Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 12:09:46
EUR 34.9839 12:09:46
USD 32.2051 12:09:46
ALTIN ONS $2414.8350 12:09:46

Grafiği gönderen: Black_eaglE

Tekrar Merhabalar arkadaşlar.Dün dolar aldırmadım.Israrla alalım mı diyenlere de 6,1220 ve aşağısı gelirse parçalı toplanır dedim.Velhasıl dolar/TL düşerek 6,0350 seviyesine kadar iğneleme yaptı.Fed'in faiz indirmesi bu düşüşte başrol oynadı.Netice itibariyle düşüş öncesi alım yapmayanlar kazanmış oldu.(Bazen alım yapmayarak ters pozisyondan kalmamak da bir kazançtır :)
Şimdi Usd/Try'yi genel olarak değerlendirmek gerekirse, an itibariyle aylık destek seviyemizin üzerindeyiz.Haftalık ve günlük desteklerimizin de Altın da seyir ediyoruz.Yani kısa vade Usd/Try de negatif görünüm devam etmektedir.Peki ne zaman bir düzelmeden bahsetmemiz gerekir? ancak ve ancak 6,14 olan haftalık destek seviyemizi yukarı kırdığımız zaman.Dünkü düşüşte piyasa anında ucuzlamış doları topladı farkındaysınız.Nedeni çok basit; iç ve dış belirsizlikler.Yani TL'ye hala güven sıfır.Yarın da TR/RUSYA görüşmesi var malumunuz.Dolayısı ile dolar/tl bu yüzden sağlam toparladı.
Peki bundan sonra ne olacak? İlk başta teknik olarak sizi şunu şöyleyeyim; dünkü düşüş aynı zamanda 5,8550-6,2588 bandının bir düzeltmesiydi arkadaşlar.Grafikte de gördüğünüz üzere 6,2588 direnci aşıldığında teknik olarak 6,4800 seviyesine kadar gitmemiz gerekiyor.Tabi bunun için 6,0350 desteğinin kırılmama şartı var.Bu destek kırılırsa şayet 5,8550-5,90 arası ikili dip çalışması gelebilir.Dolayısı ile 6,0350 rakamımızı stoplos seviyesi olarak kabul ediyoruz.Bu seviye yeniden test edilebilir, kırılıp kırılmadığa bakacağız.Ayrıca yukarı yönlü ataklarda da 6,2588 direnci geçilirse alım yapıyoruz ve 6,4800 hedefli pozisyonumuzu koruyoruz.
Şimdilik bu kadar yeter çok uzun oldu yoruldum, emeğe saygı lütfen :)

Gram Altın için Black_eaglE yorumu (23 saat önce)
Kısa Vade destek/direnç ve ağırlıklı ortalama seviyelerini paylaştım arkadaşlar. Bayağı uğraştım, emeğe Saygı Lütfen :)

Altın/Ons
Dirençler: 1607 - > 1615 - > 1625 dolar
Destekler: 1588 - > 1577 - > 1565 dolar
*Günlük destek rakamımız: 1580 dolardır.
*Haftalık destek rakamımız: 1622 dolardır.
*Aylık destek rakamımız: 1565 dolardır.

Usd/Try
Dirençler: 6,2200 - > 6,2580 - > 6,3488 lira
Destekler: 6,1649 - > 6,0732 - > 6,0350 lira
*Günlük destek rakamımız: 6,1649 liradır.
*Haftalık destek rakamımız: 6,1400 liradır.
*Aylık destek rakamımız: 5,9594 liradır.

Gram/TL
Dirençler: 319,60 - > 323,80 - > 327,80 lira
Destekler: 317,10 - > 313,65 - > 308,60 lira
*Günlük destek rakamımız: 313,65 liradır.
*Haftalık destek rakamımız: 321,60 liradır.
*Aylık destek rakamımız: 298,80 liradır.

Yorumlar (3)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

3BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Usd/Try'de 1 hafta evvel alt yorumu paylaştım ve hedefe tam gaz gidiyoruz arkadaşlar. Yeni paylaştığım bu grafikte ise artık bir üst kanala kırılarak geçiş yaptığımızı belirtmek isterim. Ayrıca grafik üzerine yeni hedefi de yazdım. Usd/Try'de 6,30 seviyesinden 1-2 günlük kapanış yapmamız halinde 6,65 seviyesi potaya girecektir arkadaşlar.

19BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Dolarcılar.. Alt yorum ve grafiği sizlere yeniden hatırlatıyorum. Usd/Try'de 6,25 seviyesi kalıcı olarak geçildiğinde (bu seviye üzerinde bugün ve yarın günlük kapanış yaptığında) film kopar bilginiz olsun. Teknik olarak da ilk olarak 6,48 seviyesine kadar yükseliş beklenir. Çünkü dolara yeni ve güçlü katılımlarla hacimsel genişleme sağlayacaktır. Bu yükselişten doğal olarak gramcılar da nasiplenecektir
Sonra Black abiniz uyarmadı demeyin :)

1BeğenmedimŞikayet

Comprendo_34 ()

Teşekkürler aydınlatıcı bilgiler için, takipteyiz hocam, tavsiyeleriniz takibimde.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum