Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0745 15:44:46
EUR 34.6814 15:44:46
USD 32.2533 15:44:46
ALTIN ONS $2315.7150 15:44:46

Grafiği gönderen: Bali

Bu grafik ne söylüyor. Orta vade alsatçı yorumu olsun.
Yanlışım olursa düzeltin.
Öncelikle 9 Aralık 2019'da bollinger bandının orta çizgisini günlük grafikte Gram altın fiyatı geçmiş ve o gün bugündür hala Bu fiyatın altından günlük kapanış yapmamıştır bu grafik orta vade de o gün o fiyattan yani 272 lerden almak lazımdı diyor. Bu yaklaşıma göre ne zaman bu ortadaki çizgi altında günlük kapanış yaparsa satış yapmak lazım diyor. Bu yaklaşım çoğumuz uymuyor. Çünkü önümüzde 310 görmüş düşmüş sonra 302 ler görüp düşmüş gram var bunları değerlendirmek lazımdı diyor günlük al sat yaklaşımı. Üç kuruş düştü al beş kuruş çıktı sat. Bu grafiğe ben de dahil uyan biri en kötü 273 te almış ve hala satamamış olurdu. Ben ne yaptım düşecek diye azar azar üç kere sattım alttan alırım diye öngörü tutmadı hep çıktı satarken niyet tekrar bu çizgiye yakın alayım oldu kardan zarar. Bu gün neredeyse gram altınının tamamını satmış bir kısmını da dolar a parite yapmış birisi olarak tekrar bu orta çizgiye yakın gelmesini değmesini hatta altına inse bile üstünde kapanış yapmasını bekliyorum almak için. Bu gün itibarıyla bu rakam 295lerdedir. Sabırlı olursam planım sadık kalarak oraya değmesini ve altında kapanış yapmaması ı beklemem lazım ama kendime güvenemiyorum. Daha fazla kar etmek varken niye bekleyeyim ya dönerse burdan deyip risk alıp d alacağız belki de sabırsızlık yani. O gün 273 ten bile almış olsam ki ben 270 altında almıştım ve satmasam bu gün 27 lira gram başı karım olacaktı ama ben aç gözlüyüm sabır edemedim. Şimdi kardan zarar etmiş birisi olarak tekrar bu çizgiye yaklaşmasını ve bu çizginin altında kapanmaması ı umut ediyorum. Altında kapanırsa ne okur terste kalırım. Benim beklediğim yer bu çizgiye yakın gelip üstünde kalması. Altına düşerse daha uzun vade grafikte haftalık grafikte aylardır kırılmayan bir trend var oraya değmesini beklemelisin. Ama psikoloji dürtüyor adamı al al al uçacak. Elimde gram varken de s at sa t s a t diyor. Ya düşerse bu yüzden de kendi bilgimiz göre bile basitçe sadık kalmayıp plansız hareket edip iyi kar edemiyorum. Allah beni ıslah etsin. Olan zamanıma oluyor. Bunlar burda öğrendiklerimdir. Allah yardımcı olanlardan razı olsun. Uzun oldu hakkınızı helal edin.

Yorumlar (5)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

emeğine sağlık ustam, Rabbim isabetli kararlar almayı nasip etsin...

0BeğenmedimŞikayet

CioBaba ()

Bilgi paylaştıkça güzeldir helal olsun kısa vade risktir kazanmak için tecrübe lazım ki bu tecrübeyi kötü kararlarımız ve yetersiz öngörümüzden kazanıyoruz hataları aza indirmek için parçalı girmek olmazsa olmazımız olmalı orta vade için 300ler çıkılması gereken yerler değil yön yukarı tahminler analizlerde bu yönde 2li oynayabilirsiniz kısa vade hariçinde orta vade gibi orta vadede hala 268lerde aldıklarım duruyo helal olsun

0BeğenmedimŞikayet

KIZILIM ()

Emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

emekli_madenci ()

Emegine saglık hocam Allah razı olsun

0BeğenmedimŞikayet

Onursallls ()

Ben kendimi uzun yazıyor sanırdım. Ama bu kadar uzun mesajı okuyacak çok azdır. Buradaki yatırımcı kısa vadeci:)
Emeğinize like

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum