Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0773 03:18:38
EUR 34.8219 03:18:38
USD 32.2993 03:18:38
ALTIN ONS $2347.7200 03:18:38

Grafiği gönderen: HYL

⭐⭐HYL ()
Dolar
usd grafikleri

EMA' lar

1H

4H
YTD
Herkese bol şans dilerim

Yorumlar (12)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Asekan_ ()

diline sağlık hocam samimiyet ile çok çok teşekkür ederim. saygılar.

HYL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Şu anki değerler 6,66 larda geziyor zaten. ancak EMA larda Bollinfer ve MACD RSI larda aşağıya gidiyor diye bir işaret yok. Saatlik RSI larda tepelerde. Bu demektik ki kısa vadeli gunluk al sat yapanlar kar görurse kademeli olarak çıkabilir gibi gibi.

YTD
Bol şans dilerim.

Asekan_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Hiç bir zaman full işlem yapma. Ben de kaç defa işlem yaptım kaç defa yanıldım. Parçalı işlem yap. Çok acemiysen 10 parça orta halli 4 veya 5 parça iyi isen 3 parça gibi. Zaten işlem yapa yapa öğreniyorsun tecrube ediyorusun. 3 ay da çok uzun bir zaman değil. Bir terste kalırsın zararı kurtamak için 6 ay bir sene bekleyenler oluyor. Buradaki meblag uzun bir sure ihtiyacım olmayacak kenara ayırdığım paranın bir miktarı. Onuda değerlendirmeye çalışayım dediğin bir para olmalı. Yoksa bir terste kalırsın 3 ay sonra gunu gelir ucuza bozdurmak veya o anki değerden pahalı doviz almak zorunda kalacağın duruma duşersin dikkat et.
YTD
BOL Şans dilerim.

Asekan_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asekan_ ()

tekrar baktgım da . 6,7.. ve 6,5.. 6,55 arası kırılma ve direnç.. teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

Asekan_ ()

merhaba hocam ; usd- tl grafiklerini tekrar kontrol ettim. direnç ve kırılmaları 6,72.. 6,52.. gibi gördüm. hatam varsa düzelt teşekkür ederim. birde full tl geçtim tam önümü göremediğimi düşünerek 3 ay gibi bir zaman dilimim var elimdeki tl değerlendirmem adına.. bu süreçte nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. tabiki de ytd. değil. çok çok teşekkür ederim.. hayırlı günler.

2BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Teşekkürler. Öğrenmek güzel şey. En azından ne yapacağınızı kendiniz kestirebiliyorsunuz. Hatası gunahı sevabı da kendinize ait oluyor. Kimseyi suçlamak zorunda kalmıyorsunuz. Ama akıllı uslu bilerek yorum yazanları da takip etmekte yine fayda var. Kendi bildiklerinizle birleştirip kendi aksiyonlarınızı alırsınız. Zaten yorumlarda kım bilerek yazıyor kim saçmalayıp desteksiz atıyor üç aşağı beş yukarı belli oluyor. İyi bilenler de yanılır ustadlar da yanılır bo doğal. Önemli olan yanılma payınızın doğru işlemlere oranı. Yani 10 aksiyonda 6 doğru işlem yaptıysanız bu bile çok iyi. Parçalı işlemlerde zarar miktarı az olur bekleme süresi az olur, altan alıp ortalama duşurme imkanı olur parite yapıp ortalama duşurme imkanı olur tecrube de çok olur.
Bol şans diyelim.

Volkanata için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Volkanata ()

ne şelaleciler ne fişekciler bizim gibi acemilere sizin gibi öğretenler lazım

0BeğenmedimŞikayet

Hurşit8231 ()

Sizde kendinize iyi bakin sağlıkla kalın

2BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Karşılıksız birşeyler öğretmeye çalışıyorum. Aslında isteğim. grafik çizemelseler de grafik okumayı becerebilsinler. Başka saçma sapan yorumlara aldanıp hatalı işlem açmak yerine kendi öngöru önsecilerini ve grafik okuma bilgileri ile yogurup öyle ilerlesinler. O zaman kimseye de bana yanlış işlem yaptırdın sitem etmezler ayrıca kendi değerlendirmelerinde isabet oranları attıkça boşa sallayanların desteksiz attıklarını çok daha iyi anlayacaklar. Bu aşamaları geçsinler sonra merak edenler bu grafikeler nasıl oluşturuluyor daha kolay oğrenirler. Bir seviye de boyle ilerliyorlar. Daha sonra merakla her grafiği inceleme hissiyatı oluşuyor. Kendinize iyi bakın bol şans dilerim.

Hurşit8231 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hurşit8231 ()

Üstad sizin dün geceki saatlik paylasiminizdan alintidir.

Yorumunuzu arkadaslarinda okumasını istiyorum.
Gerçekten yön bulmayı kolaylaştırıyor. Paylasiminizdan dolayi teşekkür ediyorum.

Sağlıkla kalın.

Hyl envelope hariç 1saatlik ve 4saatlik bakış;

1H yani 1 saatlik grafikler kısa sureli al- sat işlemleri yapanların tercih ettikleri izledikleri grafiklerdir. 4H yani 4 saatlik grafikler ise biraz daha orta vade işlem yapanların terçih ettikleri grafiklerdir. Neden ben her ikisini de aynı mesaj içinde paylaşmaya çalışıyorum ozaman? Her iki farklı gruba hitap etmek için değil. Benim bu şekilde paylaşma sebebim 1 saatlik grafikler 4 saatlik grafiklere göre bazı işaretleri önceden haber verir. Bana göre de dikkat çektirir tabiri caiz ise huylandırır. Ancak bir de olumsuz mu diyelim hoş olmayan mı diyelim hangisi uygunsa bir tarafı vardır 4 saatlik diilimin sonucuna gelene kadar 1 saatlik grafikler 4 defa farklı yön farklı davranış sergileyebilir. bir adet 4 saatlik grafik 4 tane 1 saatlik grafiğin ortalamasıdır aslında. Boyle düşündüğünüzde anlık değişimler beni ilgilendirmez ben sadece genel gidişata bakarım derseniz sadece 4H grafikleri izlersiniz daha az yanılma payınız olur. Ama 1 saatlik grafikleri izlemediğiniz için aradaki bazı şeyleri de kaçırmış olursunuz.

3BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Merhaba, Valla en son bir yorum paylaşmıştım burada yarım safa filan uzunlugunda.
Ben grafik çizmeyi bilemeyenleri bir kenara koyup en az grafik okumayı becerebilecek kadar bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Kendim okudum izledim çizilen her grafiği anlamaya çalıştım (Ki onlar benim gib elips koy işaret et tam şurası önemli vs bile demediler). Sonrasında bunlar hakkında kısa özet hangi indikatör ne davranışları sergiler bunlar ne anlama gelir, nasıl yorumlanır diye sayfamda herkesin anlayabileceği şekilde basitçe yazdım. Lütfen en azından okuyun, toplu halde öğretici olarak orada duruyor. Sadece EMA ları okuyup 1H 4H grafiklere baksanız oradan bile bilgi sahibi olursunuz. Bollinger Bandı, MACD, RSI bunları okusanız nerde grafik görseniz bakar kendi fikrinizi olusturusunuz. Bu da mı yetmedi açın bu zamana kadar paylaştığım grafik yorumlarını okuyun nasıl yorumlamışım. Vallahi çok zor değil. Ben toplayıp özetleyip sayfama ekleyip defalarca aynı şeyleri soranlara defalarca anlatmaktan yoruldum. Biraz kendinizi geliştirin. Siz kendiniz yorumlayıp saonra bana sorun ben daha mutlu olacağım. İstiyorum ki burada atıp tutup sallayanların lafına bakmaktan sa kendi tahmin ve öngöru bilgilerinizi geliştirin sonra bana dua mı edersiniz her grafik paylaşımımda like mı gönderirsiniz sitem mi edersiniz kendinizin bileceği işler. Öğrenin, Öğrenin, Öğrenin.

Bol şans dilerim.

barbaros35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

barbaros35 ()

üstat çok beğenerek izliyorum yorumlarınızı çok teşekkürler , tam grafik okumayı çözemedik kısa bir yorum alsak , syg

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum