Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 03:31:37
EUR 34.7748 03:31:37
USD 32.4684 03:31:37
ALTIN ONS $2337.9850 03:31:37

Grafiği gönderen: VYaman

⭐⭐⭐VYaman ()
Ons

Gann teorisi içinde yer alan mevsimsel döngüden bahsediyor 23 eylül ekinoksu... bu konuya merak saldıysan sedat kişial var hem yout.. hemde twit... takip eder videolarını izlersin... aynı zamanda eğitim de veriyor...

işin bu kısmına karar sende.. fikrim ise ne kadar çok teknik analiz içine girersen o kadar çok kafan karışır.. bir tarafta teoriler, diğer tarafta formasyonlar vs...

Siz nasıl teknik analiz yapıyorsunuz diye sorarsan:
Basit teknik analiz yaparım:)

aşağıda daha önce paylaştığım ons için günlük grafik var.. güncel halidir. Bir kez çizerim uzun süre devam eder. Bu grafikte kullandığım;
1- Pivot hesaplayıcı İndicator (Pivot SR Level)
Bu indicatör sadece günlük, haftalık, aylık pivot değil aynı zamanda ara destek dirençleri de gösteriri ama ara destek dirençleri kapalıdır bende.
2- Ortada 3 renkli çizgi olan mavi, kırmızı, yeşil Aligator ındıcatorudur.. Bunda da çizgilerin üstünde ise mum yukarı, altında ise aşağı yön sinyali veiri.. Ben çokda bel bağlamam işlem açarken aşağıdamı yukarıda mı diye:)

3- ıkı adet hareketli ortalama ma.. 144 e 200 gunluk ons için uygun.
4- RSI.. standartın dışındadır benim rsı ayar larım. 30-70 ve 14 kullanmam.. dönem 3 ve typical price hlc3 ayarlıdır
5- en önemlisi ise benim çektiğim basit çizgidir.. kanal vs bakmam.. anktığım 2 şey vardır.. grafıkdekı zaman aralığında kaç tane direnç, kaç tane destek noktası var.. bunları çizer kenara çekilirim.

Ben bu grafiği paylaşırken 148** de ıdı ons ve destek çizgisini ihlal ediyordu.. Grafiğe bakarken o destek çizgisinin altımı üstümü kapatıyor günlük mum diye bakarım... destek çizgisi yukarısında ise benim tabirimle enstrüman " teknik itme" yaşıyordur.. meali teknik fiyatı yukarı taşımak zorunda demektir.. çizginin altında ki kapanış ise " teknik düşüş" yapacak demektir.. o çizgi boyunca fiyat destek çizgisi yukarı çıkar.. bugun 1520 kırılmamalı deriz 7 tane mum kapanışı çizgi üstünde ise rakam 1550 olur temsil... yani 1520 ne ise 1540 odur..

Sonuç olarak ister indicatör kullan, ister formasyon kovala, ister gann teorisini öğren, istersen de algoritmik trade ve algoritmık rakamları araştır; sana hangisi kolay ve anlaşılır geliyorsa on da yoğunlaş.. istersen teknığı tamamen es geç temel haber akışına bak:)

ben temel haber akışı ustune basit teknık analiz ile destek direnç hareketini kovalarım.

Yorumlar (8)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Camloj ()

Çarşambaya kadar kadar sizce gram altın da en iyi satış fiyatı nedir.

0BeğenmedimŞikayet

Boyno27 ()

Hocam bu kadar yorumu bu siteye düşürdünüz ya tebrik ederim. biz iki satır fazla yazsak siteye düşmüyor:)

0BeğenmedimŞikayet

0zk ()

aa gerçekten mevsimlere ilişki araştırılmış:)
Madem ilişki varmış para baronlarının yerinde olsam yanımda ekonomistlerin yanı sıra astrolog da çalıştırırdım:)

1BeğenmedimŞikayet

mavi07 ()

eline sağlık hocam. güzel bir anlatım olmuş.

0BeğenmedimŞikayet

LoyalCrew1919 ()

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

Hakan_oz ()

teşkler emeğin için abim ismini zikretmeden açıkçası merak etmiştim bende @keten_prenses sorunca cevabını almış oldum. . bu faydalı paylaşımın için teşkler tekrar.

0BeğenmedimŞikayet

VYaman ()

@keten_prenses sana idi bu alt mesaj..
@ekonomi_kamu

0BeğenmedimŞikayet

Rochefoucauld ()

İşte bilgi işte mesnet. Teşekkürler Hocam.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum