Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0724 06:36:27
EUR 34.6776 06:36:27
USD 32.3134 06:36:27
ALTIN ONS $2319.3350 06:36:27

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Sterlin
Arkadaşlar merhaba;

XAG/TRY Güncel Kur:1.3150 1 nolu grafikte göreceğiniz üzere saatlik grafikte görünen İkili Dip Formasyonu (1 nolu bölge 3.2455) bu bölge daha önce teyit edilmiş bir destek noktası olabileceği gibi trend durumlarında da oluşabilir, ya da önemli ekonomik gelişmelerin fiyatlara yansıdığı seviyeler de olabilir. Buradan geri dönen fiyat kısa süren bir toparlanma sürecinden sonra aynı seviyeye geldiğinde tekrar hareketine devam edemeyip geri dönüyorsa ilgili seviyenin önemli bir destek noktası olduğu teyit edilmiş olur yani ikinci kez aynı seviyeye geldiği (3 nolu bölge 3.2455) bölgesidir. Fiyatın iki kez kırmayı denediği noktalar dipleri, iki dip arasında yükselmeyi denediği son noktadan çizilmiş yatay bir çizgi de (0-2 ve 4 nolu 3.3020 bölgesi) omuz hizasını oluşturur aynı zamanda bu bölge formasyon kırılma bölgesidir. Omuz çizgisi diye belirttiğim bu önemli bölge yukarı doğru kırıldığında, ilgili seviyenin üzerinde 4H ve günlük kapanış yapması durumu izlenir bu şekilde formasyonun çalışması gereklidir yani formasyon çalışmış diyebiliriz. Omuz çizgisi üzerindeki yükselişler zaman zaman hızlı ve kesintisiz olabilir. Omuz bölgesinin yukarı kırılması durumunda formasyon hedefi olan (5 nolu 3.3585 bölgesi) nin fiyatlanması beklentimdir. Burası ilk hedefimiz ayrıca geçtiğimiz günlerde paylaştığım 2 nolu grafikte göreceğiniz Yükselen Üçgen Formasyonu bulunmaktadır. Formasyon kırılma bölgesi olan 3.1340 bölgesinin yukarı yönlü geçilmesine müteakip 4H ve günlük kapanış yapması durumunda formasyon hedefi olan 3.7340 bölgesinin fiyatlanması orta vade beklentimdir. Yükselen Üçgen Formasyonunda her dip bir önceki dibin üzerinde olacak şekilde bir yükselen trend hareketi gözlenir trendin tepeleri birbirine yakın seviyelerde oluşmaktadır. Dipler birleştirilerek bir yükselen trend çizilir. Tepeler yakın seviyelerde oluştuğu için tepeleri birleştiren çizgi düz bir çizgidir beyaz ok işaretleri ile gösterdim. Üçgenin üst kenarı, birbirine yakın seviyedeki tepeleri birleştiren düz çizgi alt kenarı ise yükselen trendi çizgisinden oluşmaktadır. Dipleri ve tepeleri birleştiren iki çizgi kesiştiğinde bir üçgen şekli meydana gelir. Fiyatlar üçgenin içerisinde sıkışırken işlem hacmi de gitgide daralmaktadır. Formasyonun tamamlanması için fiyatın üçgenin üst kenarının üzerine yükselen bir hacimle çıkması gerekmektedir. Formasyon tamamlandıktan sonra yükseliş hareketi başlar yükseliş hareketi devam ederken gelen kar satışları düzeltme hareketine neden olabilir. Düzeltme hareketlerinde yaşanan geri dönüşlerde işlem hacminin daraldığı gözlenir.Yükselen üçgen formasyonunun hedefi tespit edilirken üçgenin yüksekliği ölçülür. Formasyon tamamlandıktan sonra hedeflenen fiyat seviyesi üçgeninin yüksekliğinin boyu kadardır... DEMİŞTİM ve trend beklendiği şekilde devam etmektedir öncelikle 3.3585 bölgesinin fiyatlanmasını bekleyelim farklı birşey görür isem yine bilgi veririm. Çalışmalar formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. 2 nolu grafikte 1.2920 hedefli 4H Flama Formasyon görünmektedir açıklamalar grafik üzerinde mevcut. Grafikler üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

1- Saatlik Grafik İkili Dip Formasyonu (3.3585 hedefli)

2-4H Grafik Yükselen Üçgen Formasyonu (3.7340 hedefli)

2

Yorumlar (25)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Güncel değerlendirme yaptığımda bilgi vericem grafiklerim bölümünden son çalışmalarıma bakabilirsin.

Waratilla için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Waratilla ()

Üstat Tl de kaldım, bir kaç kez alım fırsatı verdi lakin, giremedim. Güncel Gbp Gümüş Altın yorum var mı Sayfanda bulamadım. Senin yorumuna önem veriyorum. 1 ayda kardayım cepte Allah razı olsun

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Polis55 ()

Aytaç Hocam saatlikte Alçalan üçgen mi var parite de aşağılara iner miyiz?

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Amin inşAllah teşekkür ederim. Allah sizlerden de razı olsun.

Umutsuz_yolcu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Umutsuz_yolcu ()

Hocam sabrınız daim olsun. Allah razı olsun.

1BeğenmedimŞikayet

Egeatahan ()

Amin üstadım cümlemize bol kazançlar sağlıklı günler de kullanmak nasip olur inşallah.

3BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Ege bol kazançlar dilerim saygılar.

Egeatahan için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Egeatahan ()

Emeğine sağlık @Aytaç_fb41 hocam.

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Allah sizlerden de razı olsun bol kazançlar dilerim saygılar.

$Amisos55$ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

$Amisos55$ ()

Eline saglik hocam. ben okurken yoruldum. sen yorulmadan yazmissin. Allah razi olsun

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim_halil33 ()

tamam şimdi anladım, belki sizin ve anlayan arkadaşlar için biraz komik oluyor sorularımız ama sabrınız için teşekkür ederim ?

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın İbrahim 2. Grafik zaten çalışıyor devam eden grafiktir 1. grafik için belirttiğin seviye formasyon oluşum seviyesi dediğiniz gibi değil. 3.3020 altında kalmamalı kalırsa formasyon bozulur.

ibrahim_halil33 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ibrahim_halil33 ()

@Aytaç_fb41 bey öncelikle elinize sağlık. ilk grafikte kar satışları yada aksi bir haberden ötürü 3.2455 in altına, ikinci grafikte ise 3.1340' ın altına düşmemesi gerekli değilmi. doğru anlamışmıyım

0BeğenmedimŞikayet

AltınXYZ ()

Çok teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

FM gördüklerim şuan yükseliş yönlü trend mevcut farklı birşey görür isem onuda ayrıca belirtirim.

AltınXYZ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AltınXYZ ()

Aytaç hocam sizde ikinci sert düşüşü bekliyormusunuz

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Eyvallah kardeşim saygılar sevgiler bizden varolasın.

buhek için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

buhek ()

hepimiz için aytaç üstadım, saygılar, sevgiler ... allah büyük, zaten akif hocanın dediği o büyük resim olursa, "balla kaymak" :)

0BeğenmedimŞikayet

Tiger_ ()

Tşkler hocam

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Kısmen evet öyle de diyebiliriz güzel tespit sayın Tiger.

Tiger_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Burak kardeşim gönlüne göre olsun her daim canını sıkma iyi olur inşAllah.

1BeğenmedimŞikayet

Tiger_ ()

Hocam elliot grafiğine de cok benzememiş mi sizce

0BeğenmedimŞikayet

buhek ()

ve hocam ellerinize sağlık tabiiki :=)

0BeğenmedimŞikayet

buhek ()

bu canına yandığım AG. si ben çıktım diye daha da yükselirse artık ayıp eder ( terste olanların hepsi kurtulsun inşallah)... ben gbp ye girdim diye bu gbp daha da düşerse, o boris'i allah bildiği gibi yapsın, iyileşmesi bir işe yaramadı demektir... hmmss

0BeğenmedimŞikayet

M_can_ ()

Üstadım emeğine yüreğine sağlık. Saygilar

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum