapıyor halen. Tabi ki dediğim gibi, sığ gümüş piyasasında herşey bir hamleyle sayılı saat içinde değişebilir. Bu da maalesef, bir yatırımdan çok bir kumara yaklaşılan anları da beraberinde getiriyor.

Sanıyorum, platin de benzer karakterde olmalı. Emtiaların amirali altın, şüphesiz. Gümüş, en azından aynı dönem TL performansı açısından altın yerine kendisini tercih edenleri, altın yaklaşık getirisinden mahrum etmedi ve korudu. İyi bir alternatif oldu, son birkaç haftada.

Mhsn66 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mhsn66 ()

hocam merhaba ben full gümüşteyim de uzun yatırımcıyım acaba gümüş mü daha çok getiri sağlar platin mi ? bi hesap yaptım gördüğü en yüksek noktalara gelirse platin daha karlı oluyor

0BeğenmedimŞikayet

Pinky62 ()

Gümüş birgün çıkıp bir zamanlar o küçümsediğiniz teneke dediğiniz aşağıladığınız o maden varya o benim diyecek ve bunu yapanlar gümüşten özür dileyip eteğini öpecekler:)) Buda gümüş dizisi:)

0BeğenmedimŞikayet

tvural ()

Güzel bir yazı yerinde bir tespit olmuş yazınız hayırlı kazançlar diliyorum bu vesile ile bütün herkese arkadaşlar :)

0BeğenmedimŞikayet

Eymeren ()

Guzel tespit

0BeğenmedimŞikayet

tutumlu_ ()

Valla tam bir mitoloji anlatı diliyle anlatmıssiniz, emtialara aşk ilan etmediğiniz kalmış. anlatim dilinize hayran kaldım.

9BeğenmedimŞikayet

Analitik ()

Mitolojik dönemlerden beri altın da gümüşte insanoğlunun vazgeçilmez güç, yatırım ve ticaret araçlarından. Dünya üzerinde onlardan daha gerçek ve sağlam başka bir yatırım aracı yok gibidir. Ölümlülerin dünyasında ölümlü ülkelerin para birimleri de ölümlüdür. İşte bu yüzden, tarih boyunca altın isanlığın güneşi, gümüş ise ay'ı olmuştur. Güneş olduğu yerde duran "ağır abi" iken ay "fır fır dönen, uzayın afacan kürelerindendir".

Şu da bir gerçek ki bu emtialar, kendilerine gönül vermiş yatırımcılarının kişilik özellikleri ile de benzerlik gösterirler genellikle: Riski sevmeyen, kanı biraz daha ağır akan ve fakat gücü, makamı, statüyü sevenler altına yakınken gümüş kendi gibi biraz uçarı, sağı solu belli olmayan, riski seven, durağanlık yerine yüksek nabzı tercih eden, lunaparka en aşağısından gondola binmek için giden kişiliklerin emtiasıdır genellikle. Böyle olmayanlar da bir süre sonra gümüşle yollarını muhtemelen ayırırlar.

Emtia, insanın sosyal yaşamının bir eski bir parçası ise, şüphesiz onun da binlerce yıl içinde insanın mayasından aldığı bir ruhu, karakteri olmalı. Ne dersiniz? :))

tutumlu_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tutumlu_ ()

Bi an kendimi mitoloji filmi izlerken hikayeyi anlatan kisiyi dinliyor gibi hissettim .. sizde altini değil gümüşü kahraman gören kahramanlardansınız.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum