Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0730 08:08:54
EUR 34.7856 08:08:54
USD 32.3956 08:08:54
ALTIN ONS $2307.8100 08:08:54

Grafiği gönderen: temel_teknik

⭐⭐⭐temel_teknik ()
Gram Altın
Arkadaşlar, her zaman yanılabileceğimi en başta kabul ediyorum.
Şu anda TL pozisyondayken alım yapmadan, soğukkanlı olarak beklememin nedeni;
Haftalık grafikteki MACD göstergesinin durumudur.
2011 ve 2018 yıllarındaki MACD göstergesini kırmızı dikdörtgenle işaretledim.
Bu durumda ben alım için Cesaretli değilim.
Hiç kimseye almayın, beni bekleyin demedim.
Cesareti olan kendi sorumluluğunu alarak, isterse alım yapabilir.

Benim tek endişem var, şu anda hiç kimsenin güvenmediği ONS Fiyatının ani bir atak yapmasıdır.

GRAM 20181003 W Haftalık,

GRAM ALTIN ŞU ANDA NE YAPIYOR ?
Enflasyon verisinin yüksek olması nedeniyle tepki yükselişi yapmaktadır.
Fiyat 55 EMA 227.96 da destek bularak, üzerindeki 34,13,21 EMA dirençlerini zorlamaktadır.
BB Direnci şu anda 239.37 olup, bence en önemli dirençtir.
Fiyatın BB Direnci Altın da olması, Düşüş olasılığının yüksek olduğu,
Fiyatın BB Direnci Üzerinde olması, Yükseliş olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir.
Fiyat şu anda BB Direncinin 239.37 altındadır, bunun nedeni 625 baz puan faiz artışıdır.
Fiyatı etkileyebilecek ikinci konu, 12 Ekimde ne olacağıdır ?

GRAM 20181003 D Günlük,

Yorumlar (10)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

3BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

Alt yorumdaki Gram grafiğinin güncel durumudur.
Fiyatın BB Direnci altında kapanış yapması dikkat çekicidir.

GRAM 20181006 D Günlük,

4BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@underzero , Ağustos ayı başında 205.66 direncinin geçilmesinden sonra 3 gün içinde 70 TL ( %34 ) lük artış olmuştur.
Kısa süreli bu yükselişlerin düzeltmesi bence çabuk bitmez, belki de aylarca sürer.
Ayrıca alt yorumumdaki Haftalık MACD göstergesi alım yapmama engeldir.
Stenin Alım baskılarına direnmeye devam edeceğim :)

Bknz alt yorumum.

0BeğenmedimŞikayet

eymen2014 ()

Temel hocam bu BB direnci 239.37 hala geçerli direnç mi ... Bunun üzerinde günlük kapanış yaparsa yükseliş gramda devam eder mi ... düşme olasılığı nedir ... Şimdiden teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

Helsing22 ()

Hocam bu grafikler 12 ekim icinmi?

1BeğenmedimŞikayet

Kenanxx ()

Hocam nette çok araştırdım. Bulamıyorum. Ons bu kadar nasıl düşmüş. ingilizce de baktım, pek yok. 2018 için Ons yılı olacak diyen Türk yorumcular hariç:) en dip 1174 görülmüş gibi. yukarılarda ise nerdeyse 1800'ler var.. Hangi kaynağa bakabilirim. yada kısa bir özetini sizden alabilirmiyim. Teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

alzer ()

Hocam bende ful tl de bekliyorum. alım yapacağınız zaman beni haberdar ederseniz sevinirim.

0BeğenmedimŞikayet

yiğit_06 ()

@temel_teknik abi elinize emeğinize sağlık mümkün olsa bu soruyu özelden sormak isterdim tepki çekmemek için.
Dolar aylık grafiğinde bollinger bant aralığı BB LOWER :2,38 ve BB UPPER:6,07 görünüyor abi sorum şu dolar 6,07 altında kaldığı sürece bandın dibini görme olasılığı varmıdır hani imkansız diyenler olacaktır ama sizin grafik Bilginize güvenerek soruyorum tamamen hayal mi olur o seviyeleri düşünmek sizin yıllar önce 2,38 li seviyelerde gap boşluğu olduğunu söyledinizi hatırlar gibiyim nedersiniz abi ons un yükselişi ile dolarda o seviyeleri görürmüyüz?

1BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@Ausd , @North35_ , @aliço45 , @dt_met_20 ,
Bildirimleriniz için teşekkür ederim.
Düşüncelerimi alt yorumumda açıklamaya çalıştım.
Teknik Analiz ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirsiniz ?
Kişisel Görüş ve Yorum bölümümü lütfen okuyunuz.
Ali Perşembe nin Teknik Analiz mi ? Hadi Canım Sende isimli kitabını önerdiği göreceksiniz.

Bknz alt yorumum.

1BeğenmedimŞikayet

Yusufcum ()

Bende sogukkanlikla bekliyorum temel abi kapı Gibi direncimiz p(apaz var TL mevduata devam

Gelsin paralar
Powerin kaldiramadigi doları enflasyonun kaldiramadigi doları
Feddin kaldiramadigi doları
Bugünkü adp mi kaldıracak beklemeye devam

1BeğenmedimŞikayet

HURDACI_BABA ()

Temel hocam bende onlarda sert yükselişler bekliyorum onslar yükselmek için boşluk arıyor yani abd baskısından az kurtulsa fena fırlayacak..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum